Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Video

Węzły Salomona – jak zrobić szal na szydełku?

Razem z Anią z crochet.pl zapraszamy Was na video kurs szydełkowania, w którym Ania pokaże jak zrobić piękny szal na szydełku, wykorzystując popularne węzły Salomona. Szydełkowy szal wykonany według tego kursu jest leciutki i ażurowy, a do tego bardzo przyjemny i prosty w dzierganiu. Szydełka w dłoń i do dzieła!

Materiały potrzebne do wykonania szala:

  • Włóczka – w szalu z kursu jest to YarnArt Everest Daylight – piękna włóczka multikolor
  • Szydełko – wielkość 4mm

Chcesz się nauczyć szydełkowego splotu węzły Salomona.

Gdzie kupić włóczkę i szydełko do wykonania tego szala? Niezbędne materiały znajdziesz tutaj. Ania do swojego szala wybrała energetyczną włóczkę multikolor, ale Ty oczywiście możesz zdecydować się na inną :). W zależności od tego jakiej włóczki użyjesz, efekt będzie zupełnie inny i to jest piękne ;).

Węzły Salomona pokazywaliśmy Wam już tutaj, w kursie na szydełkową chustę. Szal z tego kursu robi się bardzo podobnie, różnicą jest jedynie połączenie węzłów, dzięki któremu nasza robótka zyska kształt prostokątny, a nie trójkątny, jak w przypadku chusty.

Węzły Salomona szydełkuje się szybciutko, a robótki bardzo sprawnie przybywa, więc możecie pokusić się o wykonanie dłuższej wersji szala :). Szczególnie, że projekt ten nie należy do zbytnio “włóczkożernych” ;). Jeśli chcecie by szal był jeszcze bardziej zwiewny i ażurowy, wystarczy, że wyciągniecie nieco dłuższe pętelki.

To tyle z teorii, zapraszamy Was na video kurs szydełkowania Ani:

Koniecznie dajcie nam znać czy szal Wam się podoba i czy wszystko w kursie jest dla Was zrozumiałe :). Przyjemnego szydełkowania!

Inne ciekawe kursy z naszego bloga, które mogą Cię zaciekawić:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *