Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW W STYLU HIPPIE

Dziś mamy dla Was kurs DIY na naszyjnik z drobnych, nieregularnych koralików, potocznie nazywanych sieczką, których używa się do biżuterii, której główną cechą jest luz. Z małych koralików można zrobić przepiękny naszyjnik. Agnieszka pokaże Wam jak zrobić naszyjnik w stylu hippie.

koraliki-toho-pasart

Materiały, których będziesz potrzebować do zrobienia naszyjnika:

– 3 paczki drobnych koralików metalicznych
– 1 paczka koralików drobnych typu opaque lustered,
łańcuszek pancerka o wielkości ogniwa 5x4mm,
karabińczyk
zawieszka i łącznik do dekoracji zapięcia,
kółeczka sprężynki,
kółeczka otwarte 8 mm,
zaciski (stopery),
linka jubilerska grubości 0.6 mm,
narzędzia: szczypce z płaskimi noskami, szczypce ucinające (do przycięcia łańcuszka), nożyczki.

Jeśli chodzi o wybór koralików, nie jest to łatwe, bo wybór sieczki jest olbrzymi. Wahałam się, by zrobić naszyjnik monochromatyczny, który na środku miałby jedynie jaśniejsze muśnięcie. Tak wyglądałby taki zestaw. Użyte koraliki, to Metalic Antique Bronze w połączeniu z Metalic Gold:
drobne koraliki

Podobają mi się też bardzo koraliki opaque lustered, Hematite w zestawieniu z Ceylon Gray. Świetnie pasowałyby do jeansów.
naszyjnik z drobnych koralików

W efekcie zdecydowałam się, by zrobić naszyjnik z nieco mocniejszym akcentem łącząc kolor Metalic Antique Bronze z kolorem Topaz – bardzo uniwersalny, w kolorze antycznego brązu, przełamany koralikami w kolorze topazu. Jestem pewna, że również znajdziecie koraliki w swoim ulubionym zestawie kolorystycznym.

A teraz do dzieła!

Kurs DIY naszyjnik z drobnych koralików.

Krok 1
Przytnij linkę jubilerską, 10 kawałków po około 55 cm i nawlecz na nie koraliki tak, by na środku znajdował się 3 cm odcinek koralików w innym kolorze. Najłatwiej będzie, gdy przykleisz sobie pierwszy odcinek z koralikami, a następnie będziesz według niego dopasowywać pozostałe odcinki. Każda następna linka, na środku ma ten sam, 3 cm odcinek pomarańczowych koralików, natomiast przybywa koralików metalicznych. Jeden lub dwa koraliki z każdej strony. Najdłuższy rządek koralików ma 40 cm długości, najkrótszy 35 cm.
01
diy naszyjnik
03
Krok 2
Teraz, na końcach linek, musisz zamontować kółeczka sprężynki. Będą Ci także potrzebne zaciski, które przytrzymają kółeczka na swoim miejscu oraz szczypce z płaskimi końcami, do zaciśnięcia zacisków. Nawlecz zacisk na koniec linki jubilerskiej. Następnie nawlecz kółeczko sprężynkę i przełóż koniec linki jubilerskiej przez zacisk.
04
05
Krok 3
Zaciśnij linkę tak, by kółeczko znalazło się na końcu koralików.
06
Krok 4
Przełóż końcówkę linki przez kilka koralików znajdujących się pod zaciskiem.
07
Krok 5
Przytnij linkę przy koraliku. Jeśli widzisz, że kawałek linki wystaje, schowaj go w kolejnym koraliku.
KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW
Krok 6
Zaciśnij zacisk szczypcami z płaskimi noskami. Wykonaj wszystko jeszcze raz po drugiej stronie linki pamiętając, by dobrze zacisnąć linkę jubilerską. Nie może zostać wolna przestrzeń między koralikami, bo naszyjnik będzie niechlujnie wyglądać. Dzięki temu, także obcięta końcówka linki nie będzie widoczna, gdyż będzie schowana pomiędzy ciasno ułożonymi koralikami. Nim zamontujesz drugie kółeczko na lince, sprawdź czy pomarańczowy pasek koralików rzeczywiście jest na środku linki i czy wszystkie koraliki tworzą odcinek dłuższy o kilka milimetrów od poprzedniego.
09
KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW
Krok 7
Teraz nawlecz kółeczka na większe kółko otwarte. Ułóż na stole linki w odpowiedniej kolejności. Najpierw nawlecz kółeczka, które znajdują się po lewej stronie linek.
11

KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW

KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW

KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW
Krok 8
Zamknij kółko. Dla wzmocnienia, przewlecz w tym samym miejscu jeszcze jedno kółko otwarte. Następnie do tych dwóch kółek podczep kolejne dwa kółka. Będzie to łącznik pomiędzy koralikami a łańcuszkiem. Teraz przytnij dwa odcinki łańcuszka o długości około 12 cm. Weź pierwszy łańcuszek i za pomocą kolejnych dwóch kółek, połącz go z naszyjnikiem. Jedna strona naszyjnika gotowa. To samo wykonaj po drugiej stronie. Nim zaczniesz nakładać kółeczka sprężynki na większe kółko, sprawdź czy kolejność linek jest taka sama jak po lewej stronie naszyjnika.
KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW

16
Krok 9
Do końców łańcuszka zamontuj kółeczka sprężynki, do nich podczep, po jednej stronie karabińczyk, po drugiej stronie mały łącznik w kształcie serduszka oraz zawieszkę serduszko hand made. Jeśli masz problem z rozchyleniem kółeczka sprężynki, zamiast paznokci użyj do tego grubej igły. Na naszym blogu jest filmik, w którym pokazujemy jak to zrobić. Naszyjnik gotowy. Jeśli chcesz nosić go bliżej szyi, zapnij karabińczyk na dużych kółkach. Wtedy jedna część łańcuszka może zwisać przy naszyjniku i stanowi fajny, asymetryczny dodatek. Jeśli Cię to denerwuje, podepnij końcówkę łańcuszka karabińczykiem.

17
KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW

Naszyjnik możesz nosić w wersji długiej:
KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW
lub krótkiej:
KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW

KURS DIY NASZYJNIK Z DROBNYCH KORALIKÓW

Jak Wam się podoba nasz kurs diy naszyjnik z drobnych koralików?

Koniecznie pochwalcie się Waszymi pracami oznaczając nas #kurspasart. Będziemy wypatrywać Waszych prac z niecierpliwością! 

A jeśli Wam mało koralików to koniecznie kliknijcie w linki poniżej:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

2 Comments

  1. Kamila Plewa says:

    Świetny kurs. Trzeba będzue zrobić! 🙂

  2. A jak zrobić taki naszyjnik z zapięciem typu tulipan?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *