Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Gwiazdki z koralików – jak zrobić? Kolczyki z SuperDuo.

Macie ochotę na szybkie DIY? Monika pokaże Wam jak w parę minut zrobić gwiazdki z koralików SuperDuo. Wisiorek, zawieszka do breloczka, a może kolczyki? Co zrobicie z tych gwiazdek? Wasza wyobraźnia będzie miała naprawdę wielkie pole do popisu! Do dzieła! 

Gwiazdki z koralików SuperDuo robi się bardzo szybko. Możecie z nich zrobić co tylko zechcecie i zmieniać na wiele sposobów. Ja pokaże Wam dwie przykładowe wersje i liczę też na Wasze propozycje. Koraliki SuperDuo są bardzo wdzięczne. Można z nich wyczarować cuda i nie trzeba być mistrzem beadingu żeby tego dokonać. Także jeśli macie kilka minut to zapraszam do zabawy! 

Materiały potrzebne do wykonania gwiazdek:

Podobają Wam się gwiazdki z koralików SuperDuo?

Wszystko czego potrzebujecie znajdziecie TUTAJ. Pamiętajcie, że kursy mają Was tylko zainspirować. Wasza wyobraźnia ma tu grać pierwsze skrzypce! 🙂 Liczymy na Was!

KROK 1

Na nić nawlekamy 5 SuperDuo i 5 Toho 11/0. Związujemy oba końce tak żeby powstało kółeczko. Można przejść po obwodzie tego kółeczka raz jeszcze wtedy śnieżynka będzie sztywniejsza. Ja tak zawsze robię. 😉
gwiazdki z koralików

gwiazdki z kgwiazdki z koralikóworalików

KROK 2

Nitka powinna nam wychodzić z SD. Przechodzimy do dziurki wyżej w tym samych koraliku.
gwiazdki z koralików

KROK 3

Nabieramy 2 SD i wbijamy się w dziurkę koralika SD obok. I tak dookoła dodajemy po 2 SD między koraliki z pierwszego rzędu.
gwiazdki z koralików

KROK 4

Teraz jak już mamy dodane wszystkie SD,  przechodzimy znowu nitką do dziurki wyżej. Tak jak pokazałam na zdjęciu.

KROK 5

I między SD dodajemy kolejny 1 SD.
gwiazdki z koralików

KROK 6

Teraz nabieramy FP i wbijamy się w koralik SD.

KROK 7

Dodajemy SD między dwa SD. Później znowu FP i tak do końca kółeczka. 
https://www.pasart.pl/blog/sniezynka-charms-na-bransoletke-kurs-bizuterii-z-toho/

KROK 8

Przechodzimy do górnej dziurki koralika SD. Nabieramy 5 Toho11 i wbijamy się ponownie w dziurkę SD robiąc pętelkę. Można przejść przez pętelkę raz jeszcze dla wzmocnienia. 
gwiazdki z koralików

KROK 9

Przechodzimy nitką “w dół” robótki i po obwodzie gwiazdki. Robimy supełki i odcinamy nitki. Zakładamy kółeczko montażowe pojedyncze i bigla. 
gwiazdki z koralików

Wersja druga gwiazdki z koralików.

KROK 1 

Powtarzamy kroki 1-4 z gwiazdki pierwszej.
gwiazdki z koralików

gwiazdki z koralików

KROK 2

Dodajemy 1SD między dwa z poprzedniego rzędu. 

KROK 3

I przechodzimy nitką po koralikach jak pokazałam na tych 3 zdjęciach.

gwiazdki z koralików

KROK 4

Dodajemy 1SD między dwa z poprzedniego rzędu.
gwiazdki z koralików

KROK 5

I znowu przechodzimy po koralikach jak w poprzednio żeby znaleźć się na wierzchołku ramienia gwiazdki. Dodajemy w ten sposób po jednym koraliku na każdym wierzchołku. 

KROK 6

Jak mamy już wszystkie ramiona gwiazdki to przechodzimy do czubka jednego z ramion żeby zrobić pętelkę na bigle. Tym razem nabiore 7 Toho15.

gwiazdki z koralików

KROK 7

Przechodzimy przez pętelkę raz jeszcze dla wzmocnienia. Nitką kierujemy się w dół gwiazdki. Robimy supełek, przechodzimy przez trochę koralików jeszcze dla pewności i odcinamy nić. Zakładamy kółeczko i bigla lub sztyft.
gwiazdki z koralików

Ja z moich gwiazdek zrobiłam kolczyki. Ale wyglądają naprawdę świetnie jako wisiorki, zawieszki do torebki lub telefonu. Można doczepić chwost lub jakąś kropelkę. Zresztą co ja będę Wam podpowiadała. Wykażcie się! 😀 
gwiazdki z koralików

gwiazdki z koralików

I jak? Macie już swoje gwiazdki? 

Koniecznie pochwalcie się nimi oznaczając nas #kurspasart. Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace! 

Zerknijcie też koniecznie na te wpisy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *