Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

JAK ZROBIĆ PIERŚCIONEK Z KORALIKÓW – KURS BIŻUTERII DIY

W tym kursie Agnieszka pokaże Wam jak zrobić pierścionek z koralików. Jeśli podoba Wam się biżuteria pochodząca z Indii, bogata, kolorowa, radosna – to ten zestaw przypadnie Wam do gustu.

Do zrobienia pierścionka będziemy potrzebować:

 • Koraliki – koraliki 4 i koraliki 6 mm około 25 sztuk. Do mojego pierścionka wykorzystałam koraliki crackle żółto-turkusowe oraz miodowo-białe, żółte koraliki szklane, koraliki frozen turkusowe,
 • Baza pierścionka. Do tego zestawu wybrałam bazę w kolorze miedzi, z haczykami do zaczepienia szpilek,
 • Szpilki jubilerskie gwoździe w tym samym kolorze co baza pierścionka,
 • Narzędzia – szczypce jubilerskie z zaokrąglonymi końcówkami tzw. bociany oraz szczypce ucinające z płaskimi końcówkami.

No to co? Chcesz zrobić pierścionek z koralików?

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

 

Jak zrobić pierścionek z koralików? Kurs DIY krok po kroku:

Krok 1
Przytnij 7 szt szpilek na długość 17 mm . Nawlecz na nie 7 szt koralików 6 mm. Na szpilki przycięte na długość 15 mm nawlecz około 12 szt koralików 6 mm, a na szpilki długości 13 mm koraliki 4 mm.

Krok 2
Za pomocą szczypiec z okrągłymi noskami zrób haczyki.

Krok 3
jak zrobić pierścionekjak zrobić pierścionek
pierścionek z bazy
jak zrobić pierścionek z koralików
Koraliki na dłuższych szpilkach będą stanowić bazę. Przymocuj je do wystających z bazy pierścionka uchwytów. Dzięki temu, że mają większy haczyk, można do nich podczepiać następne koraliki. Haczyki zaciśnij szczypcami o płaskich końcach.

Krok 4
diy pierścionek
pierścionek diy
Do każdego koralika stanowiącego bazę, podczep 2-3 sztuki koralików, które dzięki temu, że zostały nawleczone na krótsze szpilki, mają mniejszą pętelkę, co pozwoli utworzyć z nich gęstą kopułkę pierścionka.
jak zrobić pierścionek diy
Oto efekt końcowy.
komplet cracle
Do pierścionka będą pasować bransoletki na gumce. Jak zrobić bransoletkę pokazałam w osobnym kursie. Jeśli lubisz dużo ozdób, możesz zrobić dodatkowo obrączkę z małych 4 mm koralików. Robi się ją tak samo jak bransoletkę na gumce.
komplet howlit
W pasarcie znajdziecie wiele koralików, które można wykorzystać do takiego zestawu np. spory wybór kamiennych korali. Do kompletu powyżej wykorzystałam koraliki z howlitu imitującego turkus. Połączyłam je z turkusowymi koralikami frozen. Baza pierścionka i szpilki są w kolorze antycznego brązu.
komplet howlit lenka

Komu udało się zrobić pierścionek z koralików? 

Koniecznie oznaczcie Wasze prace #kurspasart. Nie możemy się już doczekać waszej kolorowej biżuterii. Do dzieła!

A tutaj znajdziecie kilka innych fajnych wpisów:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

3 Comments

 1. Martyna says:

  Piękne!
  Jak tylko dojdzie zamówienie z nowymi produktami od razu biorę się do pracy:):)

 2. Emilka says:

  Swietne !!!! juz sie biore do roboty i kupuje akcesoria !!!
  pozdrawiam

 3. Balais says:

  Fantastyczna biżuteria! Bardzo dobry opis, nic tylko próbować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *