Porady

Kleje do scrapbookingu – przegląd najpopularniejszych

Ostatnio opowiadałam trochę o scrapbookingowych papierach. Dziś pora na nie mniej ważne akcesoria… Bo gdy zaopatrzymy się już w papiery – i chcemy zabrać do pracy – musimy mieć czym je skleić 🙂

Przydać się może klej w sztyfcie, sama jednak najczęściej używam kleju Magic. Nie zostawia brudnych śladów, gdyż po wyschnięciu staje się przezroczysty i elastyczny. Dzięki temu nawet przy klejeniu dużych powierzchni nie kruszy się.

Dodatkowo, zaopatrzony jest w specjalną końcówkę – aplikator, umożliwiający precyzyjne klejenie nawet drobnych elementów.

Bardzo praktyczny jest także klej w długopisie. Zbudowany jak zwyczajny żelopis, umożliwia nakładanie kleju na niewiarygodnie wąskie skrawki papieru.

Czasem, przy klejeniu ze sobą dość dużych powierzchni – jak na przykład bazy kartki z pierwszą warstwą papieru – tłem, papier – szczególnie cienki, może pofalować się od nadmiaru kleju. Można tego uniknąć używając taśmy dwustronnie klejącej. Najlepiej nakładać ją w pewnej odległości od brzegów papieru.

Na tej samej zasadzie działa dystansowa taśma dwustronna – dodatkowo nada pracy efekt trójwymiarowości i pozwoli uwypuklić pewne jej elementy.

A jeśli chcecie wyróżnić tylko małe skrawki, lub przyklejany element ma bardzo nieregularne kształty, przydadzą się dystansowe kosteczki.

To ja, Michelle. Jestem Poznanianką, ale marzę o życiu na wsi. Mam psa, kota, dwie świnki morskie i królika. Pracuję w dużej firmie związanej z e-commerce, ale to co mnie pasjonuje naprawdę to ogrodnictwo, książki i wszelkiego rodzaju robótkowanie: tworzenie biżuterii, decoupage, scrapbooking, haft i szycie, szydełko (a szczególnie amigurumi) i filcowanie. Uwielbiam robić remonty i odnawiać meble. Wolny czas (którego zawsze mi brakuje) najchętniej spędzam pracując w ogrodzie lub włócząc się z psem po polach i lasach. Po godzinach – buszuję w blogosferze i udzielam na forum.
Blog autorski: http://michelle.schowek.net/

Może Ci się także spodobać >>

6 Comments

 1. Paulina says:

  MAM PYTANIE DO SKLEJANIA NP. SZTYFTÓW I ELEMENTÓW OZDOBYCH TYPU RÓŻYCZKI JAKIEGO UŻYĆ KLEJU?

  1. ja uzzywam super gluu 😛 ale to trzeba miec sposob na przyklejanie

 2. Michelle says:

  Jeśli pytasz o scrapbooking – bo tego dotyczył mój wpis – to do kwiatkow świetnie nadaje się Magic, albo ćwieki.
  Natomiast jeśli pytasz o sztyfty czyli o biżuterię, to do klejenia elementów biżuteryjnych najlepiej używać klejów jubilerskich – pasart ma je także w swojej ofercie 🙂

 3. Magda says:

  ja do klejenia biżuterii również używam magika. Jeśli jest to coś bardzo ciężkiego to budaprenu.

  A jeśli chodzi o kosteczki dystansowe 😀 ja tnę gąbkę na cienkie paseczki, z niej robie takie kosteczki – mogą byc wtedy grubsze, cieńsze, jakie sobie wytnę. I przyklejam je na magika 😉

 4. Magda – ja też gdy potrzebuję zwiększyć grubość tych elementów dystansowych, to robię je sama 🙂 Wystarczy nawet podkleić zwykłą tekturkę, aby nadać trójwymiarowości 🙂
  Niech żyje własnoręczność 🙂

 5. Szkoda trochę, że w Pasarcie nie ma Magica… Jest szansa, że kiedyś się pojawi? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *