W dzisiejszym kursie Agnieszka pokaże Wam, jak zrobić bransoletkę z siatki jubilerskiej. Siateczka używana we florystyce podbija biżuteryjny świat. Jak to możliwe, że kawałek nylonowej siatki jest w najnowszej kolekcji Swarovskiego i nosi ją sama Miranda Kerr? Kluczem jest pomysł, odpowiednie koraliki i zapięcie. Agnieszka pokaże na filmie krok po kroku jak ujarzmić taką siatkę i stworzyć z niej modną bransoletkę.

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:
Siatka jubilerska – na jedną bransoletkę potrzebujesz około 18cm siatki,
Koraliki drobne – w projekcie używamy Hex, ponieważ najładniej się mienią i przypominają, prawdziwe kryształki. Pościnane krawędzie koralików dodatkowo potęgują krystaliczne wrażenie. Potrzebne jest 1 opakowanie,
Końcówki do wklejania – okrągłe o średnicy 9mm (średnica wewnętrzna 8mm), pasują też o średnicy wew 9mm
Kółeczka montażowe – o średnicy wewnętrznej minimum 7mm,
Karabińczyki lub zapięcia ozdobne,
Zawieszki i charmsy,
Klej jubilerski – my używamy poxipol.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Jak dobrać kolor koralików do siatki:

Dobranie koloru koralików do siatki jest ważną częścią, która zadecyduje o tym, czy bransoletka będzie ładnie się prezentowała. Kilkanaście prób kolorystycznych prowadzi do jednego prostego sposobu doboru kolorystycznego – kolor koralików powinien być zbliżony kolorystycznie do koloru siatki. Zobaczcie efekt na tym zdjęciu:
siatka jubilerska diy

Jest jednak wyjątek kolorystyczny, w którym ta zasada może być przełamana –siatka w kolorze szarym i czarnym, dobrze współpracuje z innymi kolorami koralików i może być wypełniana przeróżnymi kolorami.

Zobacz film z siatkami w różnych konfiguracjach kolorystycznych.

Wykorzystanie koralików hex czyli tych przypominających kryształy powoduje, że bransoletka jest elegancka. Można ją założyć do jeansów i do małej czarnej.
Wykorzystanie drobnych koralików okrągłych tak zwanej sieczki, zrobi z naszej bransoletki biżuterię luźną, do codziennych stylizacji.

Jak dobrać zapięcia i końcówki:

Siatka jubilerska na bransoletki jest o średnicy 8mm, dlatego wklejamy ją do końcówki o średnicy wewnętrznej 8mm lub 9mm. Mniejsza średnica nawet o 1mm spowoduje, że siatka będzie się przy końcach zwężała, co będzie po prostu nieładnie wyglądało.
Do końcówki dodajemy kółeczka montażowe i wybrane zapięcia. Może to być klasyczne zapięcie karabińczyk, zapięcie ozdobne, albo zapięcie toggle.

Jak wkleić siatkę do końcówki:

Posmaruj wnętrze końcówki klejem i włóż koniec siatki do tej końcówki. Delikatnie pokręć siatką wewnątrz, żeby klej „chwycił” siatkę w jak największej ilości miejsc. Odczekaj minimum 5 minut aż klej wyschnie.

Jak nasypać koraliki do siatki:

Pomagamy sobie lejkiem handmade :). Z kawałka kartki formujemy lejek i delikatnie wkładamy do drugiego końca siatki. Nie rozpychaj na siłę siatki, bo może nie wrócić już do swojego kształtu, szczególnie przy samych krawędziach. Potem delikatnie dosypuj koraliki.

Jak zakończyć bransoletkę:

Posmaruj klejem drugą końcówkę i ostrożnie włóż do niej siatkę z koralikami. Pokręć siatką, żeby dobrze przyjęła klej i zostaw do wyschnięcia.

jak zrobić bransoletkę z siatki jubilerskiej
Ładne, prawda? :)

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.