Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić pompon? Bransoletka sznurkowa z pomponem – kurs

 

Picture 212

W dzisiejszym kursie pokażemy Wam, jak zrobić pompon na widelcu. Taki pomponik wykorzystać możecie np. do ozdobienia prostej, sznurkowej bransoletki, tak jak w naszej inspiracji. Kurs diy krok po kroku!

– Długie, zimowe wieczory, którym nareszcie powiedzieliśmy “żegnajcie” natchnęły nas szczególnie do wspólnego dziergania, wiązania i przekładania koralików razem z dziećmi. – pisze Sylwia. – Teraz już śmiało możemy ściągać czapki z głów, ale tym razem nie pozwalam na ściąganie uroczych małych pomponów, które zawładnęły naszą pracą twórczą w domu i dodajemy je obecnie do wszystkiego. Ozdabiamy nim nakrętki słoików, breloki do kluczy, skarbonki, plecaki i bransoletki. Prosta bransoletka z pomponem pozostaje u mnie na topie przez najbliższy sezon. W klasycznym wiązaniu, jasnym kolorze pasuje do wszystkiego:  dżinsów, sukienki, na wieczór i do pracy. – dodaje. Zobaczcie jedną z pierwszych prac, którą otrzymaliśmy w naszym konkursie “Pasart DIY”. Twój kurs również może zostać opublikowany na naszych stronach. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Aby wykonać bransoletkę z pomponem, potrzebny Wam będzie sznurek, którego ogromny wybór oferuje Pasart we wszystkich możliwych barwach i grubościach. Ja wybrałam klasyczny, biały woskowany. W zależności od grubości nadgarstka odmierz ok. 30, 40 cm. Bransoletka jest podwójna, zatem taka długość zdecydowanie wystarczy. W Pasarcie wybierzecie również koraliki drewniane, które idealnie komponują się ze sznurkiem w tym samym kolorze lub przeciwstawnym. Do białego sznurka, dobrałam granatowe korale.

pompon na widelcu

Jeśli masz już sznurek i koraliki, dobierz pasujący kolor włóczki, z której wykonasz pomponik. On będzie najbardziej widoczny i zdecydowanie rzuci się w oczy, więc warto pomyśleć o stroju, do którego planujemy taką bransoletkę założyć. Uniwersalnymi kolorami są szarości, biele, brązy i beże, ale być może masz już gotową na wiosnę bluzkę w kolorze wrzosu, więc postaw na delikatny, pudrowy róż.

Narzędzia, które pomogą nam w pracy to widelec i ostre nożyczki. Mogą być małe fryzjerskie lub do paznokci. Widelec królować będzie u nas przy pracy z pomponem. Najmniejszą wersję pompona można wykonać właśnie przy użyciu tego sztućca. Widelec górą!

Jak zrobić pompon? Zaczynamy! Koniec włóczki należy włożyć w środek widelca i przytrzymać palcem, tak, aby podczas nawijania nie zsunął się i nie zgubił wśród nici.

jak zrobić pompon na widelcu

Trzymając koniec włóczki, nawijamy pozostałą na przedniej części widelca. Grubość nawiniętej włóczki jest orientacyjna i zależy od Was, jak puszysty chcecie zrobić pompon. Ja nawinęłam mniej więcej taki kokon:

Picture 090

Nie puszczając końcówki, która cały czas pozostaje po środku igieł widelca, po zakończeniu nawijania odcinam resztę niepotrzebnej włóczki. Następnie należy delikatnie zsunąć kokon na czubek igieł widelca, uważając, aby nie zsunąć go całkowicie.  Odciętą przed momentem końcówkę przekładamy dookoła kokona i wsuwamy w to samo miejsce, co nasza pierwsza końcówka, którą trzymaliśmy nawijając włóczkę na widelec.

pompony na widelcu Picture 103

Zawiązujemy końce włóczki, które zebrały sobą kokon na mocny, podwójny węzeł:

pompon na widelcu

Kiedy upewnimy się, że węzeł mocno przytrzymuje naszą nawiniętą włóczkę, możemy ściągnąć kokon i przystąpić do cięcia. Małymi nożyczkami do paznokci, zaczynamy przecinać włóczkę, uważając, aby nie przeciąć wiązania wewnątrz pompona.

jak zrobić pompon

Nasz “sierściuch” jest już prawie gotowy, ale wygląda, jak kot wyciągnięty z kąpieli. Aby nadać mu równy kształt okrągłego pomponika, czas na zabawę we fryzjera! Fryzjerskie nożyczki albo nożyczki do paznokci, których przed chwilą używaliśmy, również są bardzo dobrym pomysłem.  Strzyżemy pompon, usuwając wystające, zbędne nici, zwracając ciągle uwagę na wiązanie wewnątrz, które musi pozostać nienaruszone.

jak zrobić pompon

Pompon wkładamy w dłonie i kulamy, jak kulkę z plasteliny – to nada mu idealnego okrągłego kształtu, na którym nam zależy.

Pora na super szybką podwójną bransoletkę. Sznurek należy ułożyć tak, aby na zewnętrznej stronie nadgarstka znajdowały się dwa rzędy sznurka. Końcówki ozdobimy trzema koralikami drewnianymi.

Przełóż przez koralik pierwszą końcówkę sznurka i drugą od przeciwnej strony.

Picture 168

Na pierwszą końcówkę należy nałożyć drugi koralik i zakończyć go podwójnym węzłem.

Picture 173

Picture 193

To samo robimy z drugą końcówką i kolejnym, trzecim koralikiem.

Picture 197

Obie końcówki powinny być zakończone podwójnym węzłem. W ten sposób sznurki nie mają prawa się przesuwać, a jedynie zwiększać lub zmniejszać swoją wielkość.

Picture 207

Przyszedł czas na pompon. Wystarczy przywiązać go sznurkami, które pozostały po nawijaniu włóczki i które przytrzymują pocięte nitki pomponika, do jednego ze sznurków naszej bransoletki.

Picture 212

Oto efekt!  Tę bransoletkę można zrobić razem z dziećmi w jeden kwadrans, a miłe słowa ze strony, i córki, i koleżanki takim niecodziennym pomysłem na pomponikową bransoletkę – murowany!

Picture 226

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *