Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs – bransoletka z eko rzemieni

Bransoletka ta jest bardzo prosta w wykonaniu i stanowi niezwykle efektowny dodatek, ceramiczna kula nadaje jej elegancki wydźwięk, natomiast kolorowe  rzemienie dodają jej lekkości. Połączenie tych dwóch światów sprawia, że pasuje zarówno do letniej, zwiewnej sukienki, jak i stroju na chłodniejsze dni. A kurs jej tworzenia przygotowała dla nas Dorota!

 

 

Potrzebne materiały:

1. Przygotowujemy 4 pary 17 cm rzemieni ekologicznych oraz jeden rzemień ze skóry o grubości 1.5mm. Oczywiście długość rzemieni można dopasować do swojego obwodu nadgarstka.

2. Rzemienie ekologiczne rozdzielamy na dwie części, w ten sposób, aby w każdym zbiorze znajdowała się taka sama ilość oraz gama kolorystyczna. Rzemień skórzany będzie stanowił centrum szkieletu naszej bransoletki.

3. Środkowy  rzemień skórzany przewlekamy przez otwór ceramicznej kuli, natomiast przez przekładkę modułową przewlekamy pierwszą część rzemieni ekologicznych, czynność powtarzamy również na drugiej grupie rzemieni.

4. Następnie rzemień skórzany, uprzednio przewleczony przez otwór kuli ceramicznej przeciągamy również przez otwory przekładek modułowych. Kulę ustawiamy na środku bransoletki i maksymalnie dociągamy przekładki modułowe do niej, tak aby znajdowały się możliwie jak najbliżej siebie.

5. Rzemieni po obu stronach wyrównujemy i wklejamy w końcówkę, uprzednio montując na każdej końcówce kółko otwarte (bądź zamknięte wg upodobania). Na jednej końcówce dodatkowo dołączamy karabińczyk.

6. Gotowa bransoletka!

 

Może Ci się także spodobać >>

8 Comments

 1. kingab2205 says:

  Bardzo ładna 🙂

 2. Marta says:

  A jaki klej jest najlepszy do tego typu bransoletek?

  1. Albo dwuskładnikowy (my polecamy UHU) albo któryś z “super klejów” w żelu.

   Mateusz

 3. Ciekawy pomysł i połączenie kolorów też fajne 😉

 4. Poxipol nieźle daje radę. 😛

 5. Karolina says:

  ładna bransoletka:) zrobiłam podobną, z tego co miałam:) pozdrawiam

 6. Ciekawa:)

 7. “końcówki – 14mm; 2szt.”
  Kiedy takie końcówki będą dostępne w sklepie?
  Bo jeśli dobrze patrzę to nie ma 🙁
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *