Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Koralikowe kolczyki – jak zrobić. Beading dla początkujących.

Koraliki uzależniają! Ale to bardzo dobre uzależnienie – poprawia nastrój, relaksuje, sprawia, że mamy niepowtarzalną biżuterię nooo i pomaga znaleźć nowych, równie zakręconych przyjaciół. Więc jeśli jeszcze się wahacie i nie wiecie czy dacie radę, to koniecznie spróbujcie zrobić te piękne koralikowe kolczyki. Paula krok po kroku przeprowadzi Was koralik po koraliku i mamy nadzieję, że tym samym zarazi Was miłością do beadingu. 

Hej Kochani!

Zarezerwujcie sobie dla mnie godzinkę, bo ruszamy z nowym kursem. Będzie minimalistycznie, ale z efektem „wow!” i tak. Znowu igła, nie szydełko 😉

Zainteresowani? No to do dzieła.

szklane perły

Zajrzyjcie w swoje zapasy koralików, do pracy potrzebne nam będą:

Chcecie zacząć przygodę z rękodziełem i zrobić koralikowe kolczyki?

Koniecznie wpadajcie po produkty TUTAJ. Nie koniecznie musicie użyć tych samych materiałów co Paula. W naszym sklepie znajdziecie mnóstwo innych koralików, które pozwolą Wam stworzyć niepowtarzalny wygląd stworzonej przez Was biżuterii. Także nie bójcie się eksperymentów! 

Gotowi? Wszystko przygotowane? Kawka jest? No to zaczynamy!

KROK 1

Odcinamy ok 50cm nici i nawlekamy na igłę.

Nabieramy 6 koralików TH11/0 i dwukrotnie przechodzimy przez nie samą nicią, tak by powstał nam „kwiatuszek”.
Koralikowe kolczyki

KROK 2

Wychodzimy igłą spomiędzy koralików TH11/0 i nawlekamy na igłę koralik okrągły 4mm i koralik TH8/0. Następnie wbijamy się igłą w koralik 4mm który dodaliśmy i w sąsiadujący koralik TH11/0. 
Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

KROK 3

Powtarzamy dodawanie koralików jeszcze 5 razy.
Koralikowe kolczyki

KROK 4

Gdy dojdziemy do końca okrążenia prowadzimy igłę tak by wyszła nam z pierwszego koralika TH8/0 który dodaliśmy w poprzednim okrążeniu.

Teraz będziemy dodawać „niekoniecznie okrągłe” koraliki 4mm. Nawlekamy koralik i prowadzimy igłę do kolejnego koralika TH8/0. Manewr powtarzamy tak by dodać łącznie 6 koralików 4mm. 
Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

KROK 5

Teraz przechodzimy samą nicią, przez całe okrążenie tak by wzmocnić naszą robótkę. Po naciągnięciu nici nasz kwiatuszek zrobi się bardziej 3D 😉

KROK 6

Pora na łezkę. Wychodzimy igłą z koralika TH8/0. Nawlekamy 2 koraliki TH11/10 -> łezkę -> i kolejne 2 koraliki TH11/0. Przechodzimy przez koralik TH8/0 z drugiej strony i 2-3 razy przechodzimy samą nicią.
Koralikowe kolczyki

KROK 7

Jeżeli chcecie wersję „clasic” to na tym w zasadzie kończymy nasza pracę. Możemy wrócić igłą do góry i zabezpieczyć nić, schować ją i zamontować bigiel.

Ale możemy też wykonać ozdobne pikotki. Jeżeli chcecie, to w ostatnim okrążeniu w każdym koraliku TH 8/0 dodajemy 3 koraliki TH11/0, wbijamy się w ten sam koralik TH8/0. 
Koralikowe kolczyki

KROK 8

I tak łącznie 4 razy (bez pikotek zostawiamy koralik TH8/0 znajdujący się w linii prostej nad łezką – tam montujemy bigiel). Wybór wersji pozostawiam Wam. 
Koralikowe kolczyki

KROK 9

Na koniec montujemy kółeczko i bigiel w szczytowym koraliku nad łezką (ten bez pikotki). I pierwszy kolczyk mamy gotowy. 
Koralikowe kolczyki

Szybko poszło prawda?

No to robimy drugi.

I tak oto, mamy już 2 urocze kolczyki.
Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Koralikowe kolczyki

Pozostaje nam tylko je sfotografować i pochwalić się efektem na naszej pasartowej grupie 😉 Potem można już swobodnie nosić 😉

Dzięki za uwagę!  

Podobają Wam się koralikowe kolczyki, które zaprezentowała Wam Paula?

Czekamy na wasze wersje! Liczymy na mnóstwo kolorowych wersji. Będziemy ich szukać pod hasztagiem #kurspasart

Po tym wpisie koraliki na pewno Was wciągną dlatego od razu klikajcie w te wpisy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Od niedawna również wielbicielka szydełka. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *