W dzisiejszym kursie DIY Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam jak zrobić bransoletkę z pierścionkiem. Delikatna bransoletka chain ring jest w modzie już kolejny sezon i nie ma w tym nic dziwnego! Taka biżuteria prezentuje się niezwykle kobieco, a nosić ją można na wiele różnych sposobów – solo lub w wersji “na bogato” z inną biżuterią. Zapraszamy!

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek:

Wariant I

 

jak-zrobic-bransoletke-chain-ring

lista brans z krysztalkami

Wariant II

piercioneki bransoletka z serduszkami

lista brans z serduszkiem pier

Wariant III

jak_zrobic_bransoletke_z_pierscionkiem

bransoletka piersc fatima 2

Łańcuszek – w bransoletkach Agnieszki są to łańcuszki: ankier, rolo i pancerka. Wybierz, który wariant bransoletki odpowiada Ci najbardziej. Jeśli preferujesz złotą biżuterię, możesz wybrać złoty łańcuszek zamiast srebrnego

Kryształki – delikatne kryształki CrystaLove pięknie zdobią kobiecą dłoń :), Aga wybrała te w kształcie rondelle, o wymiarach 3x4mm. Pamiętaj, że możesz wybrać kryształki w dowolnej kolorystyce :)

Szpilki jubilerskie – potrzebne do zamontowania elementów ozdobnych – kryształków czy koralików. Wybierz szpilki haczyki w takim kolorze jak łańcuszek i pozostałe półfabrykaty metalowe

Zapięcie toggle – kolorystycznie dobrane do łańcuszka i reszty półfabrykatów

Kółeczka montażowe – typu otwartego w rozmiarze 5-6mm

Kamienie naturalne – u Agnieszki są to agaty trawione w rozmiarze 6mm, równie dobrze sprawdzą się tu jednak każde inne koraliki w tym rozmiarze. W bransoletce nr 2, Aga użyła serduszka z masy perłowej – ciekawe jak wyglądałaby bransoletka z koralikiem o innym kształcie :)!

Łącznik jubilerski – Aga wybrała łącznik ręka Fatimy, Ty możesz zdecydować się na zupełnie inny, zwróć jednak uwagę na jego rozmiar – zbyt duży łącznik nie będzie pasował do tak delikatnej bransoletki

Narzędzia jubilerskie – przydadzą Ci się szczypce bociany i szczypce płaskie

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziecie tutaj. Pamiętajcie jednak, że nasze kursy służą przede wszystkim nauce techniki chainmaille – z użytymi materiałami możecie dowolnie eksperymentować – Aga zaprezentowała Wam aż 3 warianty bransoletki z pierścionkiem, ale możliwości modyfikacji nie ma końca – wszystko zależy od tego jakich materiałów użyjecie :).

Która bransoletka najbardziej przypadła Wam do gustu? Co myślicie o modzie na bransoletki chain ring :)? Czekamy na Wasze komentarze!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.