Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs – bransoletka z rzemieni i drewnianych koralików

Zapraszam na kolejny kurs przygotowany przez Dorotę!

 

Zapraszam do lektury!

Potrzebne materiały:

1.Pięć skórzanych rzemieni dzielimy na pół, następnie łączymy je wiążąc supeł na wszystkich naraz. Nasza baza bransoletki teraz składa się z 10 odcinków rzemieni, które możemy zagospodarować, dla ułatwienie będę numerować je od prawej do lewej strony.

2. Przez dziurkę koralika 14mm przewlekamy trzy rzemienie leżące na skraju bazy  – zarówno z jednej ( rzemienie 1,2,3),  jak i z drugiej strony( rzemienie 8,9,10). Pozostałe środkowe 4 odcinki rzemieni przewlekamy przez największy koralik – 18mm.

3. Przez dziurkę kolejnego koralika 8mm przewlekamy dwa rzemienie (nr 2,3). Najbardziej skrajny na tym etapie pozostaje pusty.

4.Przez kolejny koralik koralik 14mm przewlekamy dwa rzemienie – 1 i 2.

5. Przez dziurkę następnego koralika 8mm przekładamy rzemień 3 i 4.

6. Wszystkie te czynności powtarzamy analogicznie po drugiej stronie szkieletu bransoletki.

7. Rzemień 2 i 3 przewlekamy przez otwór koralika 8mm, to samo robimy z rzemieniem 4 i 5. Za każdym razem pamiętamy o analogicznych czynnościach po drugiej stronie bazy bransoletki.

8. Cztery środkowe odcinki rzemienia przewlekamy przez otwór największego koralika.

9. Następnie powtarzamy wszystkie kroki od początku, starając się tworzyć układ odbicia lustrzanego – drugi duży koralik uznajemy za środek bransoletki. Nie musimy się jednak martwić jeśli struktura zostanie zmieniona, ponieważ może to nadać dodatkowo oryginalności i niepowtarzalności fasonowi naszej bransoletki 🙂

10. Długość bransoletki dobieramy indywidualnie, tak aby pasowała wielkością na nasz nadgarstek.

11. Kiedy nawleczemy już wszystkie koraliki, na końcu wiążemy supeł ze wszystkich rzemieni, tak aby uniemożliwić przesuwanie się koralików.

12. Odcinamy nadmiar rzemienia.

13. Wklejamy rzemienie w końcówkę zarówno z obu strony bransoletki.

14. Na obu końcówkach mocujemy kółko.

15. Po jednej stronie do kółeczka doczepiamy karabińczyk i… gotowe!

 

Kilka zdjęć gotowej bransoletki:

 

Może Ci się także spodobać >>

19 Comments

 1. Świetny kurs, tylko nie ryzykowałabym dość ciężkiej bransoletki na zwykłych kółkach montażowych. Kilka razy popełniłam ten błąd i kółka się rozciągały, puszczały w trakcie noszenia 🙂 Osobiście poleciłabym kółka spiralki.

  1. Kama says:

   Słuszna uwaga,też to zauważyłam;)

 2. katehelven says:

  Śliczna 🙂
  w sam raz na lato :]

 3. Bardzo efektowna bransoletka. Gratuluję pomysłowości. Ja również uważałabym na końcówki, to czasami one są newralgicznym punktem biżuterii.

 4. marketta says:

  piękna, muszę sobie taką zrobić. tylko czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile koralików do niej potrzebuję?

  1. W naszym projekcie użyliśmy: koralik 18mm – 5 sztuk, koralik 14mm – 10 sztuk, a koralik 8mm – ok. 30 sztuk. Jednak w zależności od potrzeb – np. jak długa ma być bransoletka – możesz zmienić te ilości 🙂
   Mateusz

 5. Mariola says:

  Bransoletka super.Właśnie ja zrobiłam. Trudna do zrobienia okropnie, ale efekt jest.W opisie jest błąd w punkcie 2 (środkowych sznurków jest 4 a nie 6). Praca dla cierpliwych.

  1. Mariolo, dzięki za zwrócenie uwagi – błąd już poprawiony! Jeśli byś miała ochotę, to chętnie zobaczymy efekty Twojej pracy na naszym facebooku: http://facebook.com/pasartpl

   Mateusz

  2. isabell36 says:

   dzięki Wam zrobiłam podobną bransoletkę dla koleżanki aby poprawić jej humor po operacji.

   Zamiast rzemienia użyłam sznurka woskowanego 1 mm i sprawdził się świetnie, kółka oczywiście sprężynki, które od dawna stosuję przy robieniu bransoletek.

   Zaraz wrzucę zdjęcia na fecebooka …

 6. julka says:

  bransoletka boska ale jak si zakłada tą końcówkę? zawsze mam z tym problem

  1. Cały “pęk” rzemieni równo przycinasz i wklejasz w końcówkę. Najłatwiej jest zrobić to korzystając z gęstych klejów dwuskładnikowych – mieszasz oba składniki, nakładasz w końcówkę i wkładasz rzemienie. Po odpowiednim czasie (zależnym od kleju) powinno mocno trzymać.

   Mateusz

 7. Katarzyna says:

  A ja nie polecam Super Glue do tego typu prac – ten klej jest po prostu słaby – o niebo lepszy i wytrzymalszy się klej UHU ale również nie seria Super Glue ale na przykład UHU PLUS 300.

 8. evelka says:

  muszę wypróbować 😉

 9. Muszę zrobić. Jest świetna, idealna na lato;)

 10. Branzoletka jest piękna. czy nie możnaby przygotowac gotowych zestawow do wykonania tylko skazywać ludzi na szukanie wszystkich elementow

  1. Niestety nie mamy takiej możliwości technicznej – produkty co jakiś czas się kończą i po wznowieniu ich sprzedaży pojawiają się pod innymi sygnaturami.

   Mateusz

 11. Czy moge prosic o sygnature pod która jest rzemień. Bardzo prosze i dziękuje za pomoc

  1. Wszystkie rzemienie znajdziesz tutaj: http://www.pasart.pl/polfabrykaty-rzemien,c,327.html

   Mateusz

 12. kasia says:

  Nigdzie nie moge znaleźć koralików 8mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *