W dzisiejszym kursie DIY, Agnieszka Wajzer-Nowak zaprezentuje Wam naszyjnik makrama z kwarcem. Na jego przykładzie pokaże, jak przy pomocy sznureczka, oprawić różnego kształtu kamienie, z których powstać mogą piękne i niebanalne naszyjniki.
Z sznureczka, kamienia i kilku metalowych półfabrykatów, stworzyć można skromny, ale przy tym wyjątkowy naszyjnik. Jak? Oczywiście przy pomocy makramy. Do dzieła!
Produkty potrzebne do wykonania naszyjnika:
- Sznurek jubilerski – woskowany bawełniany 1 mm. Do oplecenia kamienia potrzebować będziemy 4 odcinki po 75 cm sznurka, a do podwieszenia wisiorka 4 odcinki po 120 cm.
- Kamień naturalny – Agnieszka wybrała kwarc tytanowy, w kształcie nieregularnych grotów, ale tak jak wspominała w kursie, tą techniką opleść można właściwie wszystko, co chcielibyśmy nosić w formie naszyjnika.
- Końcówki do biżuterii – końcówki do wklejania o otworze 3-3,5 mm.
- Kółeczka montażowe – potrzebne będą kółeczka w dwóch rozmiarach: 9 i 7 mm. Większe kółeczko ułatwi zapinanie naszyjnika na karabińczyk.
- Łańcuszek – dzięki niemu możemy regulować długość naszego naszyjnika
- Karabińczyk do biżuterii – sznureczek na którym wieszamy nasz wisior jest dość drobny, by nie psuć tego efektu, Agnieszka dobrała niewielki karabińczyk w rozmiarze 12 mm
- Klej jubilerski – do wklejenia końcówek najlepszy będzie niezawodny poxipol.
To co? Skusisz się na naszyjnik makrama z kwarcem?
Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Zaprezentowaną przez Agnieszkę techniką, opleść możesz różnego kształtu kamienie czy nawet muszle przywiezioną z wakacji. To fajny sposób na uwiecznienie wakacyjnych chwil i stworzenie niepowtarzalnego naszyjnika:).
Komu udało się zrobić naszyjnik makrama z kwarcem?
Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych projektów – co Wy byście oprawili makramowym splotem? Koniecznie pokażcie nam swoje prace oznaczając je #kurspasart.
Koniecznie zobacz też te wpisy:
Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.
Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.
Szkoda, że nie ma obrazkowej instrukcji, a tylko film :-(.
Super ? czy Wy mi czytacie w myślach? Kolejny tutorial, który jest kolejną odpowiedzią na kolejne moje pytanie 🙂
Oby tak dalej ?
Czytamy od deski do deski 😉
A gdzie można znaleźć drugi sposób oplatania kaboszona?
Maria, pojawi się w przyszłym tygodniu 🙂
Pół internetu przeszukałam za tym makramowym koszyczkiem na ulubiony kamień ;). Znalazłam trochę wcześniej niż Wasz kurs się pojawił, ale tutaj też się przyda, dla innych. Ciekawy pomysł nie tylko na naszyjnik. Można narobić breloczków i obdarowywać bliskich 🙂 Pozdrawiam.
Bardzo niejasno pokazany sam moment składania sznurka i rozpoczęcia zawieszki. Przydałaby się poprawka lub kurs obrazkowy.
Będziemy nad tym pracować :).
Super:) Czekam więc na rezultaty waszych działań.
To bardzo fajnie wygląda, zrobiłam taki naszyjnik
Pokażesz nam na facebooku? 🙂
Wow świetny kurs, jutro sama zrobię taki, tylko z małymi kulkami jadeitów. ZObaczymy co mi wyjdzie
Powodzenia, koniecznie pochwal się efektem :).
A mam pytanie naprawdę trzeba aż 780 cm tego sznurka czy się pomyliliście?
Naprawdę :). Do oplecenia kamienia 4 odcinki po 75 cm sznurka, a do podwieszenia wisiorka 4 odcinki po 120 cm. Wisiorek można podwiesić na łańcuszku lub rzemieniu, wtedy wystarczy nam ok 300 cm sznureczka na oplecenie kamienia.