Wężowe rzemienie to nasza niedawna nowość – pokażemy dziś jak wykorzystać je do stworzenia ciekawego naszyjnika. Zobaczcie sami!
Materiały:
- element ozdobny – 2szt
- element ozdobny – 3szt.
- rzemień pleciony ekologiczny – 1szt.
- rzemień ekologiczny – 1szt.
- kółka sprężynki – 10mm; 3szt.
- końcówki posrebrzane – 1szt.
- zapięcie karabińczyk – 1szt.
1. Łączymy ze sobą dwa kółka sprężynki, a następnie przez jedno z nich przewlekamy obydwa rzemienie. Składamy je w połowie długości.
2. Na rzemienie nawlekamy większy element ozdobny i umieszczamy go na krańcowym odcinku rzemienia, tak by powstało oczko.
3. Następnie na poszczególne rzemienie nakładamy trzy elementy ozdobne. Przez każdy z nich przewlekamy po dwa rzemienie. Rozmieszczamy je w różnych miejscach naszyjnika.
4. Na koniec nawlekamy jeszcze jeden, duży element na drugim krańcu naszyjnika.
5. Końce wklejamy w końcówkę. Mocujemy kółka oraz karabińczyk.
6. Gotowy naszyjnik.
A na jaki klej wklejamy ?
Możliwości są różne – klej dwuskładnikowy epoksydowy, superkleje w żelu (koniecznie w żelu, zwykłe płynne się nie nadają) lub klej na gorąco z pistoletu.
Mateusz
Prosty, a jaki ładny ^^
Mam pytanie: czy zwyczajny klej np. typu Super Glue , który można napyć w zwykłym supermarkecie też się będzie nadawał do sklejenia tego?
Super glue jedynie w postaci żelu, nie taki zwykły w płynie. Lepiej jednak skorzystać z dwuskładnikowych klejów epoksydowych. Np. UHU lub poxipol. Zwykły super glue jest zbyt rzadki i bardzo słabo trzyma. Dwuskładnikowe są dużo lepsze, bo gęste i łatwiej wszystko razem zmontować.
Mateusz
Dziękuję za info 🙂 czy w pasarcie mogę zależć taki klej??
Oczywiście 🙂 Tutaj znajdziesz wszystkie kleje: http://www.pasart.pl/rekodzielo-i-tworzenie-do-wyrobu-bizuterii-przybory-jubilerskie-klej,c,634.html, a ja osobiście polecam sprawdzony klej UHU plus 5 minut – szybko schnie, łatwo się miesza obie części kleju i jest wytrzymały.
Mateusz
Dzięki 🙂