Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć, Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Wasze prace

Dlaczego warto mieć pasję? Galeria Waszych prac.

To, że warto mieć pasję nie podlega dyskusji, ale co nam daje? Dlaczego warto mieć pasję? Każda znana nam rękodzielniczka odpowie na to pytanie bez wahania. A ty masz swojego “konika”? Zerknijcie na prace 2020 roku, z których dziewczyny są najbardziej dumne, a może zarazicie się naszym bzikiem i traficie do naszego grona ludzi pozytywnie zakręconych. 

Dlaczego Warto mieć pasję? 
Dlaczego warto mieć pasję?

Czy nasze zamiłowanie do koralików, włóczek i sznurków to hobby czy już pasja?

Według definicji hobby to czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby. 

Niby fajna definicja, jednak czegoś nam tu brakuje.

Brakuje nam błysku w oczach gdy przyjedzie paczka z przydasiami, brakuje biegania od okna do okna kiedy czekamy na kuriera.  Nie ma w tej definicji też nic o zarwanych nocach, szczęściu i euforii gdy uda nam się opanować nowy wzór. Czy znacie to uczucie ożywienia i ekscytacji gdy widzicie gotową już chustę, makatkę lub naszyjnik? Czy jesteście zmęczone dziergając do późna nowy wzór lub szyjąc nowe kolczyki? Koraliki, sznurki, włóczki – napędzają nas do działania. Jesteśmy trochę uzależnieni od naszych nowych tworów i przydasi. A rozmowy? Kto z nas choć raz nie zamęczał rodziny wywodami na temat nowego wzoru lub nowych koralików? To chyba coś więcej niż zwykłe hobby. Prawda? 

dlaczego warto mieć pasję?

Czy warto poddawać się pasji?

Gdyby czytała to Wasza koleżanka, ciocia, mąż – osoby które nie mają swojej pasji – uznały by to za lekkie wariactwo. 

Może warto mówić bliskim o korzyściach jakie daje pasja?

 • Prowadzimy bardziej kolorowe życie – no bo jak mogłoby być szare, bure i ponure gdy wkoło tyle kolorowych włóczek, koralików i sznurków? Widzimy też więcej wkoło siebie – każda napotkana rzecz może być dla nas inspiracją.
 • Uczymy się i rozwijamy każdego dnia – nabywanie nowych umiejętności uczy nas też cierpliwości. Szukanie nowych informacji na temat czegoś co kochamy rozwija nasz umysł, a każda nowa nabyta umiejętność sprawia, że wzrasta nasza pewność siebie i poczucie własnej wartości. 
 • Łatwiej nam poradzić sobie ze stresem – kiedy oddajemy się pasji na chwilę zapominamy o problemach wkoło, możemy się wyciszyć i pozwolić naszej zatroskanej głowie odpocząć. 
 • Poznajemy ciekawych ludzi – na grupach rękodzielniczych. Często przeradza się to w przyjaźnie na długi lata. Spotkania z takimi osobami są pozytywne i dają niesamowicie dużo pozytywnej energii do działania. Wystarczy wejść na naszą pasartową grupę by zobaczyć tą moc wzajemnej motywacji. 
 • Jesteśmy wyjątkowi i nietuzinkowi – dzięki temu ludzie chętniej z nami przebywają.  Nasze życie nie jest tylko zwykłą rytyną, ale nabiera barw. 

Dopiszcie korzyści jakie daje Wam pasja w komentarzach! 

Dlaczego warto mieć pasję pokażą Wam też prace koleżanek. 

Wybraliśmy je spośród prac, które pokazaliście nam na naszej Facebookowej stronie. Na pewno zauważycie na tych zdjęciach to samo co my – pasję i radość tworzenia!  Są to prace 2020 roku, z których są najbardziej dumne! Na pewno zrobienie ich było wielką frajdą. Mamy nadzieję, że tym postem dziewczyny poczują się jeszcze bardziej zmotywowane. A Wy? Może zaczniecie coś tworzyć jeśli  jeszcze zerkacie na nas z ukrycia? 😉 

Zaczniemy od naszej Beatki, która swoje prace pokazuje nie tylko na naszej grupie, ale przede wszystkim na swojej stornie Z Pudełka. U Beaty znajdziecie niemal wszystko – nie boi się nowych wyzwań i ma głowę pełną pomysłów.

Katarzyna jest dumna z tych kolorowych, koralikowych aniołków. Jej prace znajdziecie na Koraliove.

Kto z Was ma ochotę zacząć przygodę ze ściegiem Brick Stitch i nie ma odwagi? Może prace Kasi Was zachęcą. 

Joanna chciała pokazać Wam swoją niesamowitą papugę i zaprosić na swoje stronę KiciCarnal. Jej praca to dowód na to, że dla nas każda pora roku jest pełna koloru! 
dlaczego warto mieć pasję

Wanda dzieli się z Wami koralikami i sznurkiem. Dwie niesamowite prace, które pokazują jak wszechstronne mogą być Wasze zdolności. Nie trzeba ograniczać się tylko od jednej techniki. Prace Wandy znajdziecie na Twory moich rąk
dlaczego warto mieć pasję

dlaczego warto mieć pasję

Jak już jesteśmy przy sznurkach zobaczcie jaki cudo stworzyła Joanna z Jeanne D’Art. Też bylibyśmy dumni z takiej makramy! Kiedy zerkniecie na stronę Asi to zobaczycie, że jest wszechstronnie uzdolniona. 
dlaczego warto mieć pasję?

Justyna kocha, jak widać, włóczki. Nic więc dziwnego, że za najlepsze uważa te dwie prace – cudną foczkę i mega kolorową chustę. Prace Justyny znajdziecie na Justyna Ogorzałek – biżuteria handmade.
dlaczego warto mieć pasję?

dlaczego warto mieć pasję

Lucyna gości u nas nie pierwszy raz. Na pewno znacie jej prace. Są zawsze starannie dopracowane i widać po niech, że Lucyna kocha to co robi. Jej prace znajdziecie na By L.

dlaczego warto mieć pasję

Zobaczcie jakie piękne kolczyki z wyhaftowanymi portretami zrobiła Iza. Koniecznie wejdźcie na jej stronę Art-Bubiska i podziwiajcie te cudne hafty!dlaczego warto mieć pasję

Monika tworzy piękną biżuterię, ale zachwyciła nas tym bieżnikiem. Niewiarygodne ile cierpliwości trzeba mieć by szydełkować z takiej cieniutkiej nitki. Prace Moniki znajdziecie na MonikArtbiżu

Dlaczego warto mieć pasję? 

“Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.” (Cecelia Ahern)

Chyba znamy odpowiedź na to pytanie. Mamy nadzieję, że razem z dziewczynami zachęciliśmy Was do dzielenia się swoimi pracami. Liczymy też na to, że te piękne prace pomogą wszystkim niezdecydowanym rozpocząć tą kolorową przygodę. Pomoże Wam w tym nasz blog, który jest pełen pomocnych wpisów i inspiracji. Pamiętajcie oznaczać nas #kurspasart, a postaramy się Was motywować dalej!

dlaczego warto mieć pasję

Tutaj macie jeszcze dwa wpisy warte odwiedzenia:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

 1. Chciała bym spytać jaka można użyć wełnę do robienia bawelnianych poszewek na szydelku . Najlepiej z firmy Drops ze względu na niską cenę lub ewentualnie Rico design . Myślałam nad Drops safran ale nie jestem pewna czy nie będzie za cieńka a Drops Muskat czy znów nie za gruba . Bardzo proszę o pomocna rade .

  1. Niestety nie mamy w ofercie włóczek tych firm. Jedyne co mogę polecić to YarnArt Jeans.

 2. Zima says:

  Marzę o polskim tutorialu na takiego albo podobnego smoka z koralików. Nie jestem dobra w wymyślaniu, a chętnie bym uszyła smoka i nosiła go z radością.
  Pozdrawiam

 3. Barbara Kawulak says:

  Wszystko piękne! 🙂 Brawo dziewczynki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *