Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 4. Zwężanie bransoletki na krośnie

Często pytacie nas o to, czy moglibyśmy pokazać Wam, jak wygląda zwężanie bransoletki na krośnie i jak wykończyć ją w kształt trójkąta. A nas nie trzeba długo prosić 😉 Dlatego też przygotowałam dla Was dzisiaj kolejną część naszej serii “Jak zrobić bransoletkę na krośnie?”. Tym razem zrobimy sobie takie drobne, minimalistyczne bransoletki, błyskawiczne w wykonaniu i idealne na wiosnę. A przy okazji zobaczycie, jak stworzyć trójkątne zakończenie, które będziecie mogli zastosować też w mnóstwie innych bransoletek. Ale ostrzegam, to uzależnia! 😉

Materiały potrzebne zrobienia bransoletki:

 • Krosno do koralików – może być drewniane, plastikowe, metalowe – na jakim najwygodniej Wam się pracuje ;).
 • Koraliki TOHO 11/0 w takiej kolorystyce, jaką tylko sobie wymarzycie – ja użyłam Opaque Frosted Blue Turquoise i Matte-Color Opaque White.
 • SuperLon Macrame 400 tex w kolorze pasującym do koralików.
 • Nici jubilerskie, z których powstanie osnowa – możecie użyć na przykład nici Talia 30 albo Tytan 60E – Talia będzie mniej śliska, ale “tytanowe” supełki łatwiej ukryć ;).
 • Nić do beadingu, która będzie stanowić wątek – to może być One-g, Nymo, S-lon lub nici monofilowe – najważniejsze, żeby były dopasowane kolorystycznie do innych nici.
 • Igły jubilerskie – np. John James 10-13.
 • Rozdwajana igła Big Eye.
 • Klej szybkoschnący.
 • Ostre nożyczki.
 • Przyda nam się jeszcze zapalniczka i kawałek kartonika, na którym zrobimy chwosty.

Masz zamiar zrobić bransoletkę na krośnie ze zwężeniem?

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania bransoletek na krośnie, znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się, jeśli zabraknie jakiegoś koloru TOHO czy nici do makramy, bez problemu możecie wykonać takie bransoletki w zupełnie innej kolorystyce i stylu – jestem pewna, że wymyślicie coś świetnego! Najważniejsze jest, żeby wszystkie nici miały jak najbardziej zbliżony kolor, reszta to już kwestia wyobraźni ;).

 

 

 

Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 4. Zwężanie bransoletki na krośnie

Do kompletu możecie od razu zrobić proste makramki z tych samych sznurków 😉

Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 4. Zwężanie bransoletki na krośnie

Jak zrobić bransoletkę na krośnie, część 4. Zwężanie bransoletki na krośnie

Udało Wam się zrobić bransoletkę na krośnie?

Jak Wam się podobają takie bransoletki? 😉 Koniecznie pochwalcie się swoimi pracami oznaczając nas #kurspasart. Będziemy niecierpliwie czekać na wasze prace. 🙂

Zerknijcie koniecznie do dalszych części naszej serii o bransoletkach na krośnie:

Część 1. Podstawy wyplatania bransoletek z koralików

Część 2. Jak zakończyć bransoletkę na krośnie?

Część 3. Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie?

Część 5. Jak zrobić bransoletkę z kwadratowych koralików Tile?


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

5 Comments

 1. Ewelina says:

  Witam, mam pytanko odnośnie tego ile potrzeba rzędów koralików toho 11/0 na bransoletkę o długości np 15 cm? Jak to się liczy? Jak to sie liczy w programie easy bead pattern? Pozdrawiam serdecznie

  1. Koraliki 11/0 mają rozmiar ok. 2,2mm (rozmiar się może trochę różnić w zależności od wykończenia) więc wystarczy podzielić 150 na 2,2 i wyjdzie nam przybliżona ilość rzędów 😉

 2. Ewelina says:

  Witam, zrobiliście by kurs na instrukcje o programie easy bead pattern? Pozdrawiam

 3. Nina says:

  Czy sprawdzi się to sznurek macrammee zwykły o grubości np 1mm?

  1. Jasne, że się sprawdzi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *