Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Naszyjnik ze sznurka woskowanego i koralików drewnianych – kurs biżuterii

W dzisiejszym kursie DIY, prezentujemy Wam naszyjnik ze sznurka woskowanego. Choć biżuteria w stylu boho kojarzy się głównie z letnimi stylizacjami, Agnieszka skręca sznurki, oplatając drewniane koraliki, żeby stworzyć naszyjnik w stylu boho, pasujący do jesienno-zimowych stylizacji.


Potrzebne materiały do zrobienia naszyjnika:

To co? Robimy razem naszyjnik ze sznurka woskowanego?

Krok 1 Przytnij 5 odcinków sznurka o długości 55cm. Będzie to baza najdłuższego elementu naszyjnika. W naszyjniku pokazanym na zdjęciu, najkrótszy element długości 38cm znajduje się dość blisko szyi. Jeśli uznasz, że jest za krótki, wydłuż odpowiednio wszystkie trzy elementy naszyjnika.
Na jeden sznurek nawlecz największy koralik.
krok1
Krok 2 Pokryj klejem każdą z końcówek sznurka i wysusz. Ułatwi to przewlekanie. 5 końcówek sznurka zbierz razem i przełóż przez 4 przekładki.
krok2
Krok 3 To samo zrób po drugiej stronie koralika.
krok3
Krok 4 Przytnij sznurek na długość około 65cm. Zegnij końcówkę sznurka w odległości 6 cm. Przyłóż do sznurków tak, by zgięcie dotykało przekładek.
krok4
Krok 5 Drugim końcem, dość ciasno dociskając sznurek, owijaj go dookoła wszystkich sznureczków. 6 cm
kawałek sznurka wyznacza odległość dokąd masz owijać sznurki. Musisz go całego zakryć.
krok5
Krok 6 To jest miejsce, gdzie nałożysz kolejne przekładki. Nim to zrobisz, końcówkę sznurka, którym owijałaś pozostałe sznureczki przytnij i pokryj klejem.
Naszyjnik ze sznurka woskowanego
Krok 7 Przyklej końcówkę sznurka do pozostałych sznurków. Nałóż na wszystkie sznureczki przekładki, tak by zasłoniły ucięty kawałek sznurka.
Naszyjnik ze sznurka woskowanego
Naszyjnik ze sznurka woskowanego
Krok 8 Znów przytnij sznurek, zegnij końcówkę i owijaj sznureczki. W ten sposób postępuj aż wykonasz
pierwszy element naszyjnika. Pamiętaj by odległości pomiędzy przekładkami po obu stronach naszyjnika rozkładały się symetrycznie. Ich długość jest oczywiście dowolna. W przypadku mojego naszyjnika, dolny element składa się z odcinków długości 6 cm. Ilość przekładek zależny od Twojej wizji :). Przekładki mogą być karbowane, nieregularne czyli wszystkie, które Ci się podobają!
Naszyjnik ze sznurka woskowanego
Krok 9 Pojedynczy element może stać się samodzielnym naszyjnikiem. Aby go wykończyć, przytnij równo sznureczki, sklej ze sobą za pomocą kleju magic, wysusz, następnie pokryj mocnym klejem do biżuterii ( ja polecam klej dwuskładnikowy poxipol ) i nałóż końcówki do wklejania. Poczekaj aż klej wyschnie, a następnie zamontuj zapięcie za pomocą kółeczek montażowych.
Naszyjnik ze sznurka woskowanego
Naszyjnik ze sznurka woskowanegoNaszyjnik ze sznurka woskowanego

Możemy już tutaj skończyć, ale potrójny naszyjnik jest bardziej boho 😉

Krok 10 Wykonaj pozostałe dwa elementy naszyjnika. Każdy z nich ma inną długość ( najdłuższy element ma długość 50cm, środkowy ma 44 cm, a ten przy szyi 38cm. W przypadku mojego naszyjnika, każdy element złożony jest z: 5 sznureczków owiniętych szóstym sznurkiem, z jednego lub trzech koralików i kilkudziesięciu przekładek. Odległości między przekładkami w elemencie środkowym i tym przy szyi, są różne ( najkrótszy ma 1,5 cm, najdłuższy 7 cm )
Naszyjnik ze sznurka woskowanego
Krok 11 Końce trzech elementów naszyjnika wklej do dużych końcówek, a następnie połącz z zapięciem za pomocą kółek montażowych. Ja wykorzystałam zapięcie ze stali chirurgicznej, w kształcie obrączek z nacięciami.

Udało Wam się pewnie zrobić naszyjnik ze sznurka woskowanego. 

Do naszyjnika można doczepić także piórka, lub elementy w stylu hippi. Liczymy na to, że pochwalicie się swoimi pracami oznaczając nas #kurspasart. Będziemy czekać! 

Życzę miłej pracy w stylu boho!

Jeśli spodobało Ci się wiązanie sznureczków, to zerknij też na te wpisy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

2 Comments

  1. Sylwia says:

    Uwielbiam styl boho! Dziękuję za ten kurs, na pewno zrobię taki naszyjnik. Sznurki już zamówione 🙂

  2. Messyna says:

    Bardzo fajny pomysł. Materiały już przygotowane. Jutro przystępuję do pracy. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie zadawalający. Bardzo dziękuję za ten kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *