Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić naszyjnik z ceramiki – KURS DIY

Dziś projektantem biżuterii może zostać każdy! Wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci, aby go zrealizować. Od czego zatem zacząć? Marta Draganek pokaże Wam, jak zrobić naszyjnik z ceramiki.

Ceramika jest bardzo wdzięcznym materiałem, wprost idealnym do rozpoczęcia przygody z projektowaniem. Stworzenie wyjątkowej biżuterii z elementami ceramiki nie wymaga wielkich umiejętności, narzędzi, czy nakładów finansowych. Tak naprawdę, jedyne czego potrzebujesz to rzemień, parę koralików ceramicznych i metalowych przekładek. Tylko tyle wystarczy, aby wykonać niezwykle efektowny naszyjnik! Z tym projektem poradzi sobie każdy. A może zainspiruje Cię do stworzenia własnego dzieła, czegoś jedynego w swoim rodzaju?

 

Do wykonania naszyjnika będziesz potrzebować:

naszyjnik z ceramiki

Koraliki ceramiczne -potrzebne Ci będą 4 koraliki lustrzane, w kształcie walca, o wymiarach 15x17mm. Kolorystyka, jak zawsze zależy od Ciebie. Marta wybrała koraliki szaro-fioletowe (1 sztuka) i czarno-fioletowe (3 sztuki).

Rzemienie szyte – potrzebne Ci będą 2 odcinki rzemienia o wymiarach 5x7mm. Marta wybrała rzemień metaliczny przecierany w kolorze czarnym (70 cm) i rzemień Star Dust w kolorze srebrnym (47cm).

Przekładki – Marta użyła 2 przekładek metalowych o wymiarach 8x14x11mm i 4 płaskich oponek o wymiarach 8×13.5x10mm.

Zapięcie magnetyczne – jeśli chcesz wykonać naszyjnik składający się z dwóch odcinków rzemieni, wybierz zapięcie magnetyczne okrągłe, o wymiarach 18x12mm. Jeśli bardziej podoba Ci się naszyjnik z pojedynczego rzemienia, potrzebować będziesz zapięcie magnetyczne o średnicy otworu 6mm.

Klej jubilerski – np. poxipol.

Nożyczki

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś zabraknie, spróbuj poszukać alternatywnego rozwiązania w pasartowej ofercie lub napisz do nas, a wspólnie coś wymyślimy :).

naszyjnik z ceramiki

Do dzieła!

Wykonamy elegancki, aczkolwiek dość masywny naszyjnik w odcieniach szarości, srebra i fioletu. Bazę naszyjnika stanowić będą grube rzemienie szyte w dwóch kontrastujących kolorach. Formę zbudujemy przy pomocy ceramicznych koralików oraz prostych posrebrzanych przekładek.

1. Zaczynamy od ciemnego rzemienia – wybrałam czarny metaliczny. Ma przepiękny satynowy połysk. W zależności od tego, jak pada na niego światło, raz wydaje się czarny, raz stalowy. Doskonale współgra z fioletem i szarością ceramiki. Odmierzamy 70cm i składamy rzemień dokładnie na pół. Zwróćcie uwagę, aby szew znajdował się od spodu naszyjnika.

kurs biżuterii

2. Na jeden z końców nakładamy ceramiczny koralik w kolorze szarym.

kurs diy

3. Ściągamy koralik w dół, tak by znalazł się dokładnie w połowie rzemienia.

kurs diy

4. Na oba końce rzemienia nakładamy pierwszą metalową przekładkę – kostkę.

kurs diy

5. Ściągamy ją w dół, ale nie zupełnie do końca – zostawiamy pętlę z ceramicznym koralikiem.

5 pedzel

6. Nakładamy kolejny koralik, tym razem czarny, i drugą przekładkę. Ta kombinacja będzie stanowiła centralny punkt naszyjnika.

naszyjnik z ceramiki

7. Dodamy teraz drugi rzemień. Wybrałam taki w kontrastującym srebrnym kolorze z efektem ‘Star Dust’ (ang. gwiezdny pył). Rzemień pięknie mieni się w świetle. Dzięki temu, że jest malowany metaliczną farbą, a nie pokryty brokatem, nie obsypuje się, nie brudzi ubrania. Odmierzamy 47cm. Układamy elementy na stole. Spójrzcie w którą stronę wywija się rzemień. Ponieważ wysyłany jest w ciasnym zwoju, zawsze będzie się skręcał w jedną stronę. Postarajcie się ułożyć go tak, aby szycie znowu znalazło się od spodu naszyjnika, a jednocześnie, aby rzemień naturalnie układał się w okrąg wokół szyi.

diy naszyjnik z ceramiki

8. Na koniec jasnego i ciemnego rzemienia nakładamy, tym razem owalną przekładkę.

kurs biżuterii

9. Ściągamy przekładkę w dół naszyjnika.

naszyjnik własnoręcznie robiony

10.W ten sam sposób naciągamy przekładkę z drugiej strony.

jak zrobić naszyjnik

11. Po obu stronach nakładamy czarne koraliki ceramiczne i kolejne przekładki.

jak zrobić naszyjnik

12. Pozostało już tylko wkleić zapięcie magnetyczne. Mój klej jest dosyć gęsty. Nanoszę go zazwyczaj w czterech punktach otworu i po prostu wsuwam końce rzemienia.

diy

13. Czekamy aż klej wyschnie i naszyjnik gotowy!

naszyjnik z ceramiki

 

Zastanawiacie się pewnie co jeszcze można zrobić z tych samych elementów.

Przyszedł mi do głowy pomysł na prosty krótki naszyjnik w kontrastujących kolorach. Wykorzystałam tutaj dwa odcinki srebrnego rzemienia ‘Star Dust’ o długości 47cm. Po prostu wciągnęłam na nie czarno-fioletowe koraliki i przekładki. Na końcu wkleiłam zapięcie.

naszyjnik z ceramiki

Zrobiłam też piękny długi wisior. Koraliki i przekładki naciągnęłam na metrowy rzemień. Jego końce wkleiłam w zapięcie magnetyczne o średnicy otworu 6mm. Prawda, że wygląda świetnie?

naszyjnik z ceramiki

Jestem ciekawa Waszych pomysłów! Podzielcie się nimi na pasartowym Facebook’u.

Pozdrawiam i życzę wspaniałej kreatywnej zabawy!

Autorem kursu jest Marta Draganek, projektantka marki Tarragon Art – stylowa biżuteria artystyczna. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Może Ci się także spodobać >>

7 Comments

 1. Super pomysł. Gdzie można kupić wszystkie potrzebne materiały ?

  1. Dzięki :)! Produkty potrzebne do wykonania naszyjnika są do kupienia tutaj: http://www.pasart.pl/products_all.html?keyword=diy_ceramika

 2. Noooo po prostu piękne i do tego proste w wykonaniu, a jaki efekt!

  1. Dzięki za miłe słowa :)!

 3. iwona says:

  srebrny jest śliczny 🙂

 4. Na obrazku wygląda super, nawet kupiłam potrzebne materiały i spróbowałam zrobić, poszło szybko, ale efekt dla mnie nie był zadawalający, ale dzięki temu zainspirowało mnie to do zrobienia czegoś innego z tych produktów. Bardzo się cieszę. że mogę korzystać z waszych projektów są rewelacyjne i inspirujące. Dziękuję

  1. Super Iwona, właśnie to kochamy w handmade. Zaczynasz jedno, a wychodzi coś innego, najczęściej lepszego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *