Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić bransoletkę Chan Luu – kurs tworzenia biżuterii

Agnieszka Wajzer-Nowak zaprasza Was na kurs w którym pokaże jak zrobić bransoletkę Chan Luu. Tego typu bransoletki są modne już od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, by miały nam się znudzić. Nic dziwnego! Są nietrudne w wykonaniu, pięknie się prezentują, a w zależności od materiałów z których ją wykonamy, efekt końcowy może być bardzo różnorodny. Nic tylko tworzyć :)!

By ułatwić Wam opanowanie tej techniki, Aga przygotowała  kurs na przykładzie koralików akrylowych z dużą dziurką. Kolorowe, połyskujące oponki zestawiła z matową powierzchnią czarnego, zamszowego rzemienia, natomiast do bazy konstrukcyjnej wykorzystała kauczuk grubości 3mm. Długość bransoletki pozwala owinąć nadgarstek dwukrotnie. Swoją bransoletkę oczywiście możecie wykonać z innych materiałów, ale opanowanie techniki na pewno będzie dużo łatwiejsze przy ćwiczeniu na koralikach z większą dziurką :).

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki długości 40 cm:

Pokazowa wersja bransoletki z kursu:

obroża

 • Koraliki oponki – ja wykorzystałam paczkę koralików akrylowych 5×7, w której jest 60 sztuk ( ważne w wyborze koralików jest, by ich otwór był na tyle duży by dwukrotnie przechodził przez niego rzemień lub sznurek, którym oplatasz bazę bransoletki, możesz użyć koralików ceramicznych, drewnianych lub metalowych przekładek)
 • Rzemień zamszowy płaski 3×1,5mm, dwie sztuki po około 80cm ( jeśli chcesz wykonać krótszą bransoletkę np. 18 cm, potrzebujesz 36 cm rzemienia lub sznurka, którym oplatasz bazę bransoletki)
 • Rzemień okrągły– 80cm ( kauczuk jest wygodną bazą, gdyż jest sztywny i podczas oplatania nie będzie się uginać, ale możesz użyć zamiast niego rzemienia lub sznurka)
 • Zapięcie do biżuterii (użyłam końcówek okrągłych, o średnicy wewnętrznej 8mm  i karabińczyka 16mm, a także dwóch kółeczek montażowych 10mm)

Bransoletka Chan Luu z kamieni naturalnych:

jak zrobić bransoletką chan luu

chan-luu

 • Rzemień jubilerski – jako baza bransoletki świetnie sprawdzi się rzemień zamszowy płaski lub naturalny
 • Sznurek jubilerski – rzemień zastąpić możesz sznurkiem 1 lub 1.5 mm. Bransoletka może być pojedyncza tak jak jest to u nas lub wielokrotnie obwijana wokół nadgarstka. Taki cienki sznureczek sprawdzi się w przypadku drobnych koralików lub kamieni. Jeśli preferujecie większe kamienie, wybierzcie nieco grubszy sznurek np. 2mm
 • Kamienie naturalne – możesz użyć dowolnych kamieni w rozmiarze od 4-8 mm. Bransoletki Chan luu to na tyle wdzięczna forma, że z użytymi materiałami można dowolnie eksperymentować, uzyskując zupełnie odmienny efekt. Pięknie prezentują się nie tylko bransoletki wykonane z kamieni naturalnych, ale i te z koralików TOHO, FirePolish czy CrystaLove
 • Nić jubilerska – nić monofilowa u nas 0.30mm. Wybierając nic zwróć uwagę na to, by mogła przejść przez otwór koralika dwukrotnie. Nić powinna być przezroczysta lub współgrająca z kolorem koralików. No chyba, że stawiasz na kontrasty :).
 • Igła jubilerska – John James – igły uniwersalne 3/9
 • Zapięcie jubilerskie – w przypadku Chan luu masz również pełną dowolność jeśli chodzi o zapięcie. Możesz ją wykończyć końcówkami do wklejania i zapięciem typu karabińczyk, zapięciem magnetycznym lub na pętelkę i guzik :).

Kto chce zrobić bransoletkę Chan Luu?

Produkty potrzebne do wykonania bransoletki Chan Luu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy głównie inspiracji i nauce techniki. Gorąco zachęcamy Cię do eksperymentów z własnym projektem :). Będziesz zaskoczona tym jak różnorodne efekty można uzyskać, eksperymentując z użytymi półfabrykatami.

Do dzieła!

Krok 1.
Przetnij na pół kauczuk. Przypnij do styropianu lub przyklej do blatu za pomocą taśmy klejącej
rzemienie i kauczuk. Kauczuk stanowi konstrukcje bransoletki, umieść go w środku. Rzemieniem będziesz oplatać kauczuk. Umieść go na zewnątrz.
krok1
Krok 2.
Opleć lewym rzemieniem lewy kauczuk, prawym rzemieniem prawy kauczuk, przechodząc najpierw nad, następnie pod kauczukiem.
krok2
Krok 3 i 4
Na lewy rzemień nałóż koralik, następnie prawy rzemień przeciągnij przez koralik w przeciwnym kierunku do lewego. Rzemienie krzyżują się w koraliku.
krok3
krok4
Krok 5.
Przełóż rzemienie pod kauczukiem od środka na zewnątrz.
krok5
Krok 6 i 7
Nałóż na prawy rzemień kolejny koralik. Rzemień przeprowadź najpierw nad prawym kauczukiem, następnie pod lewym kauczukiem.
JAK ZROBIĆ BRANSOLETKĘ CHAN LUU
JAK ZROBIĆ BRANSOLETKĘ CHAN LUU
Krok 8.
Lewy rzemień przełóż przez ten sam koralik prowadząc rzemień najpierw nad lewym kauczukiem, następnie przez koralik i pod prawym kauczukiem.
JAK ZROBIĆ BRANSOLETKĘ CHAN LUU
Krok 9.
Ważne jest by rzemienie wychodzące z koralika zawsze przechodziły najpierw pod kauczukiem, dopiero później przechodziły nad nim i krzyżowały się w koraliku. Ruch odbywa się od środka na zewnątrz.
Nie zaciskaj zbyt mocno rzemieni. Odległość pomiędzy dwoma odcinkami kauczuku powinna być zawsze taka sama i wynosić dokładnie tyle, by zmieścił się tam koralik.
krok9
krok9a
Krok 10 i 11
Gdy dotrzesz do końca bransoletki, wklej końcówki do biżuterii lub zapięcie magnetyczne. Najpierw sprawdź, czy  końcówki rzemieni i kauczuku mieszczą się z otworze do wklejania. Jeśli chcesz użyć prostokątnych końcówek, ich otwór powinien mieć wielkość 3-4mm x 7-8mm. Posmaruj dokładnie klejem wnętrze otworu, a następnie wepchnij wszystkie końcówki. Poczekaj aż klej dobrze wyschnie i gotowe.
krok10
krok11
bransoletka Chan Luu
obroża
obrożna manekin

Bransoletkę ze splotem Chan Luu możecie zobaczyć też w naszym starszym wpisie, gdzie wykorzystaliśmy inne materiały.

chan luu kurs obrazkowy

Udało się Wam zrobić bransoletkę Chan Luu?

Liczymy na to, że pochwalicie się swoimi pracami oznaczając nas #kurspasart. Będziemy czekać na to z niecierpliwością. 

Zerknij też koniecznie na:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

 1. Bożena says:

  Jakiej wielkości musi być otwór w koralikach żeby przeszły 2 rzemienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *