Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Bransoletka z koralików Ginko – jak zrobić

Co powiecie na kolejny schemat od Ergane Beading? Ostatni się Wam spodobał, więc Magda postanowiła przygotować dla Was następny. Tym razem jest to również bransoletka z koralików MATUBO. Niezwykle elegancka i efektowna. Więc jeśli macie pod ręką Ginko, Gemduo i Firepolish i chcecie się dowiedzieć jakie magiczne sploty kryje w sobie ta modułowa bransoletka z koralików Ginko to nie zwlekajcie! Igły w dłoń i do dzieła!

Koraliki Matubo to niekończąca się opowieść wzorów i kolorów! Więc jeśli do tej pory nie miałyście n nie pomysłu, to gorąco polecamy Wam ten kurs.

koraliki-ginko

Bransoletka z koralików ginko, czyli jakich materiałów potrzebujesz:
Bransoletka z ginko

Więc chcecie się dowiedzieć jak zrobić bransoletkę z koralików Ginko?

Niezbędne materiały do wykonania tej bransoletki znajdziecie TUTAJ. Nie ograniczajcie się do jednego koloru, Zobaczcie tylko jak świetnie wyszła bransoletka Magdy robiona z kolorowych modułów. Do dzieła! 

KROK 1

Na końcu przygotuj stoper by koraliki nie spadały z bransoletki. Nawlecz  koralik Fire Polish 4mm, dwa Ginko, GemDuo, znowu dwa Ginko.
bransoletka z koralików GINKO

Ważne jest którą stroną nawlekasz koraliki Ginko. Dla ułatwienia podpowiadam że najpierw dwa Ginko od strony wklęsłej,  GemDuo (też zwracaj uwagę czy jest z poprawnej strony), natomiast kolejne dwa Ginko od strony zaokrąglonej.

KROK 2

Powtarzaj nawlekanie koralików według punktu 1 aż otrzymasz odpowiednią długość. Dodaj na końcu korali Fire Polish 4mm.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 3

Nawlecz Toho 11o, Toho 8o (do tego koralika potem dodaje kółeczko z zapięciem ale jeżeli używasz inny rodzaj zapięcia to dodaj zamiast Toho 8o), Toho 11o i przejdź przez koralik Ginko.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 4

Nawlecz Ginko (od strony wklęsłej), przejdź przez GemDuo, znowu nawlecz Ginko (tym razem od strony wypukłej), przejdź przez Ginko. Nawlecz Fire Polish 4mm i przejdź przez Ginko. Powtarzaj dodawanie koralików na całej długości bransoletki.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 5

Nawlecz FirePolish 4mm, Toho 11o, Toho 8o (do tego koralika potem dodaje kółeczko z zapięciem ale jeżeli używasz inny rodzaj zapięcia to dodaj zamiast Toho 8o), Toho 11o i przejdź przez Ginko.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 6

Dla umocnienia bransoletki obszyj ją ponownie dookoła.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 7

Nawlecz 5x Toho 15o i przejdź przez Ginko, nawlecz FirePolish 3mm, znowu przejdź przez Ginko i nawlecz 5x Toho 15o.
bransoletka z koralików GINKO

Uwaga:  Czasem powłoka Toho 15o sprawia że są grubsze i należy dodać wówczas zamiast po 5 koralików to tylko 4. Chodzi o to by nie były za ciasno. Jeżeli będą za ciasno to bransoletka może falować.

KROK 8

Powtórz krok 7 po całej stronie bransoletki.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 9

Przejdź na drugą stronę bransoletki i kontynuuj dodawanie koralików.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 10

Dla umocnienia bransoletki, obszyj ją jeszcze raz. Następnie zrób podwójny supełek, przejdź przez kilka koralików i odetnij nić.
bransoletka z koralików GINKO

KROK 11

Zdejmij stoper, zrób podwójny supełek, przejdź przez kilka koralików i odetnij nić.

Voila! Bransoletka gotowa!

Wiecie już jak zrobić modułową bransoletkę z koralików Ginko?

To koniecznie oznaczcie Wasze prace #kurspasart. Łatwiej będzie nam je znaleźć. A może Twoja pojawi się na naszym Instastory? 😀

Nabraliście ochoty na więcej na biżuterię z koralików z rodziny MATUBO? To może się skusicie na:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Kiedyś przypadkiem wpadł mi rąk magazyn z piękną koralikową bransoletą… i tyle wystarczyło.  😉  Dwa lata później mój projekt wraz z instrukcją zostały opublikowane w tym magazynie.
Tworzę, projektuje, pisze instrukcje, prowadzę warsztaty z koralikowania. Robię to wszystko bo lubię.  Zachęcam do zajrzenia na mój fanpage, gdzie publikuje moje prace – Ergane Beading

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

  1. Elżbieta says:

    Bransoletki śliczne właśnie taką biżuterię lubię,niestety nie mam predyspozycji do jej wykonania lub tak mi się wydaje.Może brak mi cierpliwości.Wobec tego mam pytanie czy jest możliwość kupienia gdzieś gotowych wyrobów .Bardzo podoba mi się naszyjnik robiony na szydełku beżowo turkusowy i te bransoletki lub inne pasujące do tego naszyjnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *