Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć, Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Bransoletki plecione – kurs DIY

Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała kurs DIY, w którym pokaże Wam jak zrobić bransoletki plecione ze sznurków lub rzemieni. Zaprezentujemy Wam kilka wariantów bransoletek – wystarczy mała zmiana w projekcie, by stworzyć coś wyjątkowego. Do dzieła!

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek:

lista plecione

 • Sznurek jubilerski – do wykonania grubszej bransoletki przedstawionej w kursie, potrzebne będzie łącznie ok. 440 cm sznurka bawełnianego woskowanego 2mm. Równie dobrze sprawdzi się sznurek satynowy lub rzemień o grubości 2mm.
 • Rzemień jubilerski – do bransoletek z pojedynczych warkoczyków, Agnieszka użyła 2mm rzemienia naturalnego.
 • Zapięcie do biżuterii – zapięcie typu toggle w przypadku grubszej bransoletki lub zapięcie na karabińczyk w przypadku bransoletek z rzemieni prezentowanych w kursie.
 • Zawieszka – do ozdoby bransoletek użyć możesz dowolnej, niewielkiej zawieszki o wymiarach ok 15x9mm. W bransoletce z niebieskich rzemieni, Agnieszka użyła hematytu w kształcie serca i szpilki jubilerskiej.
 • Końcówki do biżuterii – do grubszej bransoletki z sznureczków potrzebne będą końcówki o otworze 9,5mm. Do bransoletki z pojedynczego “warkoczyka”, potrzebne będą końcóweczki o otworze ok 5m.
 • Klej jubilerski – u nas jest to niezawodny poxipol
 • Kółeczka montażowe – wielkości 6-7mm, typu otwartego. Pamiętaj, by metalowe elementy bransoletek dobierać w tym samym odcieniu metalu (tyczy się to zawieszek, kółeczek, zapięcia)

Kto będzie robił bransoletki plecione?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs ma służyć przede wszystkim nauce splotu zaczerpniętego z techniki makrama, możesz zainspirować się bransoletkami Agi lub stworzyć coś własnego – wystarczy, że wykorzystasz inne sznurki lub grubsze rzemienie. Poszalej :)!

Tak prezentują się gotowe bransoletki, która podoba się Wam najbardziej :)?

jak-zrobic-bransoletke bransoletka z rzemieni rózowa pedzel bransoletka z rzemieni zielona pedzel bransoletka ze sznurka zaplatana 2 pedzel bransoletka ze sznurka zaplatana pedzel

Komu udało się zrobić bransoletki plecione?

Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami oznaczając nas #kurspasart. Jesteśmy ciekawi Waszych prac! 

A jeśli Wam mało to zerknijcie tutaj:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.grupa rekodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

3 Comments

 1. iwona says:

  Ta z pomarańczowym motywem – moje klimaty 🙂
  Śliczne. Fajnie wykorzystany sznurek.

 2. grażyna says:

  Bardzo ,bardzo dziękuję .Muszę spróbować .

 3. Janina Wróblewska says:

  Cudne bransoletki a p. Agnieszka tłumaczy wspaniale, tylko mam wielki problem z plecieniem sznurków. Po pierwsze mam inne kolory i tu jest pierwszy problem a po drugie czy można by było jakoś to narysować schematycznie. Za nic nie potrafie nadążyć za p. Agnieszką(lata robią swoje) pół nocy nie spałam a tak się zawzięłam na tą plecionkę ze sznurka. Czy da się coś zrobić bardzo proszę. To moje pierwsze kroki z przygodą robienia biżuterii a może i czegoś więcej, nie chciałabym przez plecionkę dojść do wniosku ,że mi się nie uda. Janina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *