Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Co założyć na Halloween? Biżuteria z nutką grozy

Jeśli czerń i czaszki Wam niestraszne, dołączcie do nas i zobaczcie jak krok po kroku przygotować oryginalny naszyjnik i kolczyki, którym trudno się oprzeć. Jak zawsze niezawodna Marta Draganek-Zając, którą znacie z Tarragon Art, przygotowała dla Was komplet biżuterii na Halloween.

Dostajecie zaproszenie na przebieraną imprezę halloweenową. Niby chciałybyście dobrze wyglądać, ale tak jakoś brakuje Wam pomysłu. W końcu wychodzicie z domu zmumifikowane papierem toaletowym, straszycie spod prześcieradła albo poruszacie się po mieście z dynią na głowie. A potem zazdrościcie tym trochę kreatywniejszym znajomym. Bo nie dość, że za sprawą swojego makijażu czy odjazdowej peruki przetrwaliby apokalipsę zombie, to jeszcze spokojnie mogliby ją sami zapoczątkować. Są wygodnie ubrani i nie muszą wyczesywać kawałków dyni z włosów. Brzmi znajomo? No właśnie. Więc może zamiast tego wszystkiego, po prostu zróbcie to, co robicie najlepiej, biżuterię!

DSCF5470

Nasz projekt na dziś to komplet biżuterii z nutką grozy! Specjalnie na Halloween stworzymy oryginalne kolczyki oraz wisior na długim łańcuszku ze stali nierdzewnej. Wykorzystamy kamienie naturalne – hematyty, agaty oraz szklane koraliki CZECHMATES Daggers. A „straszyć”, choć raczej zachwycać, będą w tym zestawie małe czaszki z hematytów właśnie.

DSCF5424

Materiały

 • Czaszki z hematytu – 5 szt. w kolorze srebrnym, rozmiar 8×6, 5×6 mm,
 • Hematyty – 8 szt. w kształcie oliwki, kolor Classic Black, rozm. 6x4x4 mm, otwór 0,5 mm
 • Agaty – 2 szt. w kształcie oliwki fasetowanej, kolor czarny, rozm. 9×6 mm,
 • Koraliki CZECHMATES – 11 szt. szklanych koralików w kształcie Daggers (podłużne), w kolorze Opaque Jet, 5×16 mm,
 • Przekładki oponki – 12 szt. w kolorze srebrnym, rozm. 2×4 mm, otwór 2 mm
 • Przekładki kostki – metalowe, 8 szt. w kolorze srebrnym, rozm. 4×4 mm, otwór 2 mm,
 • Łańcuszek – Ankier, wykonany ze stali nierdzewnej, o ogniwach wielkości 2×3 mm. Jedno opakowanie wystarczy, aby wykonać wisiorek (2 x 35,5cm, 2 x 5cm) i kolczyki (4 x 4cm),
 • Szpilki jubilerskie – 3 szt. oksydowane w kształcie haczyków, rozm. 20 mm,
 • Kółka pojedyncze – 2 szt. otwarte, w kolorze oksydowanym, rozm. 5 mm,
 • Karabińczyk – klasyczny, 1 szt. w rozmiarze 10 mm,
 • Bigle otwarte – 2 szt. z kulką i sprężynką, wykonane ze stali nierdzewnej, rozm. 19 mm,
 • Drut pamięciowy – ze stali nierdzewnej w rozmiarze 55 mm. Możecie też zastąpić go linką jubilerską z zaciskami. Pokazaliśmy tę metodę w jednym z wcześniejszych kursów. Zobaczcie tutaj.

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika i kolczyków, znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy głównie nauce techniki – przygotuj komplet biżuterii według własnych upodobań!

Może lepiej się czujesz w kolorowej biżuterii albo chciałabyś użyć bardziej fantazyjnych przekładek? Nie bój się eksperymentować!

 

Narzędzia

Jeśli chodzi o narzędzia, przydadzą Wam się szczypce tnące i płaskie oraz bociany okrągłe.

Dla tych z Was, które jeszcze nie posiadają wyżej wymienionych cudów handmadowej techniki to zakup obowiązkowy. Narzędzia wystarczą te podstawowe, które z pewnością wykorzystacie do przyszłych projektów.

 

Wykonanie

Z tym projektem poradzą sobie nawet początkujący twórcy biżuterii. Wykonanie wisiora i kolczyków zajmie maksymalnie 40 minut.

1. Zaczynamy od przygotowania wisiora. Przy pomocy szczypiec tnących odcinamy ok. 3/4 długości żebra drutu pamięciowego.

1

2. Koniec drutu formujemy w pętlę owijając go wokół jednego z nosków bocianów okrągłych.

2

3. Pętlę domykamy szczypcami płaskimi.

3

4

4. Następnie nawlekamy na drut kamienie naturalne, koraliki oraz metalowe przekładki.
W moim wisiorze sekwencja jest następująca. Niezależnie od tego czy zaczynacie od lewej, czy od prawej strony (bo naszyjnik jest symetryczny):
2x [hematyt oliwka, przekładka oponka],
agat fasetowany, przekładka oponka,
hematytowa czaszka, przekładka oponka,
4x [Daggers, przekładka kostka],
Daggers, przekładka oponka,
hematytowa czaszka, przekładka oponka,
agat fasetowany,
2x [przekładka oponka, hematyt oliwka].

5

Po nawleczeniu wszystkich koralików skracamy drugi koniec drutu, tak aby miał maksymalnie 1 cm długości. Formujemy go w pętlę.

5. Odkładamy drut z koralikami i przygotowujemy kolejny element wisiora. Na szpilkę haczyk nakładamy hematytową czaszkę.

Najpierw zginamy koniec szpilki przy pomocy bocianów okrągłych pod kątem 90 stopni w jedną stronę. Następnie formujemy w pętlę odginając szpilkę w drugą stronę.

6

7

6. Przed zaciśnięciem szpilki szczypcami płaskimi, na haczyku (u dołu czaszki) zawieszamy dwa łańcuszki o długości 5cm.

8

7. Ich końce zaczepiamy o pętle z drutu pamięciowego. Aby to zrobić, bocianami okrągłymi delikatnie rozginamy oczka z drutu pamięciowego lub szczypcami płaskimi rozginamy ostatnie ogniwa łańcuszków. Jeśli sprawia Wam to trudność, łańcuszek można też podwiesić przy pomocy drobnych kółeczkach otwartych.

9

8. Następnie przyczepiamy dwa łańcuszki o długości 35,5 cm do górnego haczyka szpilki z czaszką.

10

11

9. Pozostało już tylko zamontowanie zapięcia. Na końcu jednego z łańcuszków zaczepiamy kółeczko montażowe, na końcu drugiego – kółeczko z karabińczykiem.

12

 

 

10. Nasz ulubiony moment! Tak prezentuje się gotowy wisior!

DSCF5463

11. W podobny sposób stworzymy kolczyki do kompletu.

Na drut pamięciowy nawlekamy następującą sekwencję koralików:

hematyt oliwka, przekładka oponka,

2x [Daggers, przekładka kostka],

Daggers,

przekładka oponka, hematyt oliwka.

13

12. Drut z koralikami podwieszamy na łańcuszkach o długości 4cm. W górnej części mocujemy na szpilce czaszkę z biglem i kolczyki gotowe! Możemy ruszać na wieczorną imprezę z okazji Halloween!

DSCF5475

 

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *