Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Video

Jak zrobić chustę na drutach? Trójkątna, wiosenna chusta krok po kroku

Powoli kończy nam się zima – nawet jeśli temperatura za oknem na razie mówi co innego – a razem z nią sezon na ciepłe czapki i szaliki. Ale spokojnie, nie damy drutom i szydełkom odejść na wiosenną emeryturę ;). Przygotowałam dla Was dzisiaj kurs, w którym pokażę, jak zrobić chustę na drutach. Będzie leciutka i kolorowa, a przy okazji nauczymy się tworzyć na drutach kształt trójkąta. Taka wiosenna chusta krok po kroku sprawi, że od razu znajdziemy się bliżej lata ;).

Materiały:

 

I co? Chcecie się dowiedzieć jak zrobić chustę na drutach?

Materiały, które przydadzą Wam się do zrobienia chusty, znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się, jeśli zabraknie jakiegoś koloru włóczki – na pewno dobierzecie coś dla siebie! Everest Fine jest dosyć grubą włóczką jak na chustę, dlatego świetnie się sprawdzi na początek. Jeśli czujecie się już pewniej z tym wzorem, to jak najbardziej spróbujcie użyć cieńszej włóczki – na przykład MTP Merino Gold Batik, Camilla Batik czy Yarnart Angora Active.

 

 

Jak zrobić chustę na drutach? Trójkątna, wiosenna chusta krok po kroku

Jak zrobić chustę na drutach? Trójkątna, wiosenna chusta krok po kroku

  Jak zrobić chustę na drutach? Trójkątna, wiosenna chusta krok po kroku

 

Jak zrobić chustę na drutach? Trójkątna, wiosenna chusta krok po kroku

Wiecie już chyba jak zrobić chustę na drutach. 

Pokusicie na zrobienie własnej chusty na drutach? Nie zapomnijcie o #kurspasart 😉 Będziemy niecierpliwie czekać na Wasz prace. 🙂

Lubisz robić na drutach? Zobacz w takim razie koniecznie:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

8 Comments

 1. Magdalena says:

  Dzień dobry? Czy jest jakiś sposób nato, aby te dziurki były większe?
  Czy można je stosować gęściej, ale tak by chusta nie straciła kształtu?

  1. Jasne – wystarczy po prostu użyć większych drutów. Im większe druty, tym większe też prześwity, a chusta bardziej lejąca ;).

 2. Witam, czy znajdę tutaj gdzieś rozpiskę oczek krok po kroku?? Dzięki

 3. Aldona says:

  Ja robię i zaczynam chustę od 9 oczek bez żadnego motania

 4. Czy ta włóczka nada się również na szydełko?

  1. Tak, oczywiście. 🙂

 5. Magdalena says:

  Witam, ile motków włóczki YarnArt Everest 7049 zeszło na tę chustę z filmiku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *