Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Video

Jak zrobić szalik na drutach krok po kroku? Nauka robienia na drutach – oczka prawe

Dzierganie na drutach to jedna z tych czynności, co do których wiele osób jest uprzedzonych. Że niby trudne, że skomplikowane, że monotonne… A ja udowodnię Wam dzisiaj, że wcale tak nie jest, a nauka robienia na drutach to sama przyjemność! Przygotowałam dla Was kurs, w którym pokażę jak zacząć robić na drutach szalik krok po kroku, pętelka po pętelce. Zrobimy sobie mięciutki, ciepły szalik na drutach – najprostszym ściegiem francuskim. Czyli nauczymy się robić oczka prawe – i gwarantuję, że jak już zaczniecie, to nie będziecie mogli się oderwać. Zapraszam!

Do zrobienia szalika na drutach będziemy potrzebować:

Jak zrobić szalik na drutach krok po kroku? Nauka robienia na drutach - oczka prawe

Chcecie się nauczyć jak zrobić szalik na drutach?

Wszystkie materiały, których możecie potrzebować do wykonania szalika, znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs ma na celu głównie naukę techniki, możecie ze spokojem dobrać własne kolory i rodzaj włóczki ;).

Jaka włóczka na szalik?

Na pierwsze próby najlepiej wybrać dosyć grubą włóczkę – najlepiej by było, żeby miała najwyżej 150 metrów w 100g. Everyday Big, której użyłam w kursie, ma 80 metrów w 100 gramach, więc robótki naprawdę szybko przybywa. To jest akurat włóczka akrylowa, która bardzo dobrze znosi ewentualne prucie, ale jeśli szukacie czegoś bardziej wełnianego, to możecie wypróbować Yarnart Merino Bulky albo Legend Bulky. Ważne też, żeby włóczka była dosyć zbita i jednolita – różne wełenki czy moherki o nieregularnej budowie są świetne, ale może niekoniecznie na pierwsze próby ;).


Jak zrobić szalik na drutach krok po kroku? Nauka robienia na drutach - oczka prawe

Jak zrobić szalik na drutach krok po kroku? Nauka robienia na drutach - oczka prawe

 

Wiecie już jak zrobić szalik na drutach.

I jak? Udało się? Koniecznie dajcie znać, jak Wam poszła nauka robienia na drutach. Będzie nam też bardzo miło, jeśli zdjęcia gotowej pracy oznaczycie jako #kurspasart 😉

To nie jest zapewne koniec przygody z rękodziełem. Podpowiemy Ci co możesz jeszcze zrobić:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa rękodzielnicza pasart

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

8 Comments

  1. Marzena says:

    Cześć! Chciałabym zrobić taki szaliczek ale dla 5 miesięcznego niemowlaka. Jakiej, delikatnej dla skóry takiego małego dziecka, włóczki użyć? Jakaś konkretna firma? Musi być miękka i taka która nie gryzie. Nie wiem też jakiej grubości powinna być włóczka. Proszę o radę 🙂

    1. Asia says:

      Też chętnie się dowiem, bo myślę o 3 miesięcznej Córci 🙂

    2. lala says:

      himalaya ever big jest miekka a zarazem nie gruzie sama próbowałam

  2. Czy ten wzór nada się na szalik dla dorosłego mężczyzny?

  3. Ziomal says:

    Świetny artykuł.

  4. nie wiem co to jest ale nie filmik do nauki dziergania dla początkujących,….za szybko…w ogóle czy ktoś wie gdzie można znalezc filmik, ktory rzeczywiscie jest dla początkujących? przeciez te wszystkie filmiki są kręcone tak, zeby chyba nikt nie mogl sie nauczyć.. mydlenie oczu.

    1. Bardzo dużo osób początkujących korzysta z naszych filmów i sobie je chwali. Przykro nam, że nie odpowiadają Twoim wymaganiom. Może znajdziesz kogoś kto im sprosta. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia.

  5. Super 🙂 druty miałam pierwszy raz w życiu w rękach i mówiąc szczerze wydawało mi się to o wiele trudniejsze. Dzięki za pozytywną motywację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *