Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić proste kolczyki z koralików Toho? 3 pomysły.

Czy zrobienie ładnych kolczyków musi być trudne? Otóż nie! Przeglądając internet naoglądacie się cudownej, ręcznie robionej biżuterii i pewnie sądzicie, że to nie dla Was, że to za trudne. Ale nie od razu Kraków zbudowano! Zacznijcie od łatwiejszych rzeczy, a zanim się obejrzycie będziecie tworzyć niezłe cuda. Monika pokaże Wam jak zrobić proste kolczyki, które pozwolą Wam zacząć przygodę z rękodziełem. Jest to też świetna opcja dla zabieganych. 30 minut i kolczyki gotowe! Nie wierzysz? Sprawdź koniecznie! 

Mam ostatnio mniej czasu na swoje przyjemności dlatego, żeby mieć chociaż chwilę dla siebie i przydasi zaczęłam robić prostszą biżuterię. Nie zawsze musi powstać coś skomplikowanego żeby relaks się udał. Mi wystarczy parę chwil z koralikami i już dzień wydaje się bardziej kolorowy! Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami trzema sposobami na proste kolczyki. Proste wcale nie oznacza, że są gorsze. Wyglądają na uszach również pięknie, a dodatkowym plusem jest to, że zdążysz je zrobić nawet przed samym wyjściem. 

koraliki-toho

Materiały potrzebne do zrobienia kolczyków:

Chcecie zrobić z Moniką proste kolczyki?

Materiały na wszystkie pary znajdziecie TUTAJ. Kombinujcie z kolorami. Zmieniajcie materiały, dodawajcie coś od siebie i zobaczcie ile frajdy da Wam zrobienie nawet takich prostych kolczyków.

KOLCZYKI 1

Krok 1

Z łańcuszka utnijcie 9 części. Jedną najdłuższą i po 2 sztuki krótszych o dwa oczka.

KROK 2

Otwórzcie bazę i nakładajcie na nią łańcuszek na przemian ze srebrnymi kuleczkami. Zacznijcie od kuleczki. Łańcuszek nakładajcie tak żeby najdłuższa cześć była w środku. Jak zrobić proste kolczyki

KROK 3

Na szpilkę nałóżcie koraliki Toho. Ja nałożyłam 10. Na wszystkie szpilki nakładałam tyle samo koralików. Zróbcie na końcu oczko używając kleszczy okrągłych. Nakładajcie szpilki na ostatnie oczko łańcuszków. Jak zrobić proste kolczyki

Jak zrobić proste kolczyki

KROK 4

Nałóżcie kółeczko na bigiel odchylając delikatnie oczko bigla. Zaciśnijcie i gotowe. 
Jak zrobić proste kolczyki

Jak zrobić proste kolczyki

Kolczyki 2

Potrzebne materiały:

KROK 1

Jeśli zdecydujecie się na szryfty to na początku należy założyć najmniejsze kółeczko.

KROK 2

Teraz otwieramy kółeczko większe. Nakładamy na nie koralik i całość nakładamy na kółeczko przy sztyfcie (lub na oczko bigla). Zamykamy kółeczko.

Jak zrobić proste kolczyki

Jak zrobić proste kolczyki

Jak zrobić proste kolczyki

KROK 3

Otwieramy drugie kółeczko i przekładamy je przez koralik podwieszony pod sztyftem.
Jak zrobić proste kolczyki

KROK 4

Nakładamy na to dodane kółeczko drugi koralik i zamykamy.

KROK 5

Znowu przekładamy przez ostatni koralik drugie kółeczko. Nakładamy na ie jeszcze jeden koralik i zamykamy.

Jak zrobić proste kolczyki

Długość zależy od Was. Moje kolczyki wyglądają tak:
Jak zrobić proste kolczyki

KOLCZYKI 3

Materiały na kolejne proste kolczyki:

KROK 1

Ucinamy dwa łańcuszki o długości około 4cm. Jeśli chcecie dłuższe kolczyki to może być dłuższy. Ale warunek jest jeden – MUSI BYĆ NIEPARZYSTA liczba oczek. 
Jak zrobić proste kolczyki

KROK 2

Na bigiel nakładamy łańcuszek. Środkowe oczko łańcuszka nakładamy na otwarte oczko bigla.

KROK 3

Nakładamy na szpilkę haczyk koraliki Toho 8/0. Ja nałożyłam 7. Jeśli macie dłuższy łańcuszek nałożycie więcej. To od Was zależy ile. Wyginamy też z drugiej strony oczko. Oczka powinny być w miarę równe.
Jak zrobić proste kolczyki

KROK 4

Na oczka nakładamy drugą część łańcuszka. Ale nie zamykamy jeszcze loopików.

KROK 5

Nakładamy jeszcze końcówki z łańcuszka nałożonego na bigiel.

KROK 6

Na środkowe oczko łańcuszka na dole nakładamy kwiatek, zawieszkę z kółeczkiem montażowym, chwosta. Co tylko zapragniecie! I gotowe! 
Jak zrobić proste kolczyki

Która para kolczyków spodobała Wam się najbardziej?

Jak zrobić proste kolczyki jest już jasne.

Będziemy niecierpliwie wyszukiwać Waszych wersji pod hasztagiem #kurspasart i na naszej grupie. Lubimy śledzić Wasze postępy także śmiało chwalcie się nawet najmniejszymi rękodzielniczymi osiągnięciami. 

A tutaj znajdziecie parę innych prostych i szybkich inspiracji:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

 

Może Ci się także spodobać >>

2 Comments

  1. Dziękuję bardzo za ten wpis, stanowi ogromną inspirację dla mnie. Pozdrawiam, super jesteście 🙂

    1. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy Ci pomóc! Dzięki za taki fajny komentarz! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *