Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć

Szydełkowe ozdoby wielkanocne – jak zrobić ubranko na jajko

Jeśli tak jak my, uwielbiacie szydełkowe ozdoby wielkanocne, na pewno już rozpoczęłyście świąteczne przygotowania :). Wychodząc Wam naprzeciw, przygotowaliśmy kurs szydełkowania, w którym Paulyntolyna pokaże Wam jak zrobić ubranko na jajko, z przeuroczymi króliczymi uszkami ;). Szydełka w dłoń i dziergamy królicze stadko :).

Kolejna propozycja na urozmaicenie Wielkanocnego stołu: ubranko na jajko w kształcie króliczka. Można je też wykorzystać do umieszczenia czekoladowych jajeczek lub cukierków. Jak zawsze ogranicza Was tylko wyobraźnia ;).

 

Materiały potrzebne do wykonania ubranka:

 • Włóczka​ – YarnArt​ ​Begonia​ – 100% bawełna. Praca z kursu wykonana jest włóczką w kolorze 5352 i 3000 
 • Szydełko​ – wielkości 1,5 – 2 (ja używam innego rozmiaru, ale on nie pokrywa się ze standardową numeracją) 
 • Przydadzą Ci się też: nożyczki i igła z grubym oczkiem

Chcesz zrobić szydełkowe ozdoby wielkanocne? 

Szydełko i włóczki znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kolory pokazane w kursie to jedynie propozycja :). Z kolorami szydełkowego ubranka możecie poszaleć :).

Gotowi? No to szydełka w dłoń i zaczynamy :).

1. Ubranko rozpoczynamy od zrobienia magicznego pierścienia (magic ring), następnie wykonujemy 3 oczka łańcuszka i 11 słupków, okrążenie zakańczamy oczkiem ścisłym.

szydełkowe ozdoby wielkanocne

2. W drugim okrążeniu wykonujemy trzy oczka łańcuszka, słupek, [dwa słupki w każdy słupek z pierwszego okrążenia] (24 słupki), zakańczamy oczkiem ścisłym.

szydełkowe ozdoby wielkanocne

3. W trzecim rzędzie wykonujemy trzy oczka łańcuszka, [2 słupki w 1 słupek z poprzedniego okrążenia,1 słupek w kolejny 1 słupek z poprzedniego okrążenia] i powtarzamy do zakończenia okrążenia, zamykamy oczkiem ścisłym (36 słupki).

4. W czwartym rzędzie wykonujemy dwa oczka łańcuszka, [2 słupki w 1 półsłupki z poprzedniego okrążenia, 2 psł w kolejne 2 psł z poprzedniego okrążenia] powtórzyć do końca okrążenia i zakończyć oczkiem ścisłym.

szydełkowe ozdoby wielkanocne

5. W piątym okrążeniu szydełko wbijałam tylko pod jedną nitkę – wewnętrzną.

szydełkowe ozdoby wielkanocne

W tym kroku wykonujemy trzy oczka łańcuszka, jeden słupek w każdy słupek z poprzedniego okrążenia i zakańczamy oczkiem ścisłym.

szydełkowe ozdoby wielkanocne

6. Czynność z okrążenia piątego powtarzam do okrążenia 9. Chowamy nitkę.

7. Ubranko usztywniam krochmalem w sprayu, ale można zostawić pracę bez usztywniania. Ja w tym celu użyłam małej papierowej foremki do mufinek, którą owinęłam folią.

Włożyłam foremkę do ubranka i spryskałam krochmalem w sprayu. Jeżeli nie macie krochmalu, a chcecie uformować kształt ubranka to wystarczy robótkę zamoczyć w wodzie, nałożyć na formę i pozostawić do wyschnięcia.

8. Teraz czas wyszydełkować uszy. Zieloną włóczką wykonuję 16 oczek łańcuszka+2 oczka łańcuszka – i postępuję według poniższego schematu. Okrążenie 2 wykonuję białą włóczką.

szydełkowe ozdoby wielkanocne schemat

9. Gdy mamy już uszy to należy zrobić ogonek, czyli mały pomponik. Ja użyłam specjalnego narzędzia do robienia pompona, ale Wy możecie użyć dwóch tekturowych kółeczek z wyciętą dziurką. Pompon zrobiłam z włóczki akrylowej – dzięki temu mój ogonek jest bardzo puszysty.

10. Ostatnim krokiem jest zszycie wszystkich elementów.

szydełkowe ozdoby wielkanocne

szydełkowe ubranko na jajko

ozdoby wielkanocne na szydełku

ozdoby wielkanocne na szydełku

Jak Wam się podoba takie szydełkowe ubranko na jajko :)? Naszym zdaniem prezentuje się przeuroczo! Czekamy na Wasze wersje ubranek – nie zapomnijcie oznaczyć nas na zdjęciu #kurspasart :), inaczej trudno będzie nam Was znaleźć :).

Inne kursy na szydełkowe ozdoby wielkanocne znajdziecie tutaj:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Paulyntolyna – jest typową szydełkomaniaczką. W jej magicznym świecie królują włóczki i kordonki. Tworzy mięciutkie zabawki i kocha to co piękne. Można ją podglądać na blogufacebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

 1. Bacha says:

  Bardzo mi się podoba. Proste, łatwe i pewnie szybkie do wykonania. Dzisiaj spróbuję. Dziękuję,za wszystkie Wasze porady. Są po prostu normalne i dla każdego. :). Udanych Świąt!!!!

 2. Bacha says:

  No jednak,po dogłębnej analizie wyszedł problem. Punkt 4 skiepszczony. Czy tam ma być:” 2 płs. w każdy słupek z poprzedniego rzędu”?

  1. Paulyntolyna says:

   Bacha, w 4 rzędzie wykonujemy najpierw 2 półsłupki w 1 słupek, a potem 2 półsłupki w kolejne 2 słupki z poprzedniego okrążenia. Może forma graficzna będzie czytelniejsza: VIIVII
   🙂 Napisz czy udało się zrobić 🙂

 3. Mam prośbę: czy można byłoby jakoś opisać jak się robi uszy? Z tego schematu nie mogę jakoś wyczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *