Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 5. Bransoletka tkana z koralików Czechmates Tile

Widzimy po Waszych profilach, Instagramach i zdjęciach na naszej pasartowej grupie, że pokochaliście bransoletki na krośnie. I bardzo dobrze! ;). Dlatego też mam dla was część 5 serii “Jak zrobić bransoletkę na krośnie”, której poprzednie części możecie znaleźć pod tym linkiem. Uczyliśmy się już podstaw wyplatania bransoletek, projektowania wzorów, zakańczania, zwężania i ozdabiania boków. Tym razem przekażę Wam garść informacji, których możecie potrzebować, jeśli marzy Wam się bransoletka tkana z koralików Czechmates Tile. Bo marzy się, prawda? 😉

Oprócz, oczywiście, krosna do koralików przydadzą nam się jeszcze: 
Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 5. Bransoletka tkana z koralików Czechmates Tile

 • Koraliki Czechmates Tile – w zależności od wielkości nadgarstka będziemy potrzebować 4 lub 5 paczek, ja użyłam kolorów:
 1. Metallic Suede Purple
 2. Luster Transparent Amethyst
 3. Vega Cobalt
 4. Metallic Suede Dark Purple
 5. Vega Navy

 

Macie ochotę zrobić bransoletkę na krośnie z koralików Tile?

Wszystkie materiały, potrzebne do stworzenia własnych bransoletek na krośnie, znajdziecie pod tym linkiem. Pamiętajcie, że kurs ma głównie na celu przybliżenie Wam techniki tkania na krośnie z takich koralików oraz zainspirowanie Was do tworzenia własnych – dlatego nie przejmuje się, jeśli nie znajdziecie takich samych kolorów koralików ;).

 

Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 5. Bransoletka tkana z koralików Czechmates Tile

 

Jakich nici użyć do bransoletek z koralików Tile?

W liście materiałów wypisałam Wam nici SuperLon Fine – wiem, że kupowanie całej szpulki może wydawać się niepotrzebne, skoro potrzebujemy ich tylko do wzmocnienia, ale wierzcie mi, SuperLon Fine to coś, co dobrze mieć w domu, a taka szpulka wystarczy Wam naprawdę na długo ;). Przy koralikach Tile, które są dosyć ciężkie, skrajne nici osnowy dosyć mocno się naciągają i z czasem mogą się przetrzeć, dlatego na dwa skrajne rzędy dobrze jest wybrać grubszą nić, która wzmocni całość bransoletki.

Ile koralików będziemy potrzebować na bransoletkę na krośnie?

Moja bransoletka ma ok. 15cm długości razem z końcówkami (bez zapięcia) i składa się z 23 rzędów koralików. Przy pięciu koralikach w rzędzie daje nam to 115 koralików, koraliki Tile pakowane są po 30 sztuk, więc łatwo policzyć, że będziemy potrzebować czterech paczek koralików. Ja użyłam w tym przypadku pięciu paczek, żeby bardziej zróżnicować kolory, poza tym zdarzają się czasem w paczce koraliki nie do końca przewiercone – lepiej zawsze mieć ich trochę za dużo, niż trochę za mało ;). Pamiętajcie, że jeśli macie większy nadgarstek, lub jeśli zdecydujecie się na przykład na zapięcie magnetyczne, to możecie potrzebować zrobić rząd czy dwa więcej – dobrze jest być na to przygotowanym.

 

Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 5. Bransoletka tkana z koralików Czechmates Tile

Udało się Wam  zrobić bransoletkę na krośnie?

I co sądzicie o takich bransoletkach? Piszcie, a jeśli stworzycie coś na podstawie naszych kursów, to koniecznie oznaczcie zdjęcia #kurspasart i pochwalcie się efektami ;).

Zerknijcie koniecznie do dalszych części naszej serii o bransoletkach na krośnie:

Część 1. Podstawy wyplatania bransoletek z koralików

Część 2. Jak zakończyć bransoletkę na krośnie?

Część 3. Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie?

Część 4. Zwężanie bransoletki na krośnie.


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

 1. Faye says:

  są piękne <3 ! i te pojedyncze i na kilka rzędów <3 a ja już się biorę za oglądanie kursu-naprawdę fajnie, że taki jest 🙂

 2. izomusi says:

  Mada Miotk, thank you ever so for you post.Much thanks again.

 3. Super kurs! Mogę prosić o podanie kolorów koralików turkusowej bransoletki? 🙂

  1. Pewnie 😉 To będzie:
   Metallic Suede Dark Green (C1540)
   Metallic Suede Dark Forest (C1541)
   Pearl Coat Teal (C1546)
   Twilight Aquamarine (C1531)
   Pearl Coat Steel Blue (C1553)

   Pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *