Aktualności

Podsumowanie roku 2017

Zapraszamy Was na blogowe podsumowanie 2017 roku, w którym opowiemy Wam trochę o tym jak nasz blog wygląda w liczbach, który kurs cieszył się największą popularnością, zdradzimy też trochę naszych planów na kolejny rok i jak zawsze poprosimy Was o ich współtworzenie <3.

Stało się, 2017 rok już za nami :). Z dumą możemy stwierdzić, że to był bardzo fajny rok. Jednocześnie jesteśmy pewni, że ten, który dopiero się rozpoczął, będzie jeszcze lepszy. W ubiegłym roku, znacznie rozwinęła się pasartowa oferta (pojawiły się włóczki, szydełka, druty i wiele innych przydasi, często też takich, które są odpowiedzią na Wasze konkretne prośby). Możecie być pewni, że w tym roku nasza oferta będzie rozrastać się dalej :).

sklepzwłóczkami

sklepzkoralikami

Wiele też się działo na naszym blogu. W zeszłym roku pojawiło się tutaj aż 130 wpisów. Łącznie jest ich już u nas 524. W tym 368 tutoriali krok po kroku (w tym 98 kursów video) i 63 wpisy z handmadowymi poradami. Pozostałe wpisy to galerie Waszych prac :).

 

Często wspominałyście nam, że niektórych rzeczy łatwiej jest uczyć się z filmików aniżeli z kursów zdjęciowych, dlatego też pojawia się u nas coraz więcej kursów w takiej właśnie formie. Już teraz możemy Wam obiecać, że w nadchodzącym roku będziemy jeszcze mocniej rozwijać nasz kanał na youtube.

kursy biżuterii

Wciąż bardzo ważnym jest dla nas to, by wspierać rękodzielników na różnym poziomie zaawansowania, dlatego też pojawiają się u nas bardzo różnorodne wpisy. Nie tylko na różnych poziomach, ale i z różnych technik.
Według blogowych statystyk, najwięcej wyświetleń miał kurs na plecione bransoletki, a to znaczy, że wielu z Was wciąż podobają się proste biżuteryjne formy oraz to, że na naszego bloga trafiają osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ręcznie robioną biżuterią. Świadczyć o tym może również to, że do rankingu załapał się nasz poradnik tworzenia bransoletek na gumce, który również był jednym z częściej odwiedzanych przez Was wpisów. I nic w tym dziwnego, bo z rozmów z Wami wiemy, że bransoletki na gumce często stają się początkiem rękodzielniczej przygody :).

Waszym zainteresowaniem cieszyły się też tutoriale beadingowe oraz na kumihimo i krosno :). Dyski kumihimo pojawiły się u nas w tym roku po raz pierwszy i wiemy, że wiele z Was złapało tego bakcyla razem z nami ;).

Bransoletki wykonane przez Paulę z Mały Koralik na podstawie naszego kursu:

bransoletka kumihimo

Bransoletka autorstwa Weroniki Nawrockiej z InkaArt Handmade:

bransoletka kumihimo

Amelia Bielecka z bloga Różowa Zebra:

Kolejnym wyznacznikiem blogowej popularności jest też Wasza aktywność na naszych profilach (facebook, instagram) oraz to co podsyłacie nam w wiadomościach prywatnych. Dzięki temu wiemy, że w Waszych warsztatach nieustannie rządzi bransoletka caprice. Oznacza to, że wciąż korzystacie też z kursów z poprzednich lat – ogromnie nas to cieszy, bo zależało nam właśnie na tym, by tworzyć miejsce bez daty ważności. Takie, w którym nasze wpisy będą służyć Wam przez lata. Wam i kolejnym pokoleniom rękodzielników :). Zależy nam też na tym byście współtworzyli to miejsce razem z nami. Jeśli macie więc jakieś pomysły na nowe tutoriale, jest coś z czym macie problem lub chciałybyście taki kurs dla nas przygotować – dajcie nam znać :).

Bransoletki i kolczyki wykonane przez Agnieszkę Górecką:

caprice

Caprice autorstwa Violetty Nycz z bloga koralikiidruciki:

caprice

Bransoletki i kolczyki wykonane przez Alicję Czaplę z  w krainie czarów biżuteria

caprice

caprice

Jednym z ważniejszych wydarzeń zeszłego roku było też dla nas założenie pasartowej grupy, w której aktualnie jest nas aż 2157 (ale liczba ta z dnia na dzień jest coraz większa <3!). Naszym marzeniem było stworzenie fajnego miejsca dla handmadowców, ale powiemy Wam szczerze, że realia przerosły nasze oczekiwania. Stworzyliście świetne miejsce, pełne pozytywnej energii i inspiracji, które codziennie nas zaskakuje. Grupa dzięki Wam tętni życiem i pasją, która motywuje nas każdego dnia do tego, by działać więcej i lepiej, i wiemy, że na Was to miejsce działa podobnie! Dzięki grupie możemy poznać bliżej Was i Wasze potrzeby. To zaszczyt współtworzyć z Wami tak świetną społeczność :).

Dzięki grupie wiemy, że dużym zainteresowaniem cieszyły się też kursy dotyczące haftu koralikowego. To tam dzieliłyście się z nami postępami i efektami końcowymi swoich prac. Same zobaczcie jakie cuda tworzą Wasze koleżanki:

Kamień obszyty przez Izę – Jasamira

haft koralikowy

Biżuteria autorstwa Magdy Wojtach z Magdalena Handmade Biżuteria

Praca Małgorzaty Handzlik:

 

Korzystając z blogowych statystyk, wyłoniliśmy 10 najpopularniejszych kursów 2017 roku. To z tych wpisów korzystaliście w tym roku najczęściej <3! Bardzo dziękujemy Wam za to, że do nas zaglądacie, a naszym wspaniałym handmadowym nauczycielkom za to, że chcą dzielić się ze światem swoją pasją, doświadczeniem i pomysłami :). Pod zestawieniem znajdziecie zdjęcia Waszych dzieł, wykonanych na podstawie naszych kursów. 

 

Danusia Filipczyk-Smaś z ILUVEart :

Maria Kaliniak z Karikori

 

Alicja Czapla

 

Magda Wojtach z Magdalena Handmade Biżuteria:

Małgorzata Handzlik

Zofia Kuta

caprice

Anna Bizoń z Moja Pasja Biżuteria:

Anna Maria Legwant

Laura Kopeć z Bibi Blue:

haft koralikowy

Aga Chyła z ACHbiżuteria

 

 

Agnieszka Górecka

Ania Gajewska

Celina Lipińska

Honorata Bielecka  z bloga Fioletowa Żyrafa

bransoletka handmade

Amelia Bielecka z bloga Różowa zebra

 

Jeśli nie ma tu Twojej pracy, a chciałabyś by też się tu znalazła – daj nam znać :)!

Może Ci się także spodobać >>

4 Comments

 1. Anna Gajewska says:

  Dziękuję bardzo za grupę i możliwości tworzenie cudownych prac według Waszych kursów. Jakimś zarządzeniem losu udało mi się znaleźć w grupie i poznać wspaniałych twórczych ludzi. Przygoda moja z koralikami trwa dopiero od roku więc ciągle się uczę i bez Waszego wsparcia, słów krytyki czy pochwał na pewno bym tego nie robiła. BRAWO DLA WAS WSZYSTKICH I KAŻDEGO Z OSOBNA.
  Pozdrawiam Anna Gajewska

 2. Witam,
  mam problem i nie wiem jak postąpić? Mam firmę, która do tej pory zajmowała się zupełnie czymś innym. chcę się przebranżowić w kierunku hand made. Czy jeśli kupię koraliki czy inne akcesoria to powinnam wpisywać je do magazynu? Poradzcie, bo musze kupić jakis sensowny program komputerowy

 3. Małgorzata says:

  Dziękuję Wam ze jesteście❤ze przygotowujecie dla nas tutoriale tym mozemy sie rozwijać w hand made a najważniejsze ze mozemy z Waszą pomocą stworzyć coś dla siebie cos pięknego . Dziękuję Wam za Waszą prace❤? jesteście Kochani ❤

 4. Aldona says:

  O, też mam kilka sztuk zrobionych z pomocą pasartowych tutoriali, znowu jestem spóźniona…..
  Bardzo ciekawy wpis, fajnie jest podejrzeć różne interpretacje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *