Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić ważkę z koralików? Kurs tworzenia biżuterii

Razem z Paulą Ziemską, zapraszamy na kurs tworzenia biżuterii dla początkujących. Paula pokaże Wam, jak zrobić ważkę z koralików, która stanowić będzie główny element naszyjnika i kolczyków. Owadzie motywy nie wychodzą z mody już od jakiegoś czasu, a taki komplet z łatwością wyczarujecie sobie sami. Do dzieła!

Witam wszystkich na moim małym kursie. Zainspirowana delikatnością babiego lata (wrzosy, motyle, ważki, pajęczynki i to cudowne jesienne słońce!) przedstawię Wam sposób na zrobienie prostych koralikowych ważek z których powstaną kolczyki i subtelny wisiorek.

Do zrobienia ważki potrzebne nam będą:

 

Chcesz się nauczyć jak zrobić ważkę z koralików?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że delikatna kolorystyka zaprezentowana w tym wpisie jest jedynie propozycją, a Ty swój komplet wyczarować możesz z zupełnie innych koralików :). Efekt jaki uzyskasz może być zupełnie inny, a przy tym wyjątkowy.

 

No to do dzieła! Czas się przekonać jak zrobić ważkę z koralików ;).
Na początek zajmiemy się przygotowaniem ważki. Ucinamy ok 40 cm nici i nawlekamy ją na igłę.

Przygotowujemy sobie koraliki. Na wykonanie jednej ważki będzie nam potrzebne 5 koralików FP w rozmiarze 4mm, 2 (lub 1) w rozmiarze 3mm, koralik TH 11/0 i 8/0, oraz 4 koraliki CZD.

Na igłę nawlekamy sekwencję: TH 11/0 → FP 3mm x 2 → FP 4mm x4→ CZD x 2 → FP 4mm → TH 8/0.

Jak zrobić ważkę z koralików?

Następnie wchodzimy igłą bezpośrednio w koralik FP 4mm, nabieramy kolejne 2 CZD i przechodzimy igłą przez wszystkie koraliki FP.

Jak zrobić ważkę z koralików?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Następnie wbijamy się w koralik TH 11/0 od strony tego z którego wychodzi nam nadmiar nici.

Jak zrobić ważkę z koralików?

Ważka nabrała już kształtu (prawda, że prościzna?). Teraz trzeba tylko trochę ją ustabilizować. W tym celu robimy okrążenia samą nicią przez naszą robótkę. Dwa dodatkowe okrążenia w zupełności wystarczą.

Jak zrobić ważkę z koralików?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Na koniec zabezpieczamy i odcinamy nadmiar nitek. Ważka gotowa, teraz trzeba połączyć ją z naszyjnikiem.

Jak zrobić ważkę z koralików?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Ten rodzaj naszyjnika będzie regulowany samą jego długością. Do jednego końca przyczepiamy ogniwko z zawieszką.

Następnie przekładamy drugi koniec przez część naszego filigranu.

Zakładamy naszyjnik i wędrujemy do lustra. Przed lustrem dobieramy odpowiednią długość łańcuszka (pamiętajcie że musi swobodnie przechodzić przez głowę!) a jego nadmiar ucinamy.

Na drugiej końcówce naszyjnika montujemy ogniwkiem naszą ważkę.

Jak zrobić ważkę z koralików?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Teraz pora na kolczyki. Wg powyższego schematu wykonujemy jeszcze dwie ważki które montujemy na ogniwkach.

Jak zrobić ważkę z koralików?

 

Jak zrobić ważkę z koralików?

Ogniwka zaś umieszczamy na biglach i tak oto szybki komplet biżuterii mamy już gotowy 🙂 Jak Wam się podoba?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Jak zrobić ważkę z koralików?

Wiecie już jak zrobić ważkę z koralików.

Tu macie inny przykład biżuterii w której korzystałam z motywu ważek :). Koniecznie dajcie nam znać jak Wam się podobał ten kurs tworzenia biżuterii, a jeśli skorzystacie z naszej inspiracji, będzie nam miło gdy oznaczycie nas #kurspasart, byśmy też mogli podejrzeć Wasze dzieła :).

ważka z koralików tutorial beading

ważka z koralików beading tutorial

Na naszym blogu znajdziesz jeszcze wiele innych ciekawych inspiracji o różnym stopniu trudności. Na przykład:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

 

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

  1. Trochę trwało zanim wykminiłam jak zrobić, żeby skrzydełka nie latały, tylko trzymały się sztywno. W końcu się udało i efekt jest super 😀 I tutorial bardzo łatwo zapamiętać, teraz lecę z głowy. 3 zestawy z różnymi kolorami skrzydełek już prawie skończone. Wreszcie udaje mi się coś innego niż biżuteria modowa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *