Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić kolczyki wachlarze na bazie jubilerskiej?

Wiemy, że lubicie biżuterię na bazach jubilerskich. My też uwielbiamy chociażby dlatego, że bazy same w sobie są ekstra i wystarczy niewiele pracy by wyszło z nich coś bajecznego. Monika postanowiła pokazać Wam jak zrobić kolczyki wachlarze. Wyglądają oszałamiająco jak biżuteria zdjęta księżniczce z “Baśni 1001 nocy”, a zrobienie ich nie zabierze Wam dużo czasu. To co? Czarujemy razem?

Gdybym miała wybrać jedną, ulubioną bazę z naszego sklepu nie dałabym raczej rady. Wszystkie są świetnie. Te, na których dziś będziemy pracować są w miarę małe więc kolczyki wachlarze na nich będą miały zapewne więcej fanek niż moje indiańce z wcześniejszych wpisów. Ja w zależności od nastroju raz noszę duże, kolczyki raz małe, a jesienią raczej wybieram mniejsze. Także uważam, że ta baza sprawdzi się idealnie u każdego. 

koraliki-toho

Materiały potrzebne do zrobienia koczyków:

Chcesz się poczuć jak księżniczka 😉 i zrobić kolczyki wachlarze?

No na bank chcecie. Inaczej by Was tutaj nie było. Produkty potrzebne do zrobienia kolczyków znajdziecie TUTAJ. Pamiętajcie, że nasz wpis to tylko propozycja. Wybierając inne kolory, albo kombinując z koralikami możecie stworzyć coś zupełnie nowego.

KROK 1

Ucinamy około metra, lekko ponad metr nitki, i przywiązujemy ją w pierwszej dziurce na bazie (zostawiając jeden koniec krótki około 5 cm).
Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 2 

Nabieramy dwa koraliki Toho i wbijamy się w drugą dziurkę. Śledźcie pierwsze kroki dokładnie bo nie będziemy się wbijać we wszystkie dziurki.
Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 3

Wbijamy się od spodu w koralik Toho.
Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 4

Nabieramy koralik Toho i wbijamy się igłą w kolejną dziurkę.

KROK 5

Wbijamy się do dodanego koralika od spodu.

KROK 6

Dodajemy następny koralik tak jak w poprzednich krokach. Mamy 4 koraliki na bazie. 

KROK 7

Teraz nabieramy koralik, ale nie wbijamy się w kolejną dziurkę. Robimy lukę. Gdybyśmy chcieli wbić się we wszystkie nasze kolczyki wachlarze by się falowały. Na kolejnym zdjęciu macie schemat, który pokazuje co ile koralików robię lukę (czyli pomijam dziurkę na bazie) podczas szycia. Kierując się moim schematem na bazie powinno nam się zmieścić 22 koraliki Toho i dzięki temu w późniejszych krokach koralik Daggers będzie można dodać ładnie na środku.

Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 8

Ok. Mamy dodane wszystkie 22 koraliki na bazie. Nić powinna nam wychodzić z ostatniego koralika. Nabieramy więc 3 Toho innego koloru i wbijamy się w koralik obok. Będą się nam robić ząbki. 
Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 9

Przechodzimy od spodu do kolejnego koralika. Tak żeby nić wychodziła nam na brzegu wachlarza i nabieramy kolejne 3 Toho. Wbijamy się nitką do koralika obok. Uzupełniamy tak nasz brzeg wachlarzyka do końca.

Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 10

Jak zauważyliście nić wychodzi nam od spodu. Wbijamy się więc w dziurkę bazy i przechodzimy przez dwa koraliki jak na zdjęciu. 

KROK 11

I teraz tak – możecie tworzyć nowy rząd lub tak jak ja usztywnić koronkę. W celu usztywnienia będziemy przechodzić po koralikach mijając środkowy koralik z ząbków. Najlepiej pokażą Wam to zdjęcia. “X” to koraliki z pikotki przez, które przechodzimy. 

Jak zrobić kolczyki wachlarze

Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 12

Gdy skończymy usztywniać nić znowu będzie nam wychodzić w dół. Więc trzeba wbić się w dziurkę na bazie i po koralikach dostać do góry.
Jak zrobić kolczyki wachlarze

Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 13

Tak skoro nić nam wychodzi z wierzchołka pikotki możemy nabrać 3 koraliki Toho i wbić się w wierzchołek kolejnej pikotki. 

KROK 14

I tak tworzymy dalej kolejny rząd.
Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 15

Mamy kolejny rząd. Musimy się przedostać na szczyt pikotki. Ja robię to tak jak wcześniej.  Przechodzę po koralikach do bazy, wbijam się w pierwszą dziurkę bazy i wbijam się w koraliki kierując się ku górze.
Jak zrobić kolczyki wachlarze

Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 16

Będziemy przechodzić na środek wachlarza przy okazji usztywniając koronkę. W tym celu przechodzimy przez koraliki zaznaczone “X” aż do środka. Czyli pomijamy wierzchołki pikotki. 

KROK 17

Nitka wystaje nam z 5 wierzchołka więc nabieramy Togo-Daggers-Toho i wbijamy się w 6 wierzchołek. 

Jak zrobić kolczyki wachlarze

KROK 18

I teraz znowu przechodzimy do końca pomijając wierzchołki. Przechodzimy przez koraliki zaznaczone “X”

KROK 19

Na nitce między koralikami wiążemy supełek. Przechodzimy trochę jeszcze po koralikach żebyśmy byli pewni że się nam nic nie rozplącze. Krótką nitkę z brzegu też ukrywamy przechodząc po koralikach ile się nam uda i resztkę odcinamy. 

KROK 20

Zakładamy sztyfty lub bigle i gotowe! 

Jak zrobić kolczyki wachlarze

Tutaj macie dla porównania kolczyki wachlarze na srebrnej bazie – z biglami i  sztyftami.
Jak zrobić kolczyki wachlarze

Jak zrobić kolczyki wachlarze

Pewnie udało się Wam zrobić kolczyki wachlarze.

Założymy się, że na jednej parze się nie skończy. Pamiętajcie oznaczyć nas #kurspasart jeśli chcecie zostać znalezieni. Uwielbiamy oglądać Wasze cudeńka. 

Na bazie zrobisz z nami jeszcze:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *