Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Video

Jak zrobić prosty szalik na szydełku? Podstawy szydełkowania – kurs dla początkujących

Za oknami będzie się już powoli robiło coraz chłodniej, jesień się zbliża wielkimi krokami… Dlatego przychodzę do Was dzisiaj z kursem, który nie będzie wprawdzie dotyczył biżuterii, ale z pewnością pomoże przetrwać chłodniejsze dni ;). Pokażę Wam, jak zrobić prosty szalik na szydełku, z cieplutkiej, kolorowej włóczki. To absolutne podstawy szydełkowania – użyjemy tylko jednego ściegu, więc nawet osoba, która nigdy nie miała szydełka w ręku powinna dać sobie radę. Zobaczcie sami!

Materiały potrzebne do zrobienia szalika:

Jak zrobić prosty szalik na szydełku

 

Więc jak tam? Kto nabrał ochoty żeby się dowiedzieć jak zrobić prosty szalik na szydełku?

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania szalika szydełkiem, znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się, jeśli zabraknie tego konkretnego koloru – z pewnością dobierzecie coś dla siebie! ;). Możecie też użyć innej włóczki – Yarnart Shetland albo Merino Exclusive będą świetne dla początkujących.Jak zrobić prosty szalik na szydełku

 

Więc jak tam? Kto nabrał ochoty żeby się dowiedzieć jak zrobić prosty szalik na szydełku?

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania szalika szydełkiem, znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się, jeśli zabraknie tego konkretnego koloru – z pewnością dobierzecie coś dla siebie! ;). Możecie też użyć innej włóczki – Yarnart Shetland albo Merino Exclusive będą świetne dla początkujących.

Potraficie już zrobić szalik. Pamiętajcie, żeby oznaczyć nas #kurspasart jeśli chcecie byśmy znaleźli Wasze prace.

I możecie zabrać się do:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

13 Comments

 1. Katarzyna says:

  Chyba za chwilę skocze do piwnicy po włóczke i szydełko kupione do nauki 🙂

  1. Koniecznie daj znać jak poszło! 😉

 2. Super kurs ! zainspirował mnie. Chyba zrobię sobie taki szalik. Proszę o kurs jak zrobić czapkę. Pozdrawiam

 3. Magdalena says:

  Czy taki szaliczek mozna polaczyc i przerobic na komin?

  1. Jasne 😉 Wystarczy zamiast doczepiać frędzelki zszyć końcówki tą samą włóczką, albo połączyć oczkami ścisłymi. Powodzenia! 😉

 4. Też mam mały problem z kominem. Zaczęłam robić zgodnie z tym kursem na szalik. Sam szalik wychodzi mi pięknie! Wszystko super wytłumaczone, bardzo fajna zabawa. Szalik to jednak nie komin. Przy pierwszych dwóch okrążeniach wyszło mi trochę krzywo. Pewnie źle łączyłam rzędy. Nie mam tez pewności czy każde nowe okrążenie zaczyna się nowymi oczkami czy pracuje się z tymi “starymi”? Wolałabym nie zszywać dwóch końców szalika w komin tylko pracować na zasadzie robienia sznurów szydełkowo-koralikowych. Będę próbować dalej. Bardzo dziękuję za ten kurs.

  1. Kurs na szydełkowy komin przerabiany na okrągło też się z czasem na pewno pojawi (;. Ale zasadniczo jeśli rzędy łączą się krzywo, to najlepiej po zrobieniu ostatniego słupka w rzędzie połączyć go z pierwszym oczkiem za pomocą oczka ścisłego – czyli wbijamy szydełko w oczko i przeciągamy włóczkę od razu przez obie pętelki. I dopiero wtedy zaczynamy kolejny rząd, tak samo jak w przypadku szalika – od zrobienia trzech oczek. Mam nadzieję, że pomogłam ;).

 5. Dziękuję. Na pewno skorzystam z podpowiedzi……i pewnie zrobię to już dziś!

 6. Ile motkow włóczki potrzebuje na 1,5m szalik i jakiej grubosci?

  1. Dwa motki powinny spokojnie wystarczyć 😉 W kursie użyłam włóczki Magic Fine, która ma 300 metrów w 100 gramach, czyli pasuje na szydełko nr 4. Pozdrawiam 😉

 7. Piotr says:

  Ha. Dopiero za którymś razem załapałem co i jak. Teraz jestem gotów na zrobienie wlasnego szalika. :))

  1. Szydełkowa Aleksandra says:

   Chciałabym, zapytać jaka jest legenda. Bo ja jestem nowa i nie wszystkiego umiem. A chciałabym coś zrobić. 🥰

 8. Piotr says:

  Czy jest waźne w którą stronę obracamy i zaciągamy nitkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *