Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

JAK ZROBIĆ NASZYJNIK Z PIÓR I JADEITÓW W STYLU BOHO – KURS BIŻUTERII DIY

Dziś Agnieszka pokaże Wam, jak zrobić naszyjnik z piór i jadeitów w stylu Boho. Agnieszka, oprócz piór, jako dekoracyjny element kojarzący się z indiańskimi klimatami, wykorzystała pleciony warkoczyk, na którego końcach zawiesiła koraliki z jadeitu. Delikatne, pastelowe kolory nadają kompozycji bardziej nowoczesny, europejski klimat. Chcesz być trendy w tym sezonie – zrób z nami naszyjnik boho!

Do zrobienia tego naszyjnika potrzebne będą:

 • 2 pióra – warto zróżnicować ich wielkość, a nawet rodzaj, żeby było jeszcze bardziej boho :). 
 • około 10 m sznurka woskowanego grubości 1mm-sznurek najlepiej, żeby pasował kolorystycznie do piórek. W naszym pastelowym zestawie szary sprawdził się idealnie. 
 • okrągłe końcówki do wklejania – w naszym naszyjniku są końcówki o otworze wewnętrznym 4mm do piór i obroży oraz 3mm do warkoczyka.
 • koraliki – u nas są to jadeity wielkości 12mm x 2 i 8mm x 4, ale możesz użyć każdych koralików o odpowiedniej wielkości,
 • rzemień jubilerski lub kauczuk jubilerski grubości 3mm i długości około 40 cm, do wykonania obroży. Jeśli wybierzesz szerszy rzemień kauczukowy, to pamiętaj aby dobrać do niego końcówki o średnicy większej o 1mm od średnicy kauczuku,
 • kółeczka otwarte 8mm do zamocowania piór i warkoczyka. Spokojnie możesz też użyć kółeczek 9mm,
 • łańcuszek ankier, długości około 4cm. Nasz naszyjnik ma wielkość ogniwa 4x6mm, ale możesz użyć dowolnego łańcuszka, który będzie wielkością proporcjonalny do naszyjnika. 
 • zapięcie do naszyjnika, np. karabińczyk.
 • krawatka do biżuterii z uchwytem do mocowania – inaczej przekładka z uchwytem, o otworze 4,5mm. 
 • nożyczki, szczypce z płaskimi końcami,
 • Klej do biżuterii np. Poxipol.

 

jak zrobić naszyjnik z piór

Chcesz się dowiedzieć jak zrobić naszyjnik z piór? Zaczynamy! 

Krok 1
Przytnij około 50 cm sznurka i przyklej go do końcówki piórka, tak jak to widać na zdjęciu. Sznurek powinien tworzyć równą linię.
01
Krok 2
Owiń końcówkę piórka. Mocno i ciasno zaciskaj sznurek.
02
Krok 3
Obetnij sznurek i zaklej klejem magic sznurek, tak by się nie rozplatał. Klej nie powinien pokryć  więcej niż 5mm końcówki. Po wyschnięciu ukryjesz to miejsce w końcówce do wklejania.
03
Krok 4
Jeśli używasz klej Poxipol, wymieszaj dwa jego składniki i wklej końcówkę do wklejania. Tak samo postępuj z kolejnym piórkiem.
04
Krok 5
Przytnij łańcuszek  na długość około 4 cm . Użyj szczypiec ucinających lub za pomocą szczypiec z płaskimi noskami rozchyl ogniwko łańcuszka. Większe piórko przymocuj za pomocą kółka  montażowego do końca łańcuszka.
05
Krok6
Następnie nieco wyżej ( dwa, trzy oczka ) przymocuj drugie piórko. Dzięki takiemu ustawieniu, duże piórko nie będzie zasłaniać małego. Jeśli nie możesz rozchylić kółeczek palcami, użyj szczypiec.
naszyjnik w stylu boho diy
Krok 7
Teraz przygotujesz kolejny element naszyjnika-obrożę. Musisz przyciąć kauczuk, który będzie bazą obroży. Zmierz centymetrem krawieckim obwód szyi i zadecyduj jak blisko szyi ma się znajdować obroża. Pamiętaj, że do tej długości dojdzie około 2 cm na zapięcie.
Moja obroża ma 44 cm, więc przycięłam kauczuk na długość 42 cm. Do wykonania obroży potrzebujesz około 5 m sznurka.
Przyklej klejem Magic koniec sznurka do końca kauczuku, tak jak to widać na zdjęciu.
07
Krok 8
Owiń kauczuk starając się prowadzić sznurek dość ciasno, ale uważaj by nie naciągnąć kauczuku podczas ścieśniania okręgów, bo może to spowodować pofalowanie obrożny lub jej deformację. Kauczuk nie powinien być widoczny spod sznurka. Gdy już skończysz owijanie, przyklej końcówkę do kauczuku.
08
09
jak zrobić naszyjnik z piór
Krok 9
Teraz przygotujesz kolejny element, warkoczyk, który wykonasz z 6 sznurków o długości około 50 cm. Przytnij 6 odcinków sznurka i przyklej je do blatu stołu (ułatwi to zaplatanie warkoczyka).
11
Krok 10
Zaplataj warkoczyk trzymając sznurki parami. Zaciskaj dość mocno starając się by warkocz był równiutki.
jak zrobić naszyjnik z piór
Krok 11
Zapleć około 25 cm warkocza. Następnie chwyć wszystkie sznurki razem i zawiąż węzeł, a następnie na końce sznureczków nawlecz korale. Jeśli sznurek nie chce przejść przez dziurkę, posmaruj koniec sznurka klejem Magic, uformuj ze sznurka szpic i pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu, sznurek usztywni się i powinien przejść bez problemu. Zróżnicuj długość sznureczków tak, by z koralików utworzyć gronko. By korale nie spadały, zawiąż supełki i przytnij sznurki.
jak zrobić naszyjnik z piór
Krok 12
Drugi koniec warkocza wklej do końcówki o wielkości otworu 3 mm. Użyj do tego mocnego kleju np. Poxipolu
jak zrobić naszyjnik z piór
Krok 13
Teraz przełóż przekładkę z uchwytem na środek obroży. W grubszych miejscach okręcaj przekładkę zamiast ciągnąć. Unikniesz naciągnięcia kauczuku lub powstania szczelin między sznureczkami.
jak zrobić naszyjnik z piór
Krok 14
Za pomocą kółka montażowego, podczep warkocz do uchwytu przekładki.
jak zrobić naszyjnik z piór
Krok 15
Do tego samego kółka podczep łańcuszek z piórkami.
jak zrobić naszyjnik z piór
jak zrobić naszyjnik z piór
Krok 16
Za pomocą mocnego kleju do biżuterii, wklej końce obroży do końcówek  o wielkości otworu 4mm (5mm też mogą być). Do końcówek  podczep karabińczyk i kółko montażowe lub wybrane przez Ciebie zapięcie i naszyjnik gotowy. Do regulacji obrożny możesz podczepić łańcuszek. Zawieszka jest miłym spersonalizowanym akcentem.
JAK ZROBIĆ NASZYJNIK Z PIÓR

Wiecie już jak zrobić naszyjnik z piór?

Będziemy czekać na Wasze prace! Pochwalcie się nam nimi oznaczając nas #kurspasart lub wejdźcie na naszą grupę na Facebooku. Najciekawszw pomysły znajdziecie w naszym INSTASTORY. 

Zerknijcie tez na te inspirujące wpisy:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

3 Comments

 1. Nata says:

  Bardzo mi się podoba, zainspirował mnie w zabawy w stylu boho 🙂

  1. Super ;)! Pochwalisz się efektami :)?

 2. agniesia97 says:

  mozna uzyc do tego kleju wikol czy koniecznie te podane wyzej? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *