Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć

Chusta Harmonia – jak zrobić łatwą chustę na szydełku?

Nie od dziś wiadomo, że Alicja Czapla ma szydełko z napędem. Szydełkuje chusty jedna za drugą, a w międzyczasie powstają maskotki. Przy dwójce małych dzieci to nie lada wyczyn. Mało tego – zrobiła też dla was opis – jak zrobić łatwą chustę na szydełku. Więc nie marnujmy jej cennego czasu i wysiłku tylko łapmy za szydełka. W końcu Ala zapewnia, że chusta Harmonia jest łatwa i przyjemnie się ją robi.

Szydełko wciąga mnie coraz bardziej i dzięki temu powstała nowa, prosta chusta. Harmonia jest ciut nietypowym wzorem bo robionym od boku co daje ciekawy efekt końcowy. Myślę, że każdy bez problemu poradzi sobie z nią. Jeśli nie wiecie jak wykonywać słupki itd to polecam zajrzeć do tych kursów : Jak czytać schematy szydełkowe? i Jak zrobić prostą chustę na szydełku?

flowers-sklep

Do zrobienia chusty Harmonia potrzebować będziemy:
Chusta Harmonia

 • Włóczkę
  Na chustę dla dorosłej osoby będziemy jej potrzebować min 1000m. Ja użyłam Yarnart Flowers, Ale dobra też będzie Yarnart Summer lub inne w których będzie ponad 350 m w 100g.
 • Szydełko
  Ja użyłam 4 ale każdy inaczej przerabia włóczkę, dlatego polecam zrobić próbkę. Jeśli nie będzie wyginać się po 3 – 4 rzędach robótka w łuk to znaczy, że szydełko jest dobre.
 • Igła
  Przyda się na końcu do pochowania końcówek
  Jak już mamy wszystko przygotowane to zabieramy się do pracy. Poniżej opiszę w każdym kroku szczegółowo po jednym rzędzie chusty. (foto schematu)

Chusta Harmonia Was kusi?

Śmiało! Nie bójcie się spróbować. Jeśli chcecie zacząć przygodę z szydełkiem to po produkty wpadajcie TUTAJ. Harmonia na pewno sprawi, że opanuje was błogi spokój podczas szydełkowania. Więc nie zwlekajcie!

UWAGA !!!
Lewą i prawą stronę będziemy wykańczać inaczej. W tej chuście rozszerzamy tylko jeden bok.
Zawsze ostatni element / elementy znajdujące się na samym końcu rzędu przerabiamy pod łańcuszkiem z poprzedniego rzędu.
Po zakończeniu każdego rzędu będziemy obracać naszą chustę.

Krok 1

Robimy magic ring lub cztery oczka łańcuszka i robimy oczko ścisłe w pierwszym oczku łańcuszka – tym co jest zaznaczone kółeczkiem. Mamy teraz małe kółeczko, w którym będziemy przerabiać pierwszy rząd.
Robimy trzy oczka łańcuszka, a następnie w naszym oczku jeden słupek normalny drugi podwójnie nawijany. Obracamy robótkę, tak by szydełko było po prawej stronie.

Krok 2

Robimy cztery oczka łańcuszka, a następnie w tym samym oczku robimy jeszcze dwa słupki. Dalej robimy słupek w kolejnym oczku, a na końcu słupek pod łańcuszkiem z trzech oczek poprzedniego rzędu.

Krok 3

Robimy trzy oczka łańcuszka. Następnie w trzech kolejnych oczkach /słupkach z poprzedniego rzędu, robimy po jednym słupku reliefowym przednim. Na samym końcu (pod łańcuszkiem z 4 ostatnich oczek poprzedniego rzędu) robimy dwa zwykłe słupki i jeden słupek podwójnie nawijany.

Krok 4

Robimy w sumie pięć oczek łańcuszka (cztery te co zaczynają rząd plus jedno jako następny element chusty). W tym samym oczku robimy jeden słupek. Teraz, aż do końca rzędu będziemy robić na przemian oczko łańcuszka i słupek, tak jak to widać na schemacie.

Krok 5

Robimy trzy oczka łańcuszka. Następnie pod oczkiem z poprzedniego rzędu robimy słupek. Dalej, aż do końca rzędu robimy na przemian oczko łańcuszka i słupek. Słupki przerabiamy pod oczkami z poprzedniego rzędu. Na samym końcu pod łańcuszkiem robimy jeden słupek normalny i jeden podwójnie nawijany.

Krok 6

Zaczynamy rząd od czterech oczek łańcuszka. Następnie w tym samym pierwszym oczku robimy dwa słupki. Dalej, aż do końca rzędu robimy po jednym słupku w oczku (i pod oczkiem łańcuszka).

Krok 7

Tradycyjnie zaczynamy od 3 oczek łańcuszka. Następnie w każdym słupku poprzedniego rzędu robimy po jednym słupku reliefowym przednim. Na samym końcu pod łańcuszkiem robimy dwa zwykłe słupki i jeden słupek podwójnie nawijany.

Krok 8

Powtarzamy rzędy 6 i 7.

Krok 9

Powtarzamy rzędy 4 i 5

jak zrobić prostą chustę na szydełku

Chusta Harmonia

Chusta Harmonia

jak zrobić prostą chustę na szydełku

Chusta Harmonia

Jak Wam się podoba chusta Harmonia?

Jest to prosty, powtarzalny wzór więc każdy, nawet początkujący dają sobie z nią radę. Jeśli uda się wam zrobić swoją, to zróbcie koniecznie zdjęcie i oznaczcie nas hasztagiem #kurspasart. Na naszym Insastory czasem można natknąć się na zdjęcia tak właśnie oznaczone. Powodzenia w dzierganiu!

Zrobiłaś Harmonię i masz ochotę na więcej? Zerknij tutaj:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Alicja Czapla – mama dwójki maluszków. Swój czas aktualnie dzieli na dzieci, dom, fotografię i koraliki. Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *