Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić bransoletkę na bazie? Dwie wersje bransoletki.

Bazy są niezawodnymi pomocnikami podczas tworzenia biżuterii. Kolczyki, spinki, naszyjniki i bransoletki – szybko, ładnie i efektownie. Więc jeśli masz ochotę na nietuzinkową bransoletkę to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Monika pokaże w nim jak zrobić bransoletkę na bazie. Nasza Mycia pokusiła się o dwie wersje. Ciekawi jesteśmy, którą wybierzesz Ty. Zapraszamy! 

Uwielbiam bransoletki. Szczególnie kiedy można na dworze nosić krótkie rękawki. Nigdy nie kończy się na jednej. Więc bardzo się cieszę, że do mojej kolekcji trafiły bazy od pasart.pl. Dodatkowa opcja podczas miksowania zestawów na wyjście nie zaszkodzi. Pokażę Wam jak zrobić bransoletkę na bazie. Będzie szybko i łatwo. 

Do zrobienia bransoletek będziemy potrzebować:
jak zrobić bransoletkę na bazie

Chcesz się dowiedzieć jak zrobić bransoletkę na bazie?

Potrzebne materiały znajdziesz TUTAJ. Bazy wbrew pozorom dają wiele możliwości. Można użyć kryształków większych, mniejszych, kamieni, kosteczek. Można ozdobić bransoletkę po swojemu. Dajcie się ponieść wyobraźni! 

Bransoletka na bazie z Toho Treasure

KROK 1

Przygotujcie sobie Treasure. Ja będę szyła podwójną nitką. Po złożeniu mam ponad pół metra. Tak więc związujemy oba końce nitki w supełek i przeciągamy przez pierwszą dziurkę w bazie. Uważamy żeby supełek nie przeszedł nam przez dziurkę. Nabieramy 3 Treasure i wbijamy się w dziurkę wyżej.

Przechodzimy teraz od drugiej strony przez wszystkie Treasure i igłą wbijamy się też miedzy nitki pod supełkiem.

KROK 2

Przechodzimy do dziurki obok. 
jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 3

Nabieramy 3 Treasure i w dziurkę wyżej. 

Przechodzimy przez wszystkie Treasure od tylu i wbijamy się pod nitką z poprzedniego rzędu koralików. Wstawiam poniżej dodatkowo zdjęcie z końca pracy, żeby było lepiej widać gdzie się wbijać. Dzięki temu nasze koraliki będą się ładnie układać i nie będą uciekać w jedną stronę.

KROK 4

Teraz wbijamy się znowu w dziurkę obok. Nabieramy 3 Treasure.

Przechodzimy przez Treasure od tyłu i wbijamy się pod nitkę. Kolej na następną dziurkę.
jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 5

Nabieramy 3 Treasure. Przechodzimy przez nie od tyłu. Wbijamy się pod nitką.

jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 6

Tym schematem będziemy szyć do kóńca.

 

jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 7

Przechodząc pzez ostatni rząd Treasure przechodzimy też przez nitkę jak wcześniej. Zawiązujemy supełek wbijając się igłą w poswstałą pętlę (zdjęcie). Wbijamy się raz jeszcze pod nitkę i robimy drugi supełek. Przechodzimy z powrotem przez Treasure i ucinamy nić. Ja delikanie smaruję supełki wykałaczką z odrobinką kleju Hasulith. Po wyschnięciu nie widać go wcale, ale trzeba to zrobić bradzo delikatnie. 

jak zrobić bransoletkę na bazie

jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 8

Bransoletka gotowa. Założyłam zawieszkę ze stali i mam teraz mega zestaw. 
jak zrobić bransoletkę na bazie

jak zrobić bransoletkę na bazie

Bransoletka na bazie z kamieniami. 

KROK 1

Tutaj będę szyła pojedynczą nicią ze względu na malutkie dziurki. Ucinamy nić i przechodzimy przez pierwszą dziurkę. Ale zostawiamy trochę nici z tyłu i uważamy żeby nam ten ogonek się nie zgubił. 

KROK 2

Nabieramy 2 kulki i wbijamy się w dziurkę wyżej.
jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 3

Przechodzimy od tyłu przez dodane właśnie koraliki. Przytrzymując ogonek, który został na na początku. Będzie to troszkę kłopotliwe ale dacie radę! Po pierwszym rzędzie pójdzie z górki.

KROK 4

Wiążemy supełek z dwóch nitek – ogonka i tej któej szyjemy. Mijamy jedną dziurkę i wbijamy się w kolejną. Zrobimy tym razem nieco ażurową bransoletkę. Oczywiście możezie robić ją gęstą, ale ja miałam ochotę na taką. 🙂

KROK 5

Nabieramy dwie kuleczki i wbijamy się w dziurkę wyżej oraz pod nitkę z rzędu wcześniejszego. 

KROK 6

Mijamy dziurkę i wbijamy się w kolejną. Nabieramy dwie kuleczki i wbijamy się w dziurkę wyżej.I tak będziemy dodawać do końca nasze kuleczki. NIe zapominajmy o wbijaniu się pod nitkę z tyłu. 

jak zrobić bransoletkę na bazie

jak zrobić bransoletkę na bazie

jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 7

Robimy supełki po dodaniu ostatnich koralików. Może byc ciężko przez przejscie przez koraliki po zrobieniu supełka. Jeśli się uda to super. Jeśli nie to nic na siłę, żeby Wam nie pękały. Delikatnie posmarujcie supełek klejem. Wiążemy supełek na końcu i na początku gdzie zostawiliśmy ogonek.
jak zrobić bransoletkę na bazie

jak zrobić bransoletkę na bazie

KROK 8

Bransoletka gotowa. Zawieszę kilka chwościków i mam kolejny mega zestawik. 
jak zrobić bransoletkę na bazie

jak zrobić bransoletkę na bazie

Wiecie już jak zrobić bransoletkę na bazie. 

Podobają Wam się? Mamy nadzieję, że stworzycie teraz mega zestawy i pochwalicie się nimi oznaczając nas #kurspasart. Już nie możemy się doczekać.
jak zrobić bransoletkę na bazie

Inne kursy z użyciem baz znajdziecie również na naszym blogu. Między innymi:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *