Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć, Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

NASZYJNIK MAKRAMA ZE SZNURKÓW WOSKOWANYCH – VIDEO KURS BIŻUTERII DIY

Naszyjniki makramowe ze sznurków nigdy nie wyjdą z mody! Wielbicielek sznurków jest przecież coraz więcej! Dlatego Agnieszka zrobiła dla Was ten kurs, w którym pokaże jak zrobić naszyjnik makrama ze sznurków woskowanych. Nie ma się więc co zastanawiać, tylko bierzemy sznurki i pleciemy! 

Sznurki, koraliki i rzemienie, to domena pasartu. Plączą się wszędzie, do tego we wszystkich możliwych kolorach. Agnieszka połączyła ze sobą wszędobylskie sznurki woskowane z koralikami miracle, uzyskując szaleńczo modny w tym sezonie naszyjnik w stylu boho.

Do zrobienia naszyjnika będziecie potrzebować:
naszyjnik makrama ze sznurków woskowanych

  • Koraliki– koraliki trójwymiarowe, przez które bardzo ładnie przechodzi światło. W naszym kursie są różowe i złote. Możesz wykorzystać inne ulubione koraliki, które będą przechodziły przez sznurek. Użyliśmy koraliki miracle 6mm, ale możesz także użyć wielkości 8mm.
  • Sznurek woskowany – ten rodzaj sznurka najlepiej sprawdza się przy tym splocie, bo się nie rozwiązuje. Kolor sznurka możesz dobrać w odcieniu koralików, albo pasującym kontrastowym. W naszym kursie użyliśmy sznurek woskowany 1mm.
  • Rzemień szyty – w naszym tutorialu wykorzystujemy rzemień STAR DUST, ale może to być także rzemień gładki a nawet rzemień skórzany. Pełni funkcję bazy do zawieszki zatem można wykorzystać wszystko co macie pod ręką, co nadaje się na bazę i można wokół niej opleść sznurki :).
  • Komplet końcówek – to sprytny sposób dla osób, które lubią szybkie rozwiązania. Możesz użyć kompletu końcówek albo złożyć zapięcie samodzielnie. Będziesz do tego potrzebowała końcówki wklejane, zapięcie karabińczyk, kółeczka montażowe oraz łańcuszek regulacyjny.
  • Klej jubilerski – my najczęściej używamy klej dwuskładnikowy poxipol, który wystarcza na wiele projektów i mocno łączy elementy o różnych właściwościach
  • Nożyczki
  • Podkładka styropianowa

Podoba Wam się taki naszyjnik makrama ze sznurków woskowanych?

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Naszyjnik, który widzicie na filmiku, wygląda tak:
NASZYJNIK MAKRAMA ZE SZNURKÓW WOSKOWANYCH

W wersji jednokolorowej, prezentuje się tak:
NASZYJNIK MAKRAMA ZE SZNURKÓW WOSKOWANYCH

 

Udało Wam się zrobić naszyjnik?

Pewnie nie jeden! Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami oznaczając nas #kurspasart. Już nie możemy się doczekać Waszych prac! 

Przyjemnego handmade!

A tutaj znajdziecie jeszcze parę innych ciekawych wpisów:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *