Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kolczyki z koralików Nib-Bit – jak zrobić?

Cukiereczki – tak można śmiało mówić o koralikach Nib-Bit. Monika pokochała je odkąd pojawiły się w naszym sklepie i chętnie do nich wraca. Tym razem pokaże Wam jak zrobić kolczyki z koralików Nib-Bit. Zaledwie parę kroków dzieli Was od założenia tych kolorowych cudowności na uszy. Zaczynamy? 

Kolczyki, które zaraz ze mną zrobicie nadają się do samodzielnego wiszenia na uszach, ale polecam zawiesić na nich łańcuszki, chwosty, kwiatuszki, kropelki i inne cuda. Wtedy dopiero wydobędziecie ich urok. Sprawdzone! Pozwolą Wam też pokochać koraliki MATUBO, a szczególnie Nib-Bit. 

Materiały potrzebne do zrobienia kolczyków:

Mamy już wszystko to czas na kolczyki z koralików Nib-Bit.

Jeśli brakuje Wam jakichś materiałów to znajdziecie je też TUTAJ. Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. W sumie paleta barw koralików użytych w tym projekcie nie pozwoli Wam na nudę!

KROK 1

Na nić na nawlekamy koralik GINKO – FP – T11 – T15 – T11 – FP. Nawlekamy tak jak na zdjęciu – chodzi szczególnie o koralik GINKO. (Jeśli nie macie wprawy w nakładaniu bigli można dać między Toho 11 3 koraliki Toho 15 – będzie wtedy większy luz do nałożenia bigla)Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 2

Wbijamy się igłą do dziurki obok. Na końcu zostawiamy mały ogonek nitki. Musimy uważac na tym etapie pracy żeby nam nie zjechały koraliki z nitki. Można dać stoper, ale zaraz się pozbędziemy tej niewygoności więc pewnie dacie radę ogarnąć to tak jak ja. Na spokojnie i na macie. 

I nabieramy 2 T11 – FP – T11 – FP – 2 T11
Kolczyki z koralików Nib-Bit

Wbijamy się w dziurkę Ginko obok i przechodzimy przez wszystkie koraliki raz jeszcze żeby znaleźć się w miejscu pokazanym na fotce “X”
Kolczyki z koralików Nib-Bit

Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 3

Nabieramy FP – 2 T11 – GINKO – tak jak na zdjęciu.

KROK 4

Nawlekamy FP – T11 – T15 – T11 – FP i wbijamy się w dziurkę obok.

Mamy coś takiego.
Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 5

Na nitkę nawlekamy 2T11 – FP i wkłuwamy się w koralik T11 tak jak na zdjęciu. 

KROK 6

Przechodzimy teraz po koralikach tak aby nitka wychodziła nam z koralika FP nad GINKO.

Kolczyki z koralików Nib-Bit

Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 7

Na nitkę nawlekamy 3T11 – 3 Nib-Bit – 3T11
Kolczyki z koralików Nib-Bit

I wbijamy się do koralika FP nad GINKO – tak jak na zdjęciu. Dalej przejedziemy przez wszystkie koraliki nad GINKO żeby nitka nam wychodziła z FP tak jak na zdjęciu.

Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 8

Nawlekamy 3 T11 – 3 Nib-Bit – 3 T11 i wkłuwamy się w koralik FP nad GINKO. 

Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 9

Przechodzimy po koralikach nad GINKO tak aby nić wychodziła nam znowu z koralika FP. Wbijamy się teraz w GINKO i jeden koralik T11. Pokazałam to na zdjęciach.

 

KROK 10

Wkłuwamy się w dolną dziurkę koralików Nib-Bit. 

Jak przejdziemy przez Nib-Bit to wkłuwamy się w T11 przed GINKO i w GINKO.
Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 11

Przechodzimy przez koraliki nad GINKO i wkłuwamy się w GINKO i T11.
Kolczyki z koralików Nib-Bit

Przechodzimy przez Nib-Bit i możemy zrobić już supełek na nitce między koralikami i  przejść jeszcze przez koraliki kilka razy i odciąć nitkę. Tą krótką nitką z początku również przechodzimy po koralikach i odcinamy.Kolczyki z koralików Nib-Bit

KROK 12

Odginamy kółeczko z bigla i delikatnie nakładamy na kolczyk. Jeśli na początku daliście 3 T15 w jednym miejscu to nakładacie go w tym miejscu właśnie.

Ja w tej wersji postanowiłam zrobić mini chwościk z łańcuszków. W tym celu drobny łańcuszek pocięłam na równych 7 części i nałożyłam na pojedyncze kółeczko, a całość zawiesiłam na jeszcze jedno kółeczko i przywiesiłam do kolczyka.
Kolczyki z koralików Nib-Bit

Kolczyki z koralików Nib-Bit

Jak pisałam na wstępie do tych kolczyków można zawiesić co tylko chcecie. Ja zrobiłam jeszcze wersję z moimi ulubionymi chwostami.

Kolczyki z koralików Nib-Bit

Jak Wam się podobają kolczyki z koralików Nib-Bit?

Koniecznie dajcie nam znać i pokażcie swoje prace. Możecie to zrobić na naszej grupie albo oznaczając nas #kurspasart. Czekamy na Wasze prace niecierpliwie. Kreatywnego dnia! 

A tutaj znajdziecie inne kursy z użyciem koralików Nib-Bit


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *