Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć

Bransoletka z muszelkami kauri – jak zrobić?

Miejmy nadzieję, że muszelki kauri będą wracać do nas każdej wiosny i każdego lata. Dzięki nim codziennie możemy się czuć jak na wakacjach. Bransoletka z muszelkami kauri to chyba najpopularniejszy letni dodatek. Monika postanowiła więc pokazać Wam dwa sposoby na to jak wykorzystać muszelki. Będzie to inna biżuteria niż ta którą oglądamy najczęściej bo przecież nam rękodzielnikom zależy na tym by się wyróżnić. Także sznurki w dłoń i do wyplatania!

Do tej pory unikałam muszelek. Miałam tam ze dwie proste bransoletki w szufladzie, ale lubię się wyróżniać dlatego kiedy zobaczyłam kolorowe jak cukierki kauri wiedziałam, że muszę wykombinować coś innego. Dlatego wyśniłam prostą, makramową bransoletkę z muszelkami w roli charmsów. Dodatkowo przez myśl przeleciała mi bransoletka na nogę.  Nie potrafiłam się zdecydować, którą Wam pokazać więc w tym wpisie będą moje dwa pomysły i pochwalę się również moimi nowymi kolczykami z kauri. Bransoletka z muszelkami kauri skradła moje serce najmocniej. Natomiast splot, którego się nauczycie z tego wpisu można wykorzystać na milion sposobów. 

Do zabawy muszelkami kauri będzie nam potrzeba:
Bransoletka z muszelkami kauri

Wersje pierwsza i druga

Wersja druga dodatkowo

Bransoletka z muszelkami kauri jest w zasięgu ręki.

Produkty do jej wykonania znajdziesz TUTAJ. Pamiętaj, że to tylko moje propozycje. Ty możesz wyśnić swoją bransoletkę. Pozwól się ponieść wyobraźni.

Pierwsza bransoletka z muszelkami kauri.

KROK 1

Ucinamy sznurek Mcord 1mm o podwójnej długości jaką powinna mieć nasza bransoletka dłuższy o około 5 cm. Składamy na pół i przypinamy do maty.
Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 2

Teraz ucinamy dwa kawałki sznurka, które będą miały 5 długości sznurka wiodącego, czyli tego, który ma długość naszej bransoletki. Ja ucięłam dwa różne kolory. Dzięki temu będzie jeszcze bardziej kolorowo.  Zginamy na pół i wkładamy pod sznurek  tak żeby połowa znajdowała się dokładnie pod wiodącym.

KROK 3

Zawiązujemy oba długie końce sznurka w prosty supeł na sznurku wiodącym. Teraz, jeśli robicie różnymi kolorami, musicie przełożyć sznurki tak aby po jednej stronie był jeden kolor. Pętelkę powstałą na sznurku wiodącym przymierzcie do waszego guziczka lub koralika, który będzie Waszym zapięciem. 

KROK 4

Teraz zaczynamy motać supełki. Jest to prosty slot. Wypróbowałam na moich chłopakach. Także bez obaw. Będziemy robić po dwa supełki raz z jednej, raz z drugiej strony. 
A więc dajecie sznurek na wiodącą nić i później nawracacie przechodząc pod nicią wiodącą i przekładacie przez pętelkę górą jak na zdjęciu. Zaciskamy w miarę mocno, ale z wyczuciem.

KROK 5

Drugi supełek z tej samej strony. Dajemy nici pod sznurek wiodący. Przekładamy, wracając, nad sznurkiem wiodącym i przekładamy przez pętelkę dołem jak to jest na zdjęciu. Zaciskamy.

Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 6

Przechodzimy na drugą stronę i robimy dwa takie same supełki. Czyli dajemy nici nad sznurek wiodący. Wracamy pod sznurkiem wiodącym do pętelkę i nad sznurkiem. Zaciskamy. 
Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 7

Teraz supełek drugi. Dajemy nici pod sznurkiem wiodącym. Nawracamy nad sznurkiem wiodącym do pętelki pod sznurkiem. Zaciskamy. 
Bransoletka z muszelkami kauri

Dalej robimy tak samo kilka supełków z jednej i drugiej strony na zmianę. Dla utrwalenia zrobiłam jeszcze kilka zdjęć. 

Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 8

Z jednej strony będziemy dodawać muszle. ( Można tego nie robić i na koniec zawiesić muszle na kółeczkach w wybranych miejscach.) Będziemy je nawlekać na jeden sznurek. Tak jak to pokazałam na zdjęciu. Robimy pętelkę i przekładamy przez nią końcówkę sznurka. Widać to na zdjęciu z różową muszlą. Żeby zacisnąć powstałą pętlę musimy przesunąć muszlę jak najbliżej bransoletki i przeciągać delikatnie sznurki. Jest to dosyć problematyczne, ale dzięki temu muszle będą nam wisieć ładnie prosto. Można też zrezygnować z robienia pętelki wtedy muszle będą nam się układały bokiem. 

Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 9

Po dodaniu muszli pleciemy po dwa podwójne supełki z każdej strony i dodajemy następną aż uzyskamy odpowiedną długość. 
Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 10

Ucinamy teraz nadmiar sznurka po bokach i je lekko topimy żeby się nam nie rozwiącały. Można również delikatnie posmarować klejem w pędzelku. 

KROK 11

Z drugiej strony montujemy guziczek albo koralik. Robimy supełek. Przytapiamy nadmiar sznurka i ucinamy.

I bransoletka z muszelkami kauri gotowa.
Bransoletka z muszelkami kauri

Bransoletka z muszelkami kauri

Bransoletka z muszelkami kauri

Druga bransoletka z muszelkami kauri.

KROK 1

Ucinamy sznurek o długości naszej bransoletki plus około 10 cm (sznurek do makramy o grubości 0,6mm). Przypinamy go do maty zginając w pętelkę tak żeby krótsza nić miała niecałe 4 cm. Ucinamy też drugi – 5 krotnie dłuższy od pierwszego. Składamy tak aby jedna strona była ciut dłuższa np o 10 cm. Wkładamy pod sznurek wiodący z pętelką. I dajemy jeden koniec na sznurek wiodący. To będzie podstawowy splot, który pokazywałam w kwiatuszkowej bransoletce

KROK 2

Drugi koniec dajemy na pierwszy sznurek.

I ten drugi koniec wkładamy do pętelki tak jak na zdjęciu.

KROK 3

Supełek z drugiej strony robimy tak samo tylko jak lustrzane odbicie.

 

 

KROK 4

Teraz będziemy dodawać koraliki Toho 6/0 po bokach. Nawlekamy na obie boczne nici po koraliku i robimy dalej podstawowy węzeł. Raz z jeden raz z drugiej strony. Zdjęcia Wam to pokażą lepiej niż moja zagmatwana paplanina. 😉 
https://www.pasart.pl/blog/makramowa-bransoletka-w-kwiatki-jak-zrobic/

Bransoletka z muszelkami kauri

Robimy tak po 5 węzłów bez koralików z każdej strony.
Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 5

Po 5 supełkach z każdej strony czas na kolejne koraliki. 

Bransoletka z muszelkami kauri

Bransoletka z muszelkami kauri

KROK  6

Gdy mamy odpowiednią długość bransoletki kończymy pleść za koralikami. Końcówka powinna tak wyglądać. Możecie zrobić krótsze lub dłuższe przerwy między koralikami. Wtedy też będziecie dodawać inna ilość koralików niż ja krokach niżej.

KROK 7

Z tej strony, z której został nam dłuzśzy sznurek przekładamy go przez pierwszy koralik 8/0

KROK 8

Między koraliki z naszej bransoletki będziemy dodawać po 7 koralików Toho 8/0.  Jak macie oczywiście takie odstępy jak ja. W każdym bądź razie powinna się wam układać ładna falbanka. 
Bransoletka z muszelkami kauri

Bransoletka z muszelkami kauri

KROK 9

Gdy mamy już koniec wkładamy wciskamy sznurek do pętelki przy koraliku. Jak na zdjęciu. Biała kropka to końcówka sznurka. 

Robimy supełek. Przypalamy lub smarujemy klejem w pędzelku. Zakładamy koralik jako zapięcie. Też robimy supełek blisko koralika i smarujemy klejem lub przypalamy. 

KROK 10

Muszelki zakładamy na kółeczka i przypinamy do “falbanki”.

Druga bransoletka z muszelkami kauri gotowa. ta bardziej podoba mi się na nodze. 🙂 

Bransoletka z muszelkami kauri

Bransoletka z muszelkami kauri

Bransoletka z muszelkami kauri

Do kompletu zrobiłam sobie kolczyki. Lato mnie nie zaskoczy. 😉 
Wykorzystałam mini chwościki, Toho 8/0 i 6/0 oraz muszelkę kauri. 

A może macie jakieś swoje pomysły na wykorzystnie muszelek. Koniecznie się pochwalcie oznaczając nas #pasart lub #kurspasart. Miłego motania! 

Nasz blog jest pełen inspiracji. Zobacz chociażby:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

  1. Malwina says:

    SUPER!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *