Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Celebrytka – jak zrobić naszyjnik z koralików? Brick Stitch.

Celebrytka – to bardzo modna od jakiegoś czasu biżuteria z delikatnego łańcuszka i zawieszek. Zazwyczaj są to złote lub srebrne półfabrykaty. Czy można sobie zrobić wyjątkową i niepowtarzalną wersję takiego naszyjnika? Oczywiście, że tak! Monika poda Ci swój przepis. Będzie to w 100% wyjątkowy łańcuszek bo będziecie mogli do woli szaleć ze wzorami, kolorami i kształtami. Do dzieła! 

Większość moich koleżanek pokochała celebrytki. Na delikatnych łańcuszkach noszą serduszka, gwiazdki, literki. Szczerze – spodobała mi się taka biżuteria. Postanowiłam więc stworzyć sobie coś na wzór tych naszyjników, ale używając moich ukochanych koralików. Myślę, że spodoba Wam się ta propozycja bo dzięki różnorodności kolorów w koralikach można stworzyć zarówno wersje elegancie i stonowane jak i bajecznie kolorowe. 

Materiały, które będą Wam potrzebne do zrobienia celebrytki:

  • Koraliki Toho Treasure.
  • Nici do beadingu – jeśli się uczycie, to nie róbcie błędu i nie kupujcie najtańszych nici. Zainwestujcie chociaż w szpulkę droższych. Nie strzępią się, nie mechacą i nie rwą. Zniosą naprawdę dużo. Podczas nauki to bardzo ważne. Nie zniechęcicie się wtedy szybko, a raczej pokochacie beading. 
  • Delikatny łańcuszek ze stali chirurgicznej
  • Kółeczka montażowe pojedyncze z cieniutkiego drucika o,7 mm lub mniej o średnicy najlepiej 4mm
  • Karabińczyk malutki też około 10mm
  • Jeśli pokusicie się o kolczyki do kompletu to przydadzą się też bigle. Lub gwiazdkę można nakleić na sztyft jeśli lubicie delikatną biżuterię. 
  • Igła 
  • Nożyczki

Jeśli podobają Wam się naszyjniki typu celebrytka to na pewno skusicie się o swoją wersję.

W tym celu będą Wam potrzebne produkty, które znajdziecie klikając TUTAJ. Możecie stworzyć również swoje koralikowe wzory – romb, kwadracik, serduszko, kwiatuszek. Najfajniejsze jest to, że możecie zrobić taki jaki Wam się tylko zamarzy. Koraliki mają moc! 

KROK 1

Będziemy szyć ściegiem Brick Stitch. Jeśli Ci sprawia ten ścieg trudności to może warto zacząć właśnie od takich małych form. Koraiki Toho Treasure dodatkowo ułatwią ci zadanie bo mają kształt wymarzony do nauki tego ściegu. Na początek nabierz na nić dwa koraliki koloru zewnętrznego. (Nie musisz wcale szyć w dwóch kolorach, możesz użyć jednego. To tylko moja propozycja 😉 ) Zaczynamy szyć od najdłuższego rzędu na schemacie czyli trzeciego. 

celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

KROK 2

Teraz przechodzimy przez pierwszy koralik jeszcze raz od dołu. 
celebrytka jak zrobić

Mamy takie coś. 

Żeby mnie nie denerwowało rozjeżdżanie koralików przechodzę igłą raz jeszcze w dół. Wiążę z obu końców supełek i wracam nitką na górę.

celebrytka jak zrobić

KROK 3

Dodajemy kolejny koralik. Nabieramy go na igłę i wkłuwamy się w koralik z którego wychodzi nam nić ale od spodu. 
celebrytka jak zrobić

I przechodzimy igłą tak aby nić wychodziła nam z zewnętrznego koralika.
celebrytka jak zrobić

KROK 4

Dodajemy kolejny koralik. Według schematu nabieramy teraz drugi kolor koralika. U mnie niebieski. 

Przechodzimy tak by nić wystawała z zewnętrznego, właśnie dodanego koralika.

