Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Bransoletka z drutu jubilerskiego i koralików – kurs tworzenia biżuterii

Bransoletka z drutu jubilerskiego  i koralików wcale nie musi być przewidywalna. Jeśli chwycisz w ręce jadeity, zrobisz trwałą i ciekawą bransoletkę, która pasuje do swetrów i do letnich sukienek. Agnieszka pokaże Ci w kursie video, jak zrobić bransoletę, krok po kroku.

Drut jubilerski to bardzo prosty i przyjemny materiał do pracy. Możesz uciąć kilka żeberek, nawlec koraliki, zrobić lupik i gotowe. Możesz też się trochę dłużej pobawić i zrobić coś bardziej efektownego.

W tym kursie nauczymy Cię, jak zrobić bransoletkę z drutu i kamieni oraz dowiesz się jakich materiałów użyć, żeby zrobić swoją wersję tej bransoletki. W naszej wersji główną rolę odgrywają jadeity, ale Ty możesz użyć swoje ulubione kamienie naturalne albo koraliki. Każda kulka dozwolona!

Bransoletka z drutu jubilerskiego

Materiały, jakie potrzebujesz, to:

 • Drut pamięciowy – 4 obręcze (żebra) drutu, z 5-8 cm zapasem
 • Kamienie naturalne – najlepiej jeśli kamienie będą miały 3 różne wielkości np. 12 (lub 10) mm, 8 mm  i 6 mm (lub 4 mm). Możesz użyć dowolnych kamieni np. agatów czy jadeitów
 • Koraliki – bransoletkę możesz wykonać również z koralików lub tak jak to jest u Agnieszki, z kamieni i koralików :). Aga w kursie “jak zrobić branosoltkę krok po kroku “wykorzystała koraliki szklane 6mm i kryształki CrystaLove o kształcie ball 6mm
 • Kulki gładkie – stanowią fajne dopełnienie pomiędzy koralikami o różnych wielkościach. Przydadzą Ci się kuleczki w dwóch rozmiarach: 5 i 3.2 mm
 • Szpilki jubilerskie – szpilki haczyki, w takim samym kolorze jak wybrany przez Ciebie drut pamięciowy
 • Zapięcie do biżuterii – w zależności od tego, które zapięcie preferujesz, możesz wykorzystać zapięcie toggle lub na karabińczyk
 • Kółka montażowe – w dwóch wielkościach np. 5 i 7 mm
 • Zawieszki – opcjonalnie :). Jeśli uważasz, że bransoletka sama w sobie jest wystarczająco ozdobna, nie musisz ich dodawać. Jednak w przypadku zapięcia na karabińczyk, zawieszka może ułatwić Ci zapinanie bransoletki
 • Narzędzia jubilerskie – szczypce o okrągłych noskach, szczypce ucinające i szczypce z płaskimi noskami

Bransoletka z drutu jubilerskiego to fajny sposób na rozpoczęcie przygody z rękodziełem. 

Półfabrykaty do tworzenia bransoletek z kursu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy głównie nauce techniki i inspiracji. Jeśli chodzi o dobór produktów masz pełną dowolność i jeśli nie ma jakiś pdoruktów pod tym linkiem, możesz je po prostu wyszukać w sklepie pasart.pl. Ten projekt daje wiele możliwości modyfikacji, wystarczy, że użyjesz nieco innych koralików czy kamieni, a uzyskany przez Ciebie efekt będzie zupełnie inny :).

Kurs video na bransoletkę krok po kroku

Bransoletka z drutu jubilerskiego

Jak wygląda Wasza bransoletka z drutu jubilerskiego?

Wiecie już jak zrobić bransoletkę? 🙂 Mamy nadzieję, że kurs się Wam spodobał i pokusicie się o wykonanie własnej wersji bransoletki z kamieni :). Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia! Koniecznie oznaczcie Wasze prace #kurspasart.

Jeśli masz w swoich zbiorach jadeity lub inne kamienie, może Cię zainteresować ten kurs:

Z kolei z drutu pamięciowego możesz zrobić naprawdę dużo wariacji prostych bransoletek. My je uwielbiamy!


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

 1. Karolina Stańczyk says:

  Chyba muszę sobie taką sprawić ?

 2. Czy to dobry pomysł aby swoją przygodę z tworzeniem biżuterii zacząć od tej przepięknej bransoletki? 😉

  1. Jak najbardziej! Bransoletka nie jest trudna w wykonaniu, a efekt końcowy jest bardzo fajny :).

 3. Dopiero zaczynam zabawę z tworzeniem takich piękności. Tą bransoletkę na pewno wkrótce zrobię, jest bardzo efektowna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *