W dzisiejszym kursie Marty Draganek, główną rolę gra męska bransoletka, w dwóch wariantach do wyboru. Do ich wykonania potrzebujecie jedynie rzemienia, zapięcia i kilku metalowych przekładek. Zobaczcie jakie to proste :)!

Dzisiejszy kurs to mój absolutny debiut! Muszę przyznać, że do tej pory nie miałam jeszcze okazji tworzyć biżuterii dla Panów. Zbliżający się Dzień Ojca jednak zobowiązuje! Podjęłam wyzwanie i w efekcie powstały dwa modele bransoletek na bazie rzemienia. Ich wykonanie nie wymaga specjalnych umiejętności i zajmie nie więcej niż 10 minut.

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek:

DSCF3802 pedzel

 

Wariant I

  • Podwójne przekładki w kształcie tuby 7x14mm, otwór 4,5mm, 2szt

Wariant II

Wszystkie produkty użyte do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, spróbuj poszukać dla niego alternatywy o takich samych lub zbliżonych wymiarach. Gdyby pojawił się przy tym jakiś problem, napisz do nas, chętnie pomożemy :)!

Wykonanie

Wariant I

Wariant I to bransoletka z przekładkami na bazie okrągłego rzemienia ze skóry naturalnej. Wybrałam rzemień w kolorze bardzo ciemnego brązu (wydaje się wręcz czarny).

Prace zaczynamy od przygotowania odpowiedniej długości rzemienia. Bransoletka nie będzie miała regulacji, dlatego ważne jest, aby dopasować ją do nadgarstka przyszłego właściciela. Najbardziej popularny rozmiar bransoletek męskich w większości firm jubilerskich to 20-21cm.

Moja bransoletka będzie dopasowana na nadgarstek o obwodzie ok. 18cm. Przygotowujemy cztery odcinki rzemienia o długości 20cm.

Na rzemienie nakładamy metalowe przekładki. Najpierw podwójną – w każdy z otworów wejdą dwa rzemienie, następnie falowany walec na dwa środkowe rzemienie, i znów przekładka podwójna.

1 pedzel

 

bransoletka diy

bizuteria diy

Ustawiamy przekładki w centralnej części bransoletki i wyrównujemy końce rzemienia.

4 pedzel

 

Do jednego z otworów zapięcia magnetycznego wpuszczamy klej jubilerski. Następnie, wsuwamy w zapięcie końce rzemienia.

meska bizuteria diy

W ten sam sposób wklejamy rzemienie z drugiej strony i bransoletka gotowa!

jak zrobić męską bransoletkę

Wariant II

Drugi model bransoletki wykonamy na bazie pięknego brązowego rzemienia naturalnego w brązowo-beżowym odcieniu. Ten wariant z pewnością przypadnie do gustu minimalistom. Jedyną ozdobą bransoletki będzie nowość w pasarcie – zapięcie zatrzaskowe ze stali nierdzewnej

Zapięcie zatrzaskowe jest bardzo łatwe i wygodne w montażu, ponieważ nie wymaga klejenia. Wystarczy odchylić klapkę z ząbkami, która znajduje się po wewnętrznej stronie zapięcia i wsunąć w otwór końce rzemienia.

7 pedzel

Następnie dociskamy klapkę kciukiem, aż usłyszymy ‘klik’. Ząbki klapki wbiją się w rzemień, a sama klapka zablokuje.

8 pedzel

 

jak-zrobic-meska-bransoletke

 

Ten sam zabieg powtarzamy z drugiej strony zapięcia. Bransoletka w minimalistycznym stylu gotowa!

meska-bransoletka

Jestem ciekawa Waszych pomysłów na biżuterię w męskim stylu. Taka bransoletka to idealny pomysł na prezent DIY dla taty, brata czy męża :). Koniecznie podzielcie się z nami efektami swojej pracy – wystarczy oznaczyć zdjęcia na Instagramie tagiem #kurspasart.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.