KROK 5

Dodajemy koraliki aż będziemy mieli 7 sztuk w rzędzie.

celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

KROK 6

Przechodzimy do kolejnego rzędu. Według schematu kierujemy się w dół czyli robimy 4 rząd. Nić powinna nam wystawać z drugiego koralika. Jeśli tak nie jest to po prostu przejdź do niego. Nabieramy dwa koraliki. Jeden koloru zewnętrznego drug koloru środka gwiazdki. Wkłuwamy się pod drugą nitkę. Tak jak na zdjęciu.
celebrytka jak zrobić

I przechodzimy od spodu przez koralik wewnątrz gwiazdki.
celebrytka jak zrobić

KROK 7

Nabieramy kolejny koralik. U mnie wg schematu jest to niebieski. Wkłuwamy się pod kolejną nitkę.
celebrytka jak zrobić

I przechodzimy przez koralik od spodu.

KROK 8

Tak dodajemy koraliki do końca tego rzędu trzymając się schematu jeśli idzie o kolory. 
celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

Mamy coś takiego jak na zdjęciu.
 

KROK 9

Teraz przechodzimy po koralikach tak jak na zdjęciu by nić wychodziła z drugiego koralika w rzędzie 4.
celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

KROK 10

Nić wychodzi nam z drugiego koralika licząc od brzegu. Nabieramy dwa koraliki. U mnie srebrny i niebieski. I tworzymy ten rząd jak poprzedni trzymając się schematu jeśli chodzi o kolory.

KROK 11

Na końcu rzędu nić wychodzi nam z zewnętrznego koralika. Będziemy teraz rozszerzać więc to dobrze. Nabieramy dwa koraliki i wbijamy się pod pierwszą tym razem nitkę. I tworzymy kolejny rząd prawie jak poprzednie. Zmiana będzie po dodaniu koralika pod ostatnią nitkę. 

celebrytka jak zrobić

Dodajemy koralik pod ostatnią nitkę.celebrytka jak zrobić

I teraz dodajemy jeszcze jeden koralik wkłuwając się raz jeszcze pod ostatnią nitkę.

KROK 12

Nasza robótka wygląda tak i przechodzimy do kolejnego rzędu, który też będzie rozszerzeniem więc zaczynamy wkłuwając się pod pierwszą nitkę, a kończymy wkłuwając się dwa razy pod ostatnią nitkę. Trzymamy się schematu jeśli chodzi o kolory. To już 7 rząd.

celebrytka jak zrobić

celebrytka jak zrobić

KROK 13

Przechodzimy po koralikach tak by nić wychodziła na ze środkowego koralika w rzędzie zewnętrznym.

KROK 14

Nabieramy 2 Toho i wkłuwamy się pod nitkę jak na zdjęciu.
celebrytka jak zrobić

Przechodzimy przez koralik od spodu.

Nabieramy 1 Toho i wkłuwamy się obok i dalej przechodząc po koralikach na drugą stronę by nić wychodziła z środkowego koralika.

KROK 15

Robimy ramię gwiazdki jak wcześniej. Przechodzimy pózniej pozostałymi nitkami przez koraliki w jedną i drugą stronę. Gdy mamy pewność, że nić jest dobrze zabezpieczona – ucinamy. 

KROK 16

Szykujemy takich gwiazdek ile potrzebujemy do naszej celebrytki. Ja mam 5 bo będzie to krótki naszyjnik.
celebrytka jak zrobić

KROK 17

Odmierzamy teraz łańcuszek na długość jaką ma mieć nasz naszyjnik minus miarę gwiazdek, które dodamy. Jeśli macie tak jak ja 5 gwiazdek przecinacie go na pół. Z każdej z tych połówek odcinacie 2 krótsze (x) części żeby została jedna ciut dłuższa (y). W sumie powinno być 6 części.

Otwieramy kółeczko i przekładamy delikatnie przez koralik. I łączymy tak z sobą wszystkie części. Dłuższe dodajemy na końcach ( zdjęcie wyżej “Y”)

celebrytka jak zrobić

Nasza celebrytka już gotowa!

celebrytka jak zrobić

Możecie połączyć z sobą same gwiazdki i np zrobić kolczyki takie jak ja.

Lubicie takie delikatne naszyjniki?

Jestem bardzo ciekawa Waszych celebrytek. Liczę na to, że pod hasztagiem #kurspasart najdziemy mnóstwo Waszych prac i że co jedna celebrytka, to będzie piękniejsza. 

Spodobał Ci się Brick Stitch w wersji mini to może spróbuj teraz z większymi okazami:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *