Amigurumi krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy, Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Wasze prace

Wakacyjne rękodzieło. Galeria Waszych prac.

Wakacje czas urlopów, wypoczynku, zabawy i relaksu. Czy robicie sobie wolne od ulubionych przydasi? Na całe szczęście nie. Zabieracie je z sobą w podróże marzeń – w góry, nad morze, do egzotycznych krajów i na ławeczkę wśród kwiatów w ogródku. Mają się z Wami dobrze te Wasze włóczki, sznurki i koraliki. Co wtedy tworzycie? Jak wygląda Wasze wakacyjne rękodzieło? Zobaczcie koniecznie króciutką galerię, która mamy nadzieję Was zainspiruje. 

Według definicji rękodzieło to wyrób wytworzony w sposób nieprzemysłowy, posiadający walory artystyczne, najczęściej zawierający motywy typowe dla kultury, w której powstał. Czy każdy może wobec tego tworzyć? Oczywiście, że tak!

Niekoniecznie nasze prace muszą być idealne – ważne żeby sprawiało nam to radość i przyjemność. Dlatego większość z Was zaczęła tworzyć, prawda? Dla relaksu i przyjemności. Są wśród nas oczywiście artystki, ale nie każda z nas musi być artystką. Czasem stworzona dla siebie prosta biżuteria, chusta czy makatka może wyzwolić tyle endorfin, że zaczynamy stąpać nie dotykając ziemi. Znacie to uczucie?

Rękodzieło to też dobry sposób na rozładowanie stresu i zajęcie myśli. Krążą ostatnio w sieci zdjęcia, na których medalista igrzysk olimpijskich Tom Daley robi na drutach, co pomaga mu się wyciszyć i jak sam twierdzi, dzierganie utrzymuje go przy zdrowych zmysłach.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Tom Daley (@madewithlovebytomdaley)

 

A jak wygląda Wasze wakacyjne rękodzieło?

Zawsze nie możemy wyjść z podziwu gdy oglądamy Wasze prace. Nie muszą być skomplikowane i wielkie. Ważne, że widać w nich Waszą radość tworzenia i entuzjazm. Radość po zrobieniu pierwszej bransoletki na gumce, pierwszego misia na szydełku, pierwszego łapacza snów – to wszystko są bezcenne chwile, którymi chętnie się nami dzielicie. 

W tym poście zebraliśmy kilka prac, które powstały w wakacje i z których jesteście najbardziej dumne. 

Zaczynamy od Agnieszki Przełomskiej, której prace podziwiać możecie na Pasją Wyplatane 
Zobaczcie jaką cudną makramę stworzyła Agnieszka i te zdjęcia w wakacyjnym klimacie. Bomba! 
wakacyjne rękodzieło

wakacyjne rękodzieło

Joanna Stefanowska zachwyciła nas swoją wielką i niesamowitą makramą. Nie wiemy dlaczego, ale bardzo, bardzo, bardzo kojarzy nam się z wakacjami i latem. Jest boska! Prace Joasi możecie znaleźć na Jeanne D’Art
wakacyjne rękodzieło

Kolejną rękodzielniczką, która zachwyciła nas swoim wakacyjnym rękodziełem jest Adrianna Szczepańska, którą stworzyła piękną chustę według wzoru Florka od Zagubione Szydełko. Cudny motek flowersa i zdolne ręce Adrianny sprawiły, że nie możemy oderwać oczu od tej chusty. 

wakacyjne rękodzieło

Monika Janiszewska zrobiła prze, prze, przecudne jednorożce. Czy można minąć je obojętnie? Raczej nie! Brawo! Prace Moniki możecie znaleźć na Mamooo – szydełkowe rękodzieło

Magdalena Judasz tworzy biżuterię, która wygląda jak kwiaty świeżo zerwane z łąki. Tym sposobem można mieć lato i wakacyjny nastrój cały rok. Niesamowite prace Magdaleny możecie znaleźć na: Fimo Flowers
wakacyjne rękodzieło

Jak Wam się podoba wakacyjne rękodzieło Waszych koleżanek? 

Jeśli chcecie się znaleźć w naszej galerii, to obserwujcie nasz fanpejdż na Facebooku. Na Instagramie oznaczajcie też Wasze prace #pasart lub #kurspasart. Hasztagi te na bieżąco obserwujemy i cieszymy się jeśli możemy oglądać Wasze cudowności! Jesteśmy ciekawi co przyniesie nam druga połowa wakacji! 


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rekodzielnicza pasart

Może Ci się także spodobać >>

2 Comments

  1. Magdalena says:

    Jak Wy tak pięknie zszywacie elementy maskotek? 😔

  2. Dziękuję, że dzielicie się swoimi projektami i inspiracjami. Wasz blog nie tylko prezentuje różnorodność rękodzielniczych talentów, ale także stanowi źródło inspiracji dla innych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w świecie rękodzieła. Trzymam kciuki za dalszy rozwój Waszej twórczej społeczności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *