Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

BRANSOLETKA MAKE&MATCH Z KOLOROWYCH SZNURKÓW – KURS BIŻUTERII DIY

Kolorowa bransoletka make&match ze sznurka, którą można zestawiać ze sobą jak puzzle, to pomysł Agnieszki na wesołą biżuterię. Wykonanie jest niezwykle proste, a efekt – rzeczywiście wesoły :).

Kolorowe bransoletki ze sznurka, które można zestawiać ze sobą jak puzzle, to pomysł Agnieszki na wesołą biżuterię. Wykonanie jest 
Bazą mojej bransoletki jest sznurek woskowany np. 1mm, 2mm lub kauczuk. Sznurek woskowany jest bawełniany zatem nie jest idealnie równy, co widać w tym projekcie. Taką miałam intencję :).
Aby biżuteria była bardziej “równa”, możecie użyć sznurka powlekanego a nawet sznurek shamballa. Z tym drugim będzie dużo więcej pracy, ale efekt będzie równiutki.

Potrzebne materiały:

materiały

Długości sznurków, które będą bazą do owijania są dowolne lecz ja proponuję wykonać odcinki bransoletki, które będą odpowiadać obwodowi naszego nadgarstka lub jego dwu krotność np. obwód mojego nadgarstek to 18 cm, zrobiłam więc odcinki 18cm i 36cm.

Po połączeniu poszczególnych elementów można stworzyć naszyjnik.

PORADY:
– Jeśli użyjemy kauczuk jako bazę, naszyjnik będzie się śmiesznie wił i falował, ponieważ podczas owijania kauczuku sznurkiem, trochę go rozciągniemy.
naszyjnik sznurkowy z kauczukową bazą
– Jeśli użyjemy sznurków jako bazy, naszyjnik będzie troszkę cięższy i sztywniejszy i będzie go można ułożyć klasycznie.
naszyjnik sznurkowy

Podoba się Wam bransoletka make&match?

Pamiętajcie, że to nasza propozycja. Wy możecie stworzyć własne i niepowtarzalne wersje, które sprawią, że będziecie wyglądać wyjątkowo! 

Krok 1 i 2.
Weź trzy sznurki, grubość 2mm  (długości około 36cm), sklej ich końcem klejem magic.
krok1
krok2
Krok 3, 4 i 5.
Przyklej do końców sklejonych trzech sznurków, koniec sznurka grubości 1mm, ale w przeciwnym kierunku. Długość sznurka to około 5 metrów. Następnie zacznij owijać nim grube sznurki oraz końcówkę cienkiego. Owijaj ciasno. Jeśli zrobi się przestrzeń między kręgami ze sznurków, przesuń je.
krok3
krok4
krok5
UWAGA: Możesz zamiast bazy składającej się z 3 sznurków grubości 2mm, użyć 8 sznureczków grubości 1mm.
krok5a
Krok 6 i 7.
Po owinięciu całej długości, przytnij cienki sznurek i sklej klejem magic wszystkie końcówki razem.
krok6
krok7
Krok 8 i 9.
Końce powstałego odcinka owiniętego sznurkiem, wklej do zapięcia wtykowego. Polecam do tego poxipol. Jest gęsty, dzięki temu nałożysz go precyzyjnie na ścianki otworu w zapięciu,  nie zaklejając małej dziureczki, która znajduje się na dnie dłuższej części zapięcia. Jeśli użyjesz wodnistego kleju, możesz ją zalać, przez co zapięcie nie będzie się domykać.
krok8
krok9
bransoletka make&match
bransoletka make&match
Krok 10
W ten sposób wykonaj kilka kolorowych odcinków i baw się ich zestawianiem!
krok10
bransoletka make&match

bransoletka make&match

bransoletka make&match
Jak już wcześniej wspominałam, jako bazę bransoletki możesz użyć kauczuku. Postępuj tak samo jak ze sznurkami z małą różnicą. Do sklejenia końcówki sznurka z kauczukiem użyj kleju pattex. Lepiej połączy te dwa materiały.
Zostaw także 2 mm wystającego kauczuku, by po włożeniu końcówki do otworu zapięcia, stykał się ze ściankami.
bransoletka make&match
bransoletka make&match
bransoletka make&match
Co zrobić jeśli zapięcie mam idealne na wymiar kauczuku ale sznureczki już nie wchodzą?

Na sam koniec jeszcze jedna propozycja. Bransoletka, w której użyłam kauczuk  grubości 2 mm, sznurków woskowanych grubości 1 mm oraz maleńkich zapięć magnetycznych z kuleczką. Otwór w tym zapięciu ma 2 mm, więc kauczuk wchodzi idealnie natomiast już nie schowamy końcówki
sznureczka, dlatego musimy ją ładnie skleić za pomocą kleju magic i dopiero po wyschnięciu wkleić do końcówek za pomocą kleju poxipol. Oczywiście kauczuk musi wystawać. Nie owijamy go do samego końca sznureczkiem.
bransoletka make&match
bransoletka make&match

Końcowy efekt

bransoletka make&match

bransoletka make&match

bransoletka1

Życzę kolorowej biżuterii 🙂

bransoletka make&match

Jak Wam się podoba Wasza bransoletka make&match?

Mamy nadzieję, że zrobiliście niezliczoną ilość miksów. Koniecznie pochwalcie się nimi oznaczając nas #kurspasart.

Zobaczcie także:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

10 Comments

 1. Martyna says:

  Nawet fajne bransoletki, ale jak dla mnie mogłyby być bazą pod coś większego. W tej chwili wydają się jakieś “gołe”.

  1. Gołe mówisz? 🙂 A co byś do nich dodała? 🙂

 2. Genialne!! Będzie to hit lata!!!Szczególnie wśród nastolatek!!
  Zaraz kupię wszystko i zaczynam produkcję 🙂

  1. Też tak myślimy 🙂 Miłej pracy!

 3. detlev says:

  świetny pomysł na letnią i lekką biżuterię, daje nieskończone możliwości zestawień kolorów; wprawdzie z początku wydawały mi się “gołe” ale atutem takiej bransoletki czy naszyjnika jest właśnie kolor i sądzę, że nie potrzeba już nic więcej 🙂 pozdrawiam autorkę pomysłu i niebawem zabieram się za tworzenie 🙂

 4. Super

 5. Od razu mi się psuje ;(

  1. Wiki, w którym momencie pracy Ci się psuje?

  2. Czasem jak zawijam a czasem jak już jest gotowa

 6. Malwina says:

  Jeżeli chciałabym owinąć to rzemieniem 2mm ? Jakie musiałabym dać końcówki lub ile rzemieni 1mm jaką bazę do owijania ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *