Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć, Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić kolczyki koła? Makrama krok po kroku

Duże, kolorowe kolczyki to bardzo modny dodatek, szczególnie wiosną i latem! Jeśli należysz do odważnych kobiet lubujących się w mocno zaakcentowanych dodatkach, ten kurs DIY jest dla Ciebie :). Wajzerka przygotowała video kurs tworzenia biżuterii, w którym pokaże jak zrobić kolczyki koła samodzielnie, wykorzystując proste sploty makramowe.

 

 

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków:

Drut pamięciowy – na parę kolczyków, będziemy potrzebować dwie obręcze drutu 55mm. Drut posłuży nam za bazę kolczyka

Sznurek jubilerski – sznurek bawełniany 1mm lub sznurek do makramy 1mm

Bigle do kolczyków – bigle klasyczne lub angielskie

Kółeczka montażowe – kółka 5mm potrzebne do zamontowania bigli

Klej jubilerski – klej magic posłuży nam do zabezpieczenia supełków i końcówek sznurka. Jeśli zamiast bawełnianego sznurka użyjesz sznurka nylonowego do makramy, zamiast kleju, potrzebna Ci będzie zapalniczka

Narzędzia jubilerskie – przydadzą Ci się szczypce ucinające i z okrągłymi końcówkami, nożyczki i szczypce z płaskimi noskami

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki. W swoich kolczykach, skomponować możecie dowolne kolory sznurków, uzyskując zupełnie inny efekt :). 

A (136)r1małe

 

makrama krok po kroku
kolka blue&black pedzel kolka blue&black& white pedzel
kolka kolorowe pedzel

Czerwono-czarne kolczyki Agnieszka wykonała tą samą techniką. Sposób zaplatania jest taki sam, z tą różnicą, że sznurki przeplatamy podwójnie, a końcówki sznurków i druta wklejamy w końcówki :).

jak zrobić kolczyki koła

Koniecznie dajcie znać jak Wam się podobał kurs ;). Czekamy na Wasze wersje makramowych kolczyków!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

^3AB470695AB991F0B1E315DF8A5E9BAC076E0DFF9B76D1B6DC^pimgpsh_fullsize_distr

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *