Amigurumi krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy, Szydełkowanie krok po kroku ♥ Wzory ♥ Schematy ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć

Jak zrobić myszkę na szydełku – kurs szydełkowania

Szydełkowe zabawki mają w sobie to coś! Nie dość, że są przeurocze, to jeszcze bardzo przyjemnie się je robi ;).  Zapraszamy Was na kurs szydełkowania przygotowany przez Paulinę z galerii rzeczy ładnych. Paulina pokaże Wam jak zrobić myszkę na szydełku, która na pewno podbije Wasze serca (ewentualnie Waszych kotów ;)). Do dzieła!

Materiały potrzebne do wykonania myszki:

 • Włóczka – YarnArt™ Super Merino w kolorze szarym (kolor 194) i różowym (kolor 275) Może być też włóczka Jeans, Begonia lub inna bawełniana. 
 • Szydełko – wielkości 2,00mm 
 • Igła dziewiarska
 • Nożyczki
 • Koraliki – czarne koraliki lub małe guziki na oczy wielkości ok 4-5mm
 • Kordonek – czarny kordonek na wąsy. Kordonek możesz zastąpić nitką
 • Wypełnienie – skrawki włóczek, materiałów lub wypełnienie do poduszek
 • Opcjonalnie do usztywnienia myszkowych wąsów, przydadzą Ci się: Klej typu vikol, ługa lub woda i cukier.

Chcesz się dowiedzieć  jak zrobić myszkę na szydełku?

Produkty potrzebne do wykonania myszki znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że nasze kursy szydełkowania służą głównie do nauki techniki, a kolory zaprezentowane w kursie to jedynie propozycja. Twoja myszka może być brązowa, beżowa, ba nawet różowa ;). Wszystko zależy od Twojej wyobraźni ;)!

Gotowi? To do dzieła :)!

Na początek przygotujmy ok. 10 cm kawałek kordonka w kontrastującym kolorze. Będzie nam służył za znacznik każdego rozpoczętego okrążenia. Standardowo okrążenia zamyka się oczkiem ścisłym, a my będziemy je kontynuować, robiąc spiralę. Wtedy nasza myszka będzie posiadała bardzo łagodne i niewidoczne przejścia przy okrążeniach.

1. Myszkę rozpoczynamy od zrobienia magicznego pierścienia (magic ring), który składa się z 5 półsłupków – oczka nie zamykamy, przykładamy naszą nitkę, która jest znacznikiem i kontynuujemy kolejne okrążenie.

2. W drugim okrążeniu wykonujemy jeden półsłupek w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia. (5 półsłupków).
3. Wykonujemy [dwa półsłupki w każdy półsłupek z pierwszego okrążenia] (10 półsłupków). Na końcu każdego kolejnego okrążenia przekładamy znacznik.
4. W czwartym okrążeniu wykonujemy jeden półsłupek w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia (10 półsłupków).
5. W piątym rzędzie wykonujemy [2 półsłupki w półsłupek z poprzedniego okrążenia,1 półsłupek w kolejny półsłupek z poprzedniego okrążenia] i powtarzamy do zakończenia okrążenia, czyli do naszego znacznika (15 półsłupków).

jak zrobić mysz na szydełku

6. W szóstym okrążeniu wykonujemy jeden półsłupek w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia (15 półsłupków).
7. W siódmym rzędzie wykonujemy [2 półsłupki w półsłupek z poprzedniego okrążenia, 4 półsłupki w kolejne 4 półsłupki z poprzedniego okrążenia] powtórzyć trzy razy (18 półsłupków).


8. W ósmym okrążeniu wykonujemy jeden półsłupek w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia (18 półsłupków).
9. W dziewiątym rzędzie wykonujemy [2 półsłupki w półsłupek z poprzedniego okrążenia, 5 półsłupków w kolejne 5 półsłupków z poprzedniego okrążenia] powtarzać do znacznika (21 półsłupków).
10. W dziesiątym i jedenastym okrążeniu wykonujemy jeden półsłupek w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia. (21 półsłupków).
11. W dwunastym rzędzie wykonujemy [2 półsłupki w półsłupek z poprzedniego okrążenia, 6 półsłupków w kolejne 6 półsłupków z poprzedniego okrążenia] powtarzać do zakończenia okrążenia (24 półsłupków).
12. W trzynastym okrążeniu wykonujemy jeden półsłupek w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia. (24 półsłupków).


13. W czternastym rzędzie wykonujemy [2 półsłupki w półsłupek z poprzedniego okrążenia, 7 półsłupków w kolejne 7 półsłupków z poprzedniego okrążenia] powtarzać do zakończenia okrążenia. (27 półsłupków).
14. W piętnastym okrążeniu wykonujemy jeden półsłupek w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia. (27 półsłupków). Czynność powtarzamy aż do rzędu 21.
15. Jeżeli posiadacie tzw. bezpieczne oczy to zamontujcie je teraz i wypchajcie robótkę, ja posłużyłam się wypełnieniem od poduszki. Można użyć też skrawków włóczki czy materiału. Jeżeli nie macie bezpiecznych oczek to przyszyjcie je po wypchaniu robótki.


16. Od 22 rzędu należy zmniejszać okrążenia. W tym celu przerabiamy [2 półsłupki poprzedniego rzędu w 1 półsłupek, 2 półsłupki w dwa następne 2 półsłupki], czynność powtarzamy do końca okrążenia.
17. Przy 23 okrążeniu [2 półsłupki z poprzedniego okrążenia przerabiamy w jeden, następnie wykonujemy jeden półsłupek] i powtarzamy do końca.
18. Okrążenie 24 i 25 wykonujemy w ten sam sposób: przerabiamy dwa półsłupki z poprzedniego okrążenia w jeden i czynność powtarzamy do końca okrążenia. Nie odcinamy nitki. Teraz wykonamy ogon.

jak zrobić mysz na szydełku
19. Na ogon należy wykonać 31 oczek łańcuszka.

jak zrobić mysz na szydełku

A następnie zawrócić robótkę pozostawiając jedno oczko łańcuszka, i wykonując 30 oczek ścisłych.

jak zrobić mysz na szydełku
20. Czas wykonać uszy, które będą składały się z dwóch okrążeń. Najpierw należy zmienić kolor włóczki na różowy. Robimy magiczny pierścień z 6 półsłupków, a w drugim okrążeniu wykonujemy [dwa półsłupki w każdy półsłupek z poprzedniego okrążenia]. Odcinamy element od motka włóczki, zostawiając ok. 10 cm nitkę, którą przyszyjemy ucho do ciała myszki. Wykonujemy dwa takie same uszka.
21. Teraz czas przyszyć uszy do ciała myszki.

jak zrobić mysz na szydełku
22. Nasza myszka jest już prawie gotowa.jak zrobić mysz na szydełku

Ostatnim etapem jest doszycie wąsów z kordonka lub czarnej nitki.

zabawki na szydełku

Wąsy usztywniamy ługą, można też syropem z cukru i wody lub klejem typu vicol.

zabawki na szydełku

 

 Wiesz już jak zrobić myszkę na szydełku. 

Jak Wam się podoba taka szydełkowa myszka :)? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach :). A jeśli pokusicie się o wykonanie własnej myszki, koniecznie oznaczcie nas na zdjęciu #kurspasart, byśmy mogli Was odnaleźć :)! Zapraszamy Was też do naszej pasartowej grupy.

Poszperaj na naszym blogu. Może zainteresuje Cię inny kurs. Na przykład:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Paulyntolyna – jest typową szydełkomaniaczką. W jej magicznym świecie królują włóczki i kordonki. Tworzy mięciutkie zabawki i kocha to co piękne. Można ją podglądać na blogu, facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

 1. Bozena says:

  Dziękuję za opis jak zrobić mysz .oto moja pierwsza myszka

 2. Jhttp://jagatoja.pl/ says:

  Mistrzostwo świata 🙂 dziękuję. Raczkuję dopiero ale to jest wytłumaczone jak dla ….. mnie

  1. Dziękujemy. 🙂

 3. Alicja says:

  Jestem przy 15. Idzie dobrze ale moja mysz będzie ogromnym mutantem.😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *