Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę z koralików Tile?

Kto chciał sobie zrobić zygzakowatą bransoletkę, a wydawało się to zbyt skomplikowane? Monika przygotowała dla Was kurs na łatwiejszą wersję zygzaka. Potrzeba niewiele czasu i niewiele przydasi – za to efekt “wow”gwarantowany. Tak więc jeśli ciekawi jesteście jak zrobić zygzakowatą bransoletkę z koralików Tile wpadajcie dalej i się rozgośćcie. Zróbcie sobie od razu herbatkę bo na pewno na jednej się nie skończy. 

Kocham koraliki i lubię proste rozwiązania. Dlatego chętnie podzielę się z Wami moim sposobem na zygzakowatą bransoletkę. W ineternecie znajdziecie mnóstwo wersji zygzaków. Ja najbardziej pokochałam model z koralikami Tile. Dlatego pokażę Wam jak zrobić zygzakowatą bransoletkę z koralików. Zobaczcie sami jak szybko i przyjemnie robi się tą bransoletkę. 

Co będzie nam potrzebne do zrobienia bransoletki?
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

Chcesz się nauczyć jak zrobić zygzakowatą bransoletkę?

Przydasie potrzebne do stworzenia zygzaka znajdziesz TUTAJ. Nie bój się jednak kombinnować – to nasze ulubione słowo – eksperymentować, mieszać i zmieniać. Zaskocz siebie swoją kreatywnością.

KROK 1

Utnijcie nitkę o długości, hmmm ja ucięłam na rozpiętość moich ramion. Wystarczyło idealnie. Załóżcie stoper. żeby koraliki Wam nie uciekały. U mnie jest to jeden koralik Crystalove.

KROK 2

Teraz zaczynamy nawlekanie pierwszej części bransoletki. Nawleczcie koralik Tile i sekwencję TOHO(T) – Crystalove(C) – T –  TILE
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 3

Teraz nawlekamy dłuższą sekwencję 4 Crystalove “przełożone” Toho. T – C – T – C – T – C – T- C – T
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 4

Obie sekwencje na przemian – krótka i długa – nawlekamy do uzyskania odpowiedniej długości. Pamiętajcie, że bransoletka musi być ciut dłuższa bo ułożenie się jej w zygzak ją skróci. Bransoletka musi kończyć się i zaczynać koralikiem Tile. U mnie wyszło w sumie 9 koralików Tile. 
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 5 

Nawlekamy 5 T 11/0 i wbijamy się do dziurki obok. UWAGA! Można zrobić tak jak ja po każdej stronie 2 małe uszka albo na końcu zrobić jedno większe łączące zewnętrzne dziurki Tile. To zależy od Was.
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 6 

Robimy kolejny rząd. Będziemy pod szerszą sekwencją dodawać jeden koralik Toho i Crystalove mniej. W krótszej sekwencji – jeden koralik Toho i Crystalove więcej. Tak jak na zdjęciach.

Mamy taki zalążek zygzaka.

KROK 7

Ściągamy stoper i wiążemy supełek na koraliku Tile.

KROK 8

Wkłuwamy się igłą do Tile w dziurkę przy najwęższej sekwencji. Jak na zdjęciu. I nawracamy wbijając się w dziurkę obok.
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 9

Jeśli zdecydowaliśmy się na dwa małe oczka z jednej strony to to nawlekamy 5 Toho i przechodzimy przez Tile jeszcze raz tak samo. Jeśli będziecie na końcu robić jedno duże przechodzicie od razu do następnego kroku. 

Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

Krok 10

Dodajemy koralik Tile. W tym celu nawlekamy go na nitkę i przechodzimy igłą przez koralik obok ale od dołu. 
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

I jeszcze raz wbijamy się do nowego, właśnie dodanego Tile.

KROK 11

I tak jak wcześniej tam gdzie rozszerzamy zygzak dodajemy po jednym Toho i Crystalove więcej. A tam gdzie zwężamy po jednym Toho i Crystalove mniej.  Przekładamy dodając nowy Tile, ale to pokażę jak.
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 12 

Gdy już mamy pierwszą sekwencję i koralik Tile musimy zszyć oba sąsiadujące Tile z sobą. Będziemy to robić tak samo jak wtedy gdy dodawaliśmy pierwszy “kwadracik”. Wbijamy się od spodu do sąsiadującego koralika Tile z pierwszego rzędu. Wkłuwamy się od spodu. 
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

I nawracamy wkłuwając się od góry w nowo dodany kwadracik.

Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 13

I działamy tak dalej. Dodajemy sekwencje Tile i Toho na zmianę zwężającą i rozszerzająca i zszywamy z sobą dodawane Tile. 
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

Nasza bransoletka powinna wyglądać tak.
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 14

Nawlekamy 5 Toho żeby zrobić pętelkę. Ja przez każdą pętelkę przechodzę dwa razy żeby była mocniejsza.
Jak zrobić zygzakowatą bransoletkę

KROK 15

Robimy ostatni rząd. Dodajemy po jednym koraliku Toho i Crystalove więcej tam gdzie rozszerzaliśmy. A tam gdzie zwężaliśmy po jednym mniej. 

Bransoletka wygląda tak. Gdy zdecydowaliście się na jedną większą pętelkę do zapięcia to teraz możecie je zrobić przechodząc po obwodzie nitką i na szczytach dodając odpowiednią ilość Toho. 

Robię ostatnią pętelkę z Toho. Przechodzę przez nią dwa razy. Robię supełek na nitce między koralikami i przechodzę po obwodzie bransoletki pozostałą nitką. N a koniec robię supełek i minimalną naprawdę resztkę odcinam. Króciutką nitką z początku przechodzę też po obwodzie ile się da. 

Już prawie wiecie jak zrobić zygzakowatą bransoletkę. Trzeba zamontować zapięcia . Możecie zamontować dwa albo tak jak ja jedno. 

I jak Wam się podoba?

I jak? Wiecie już ja zrobić zygzakowatą bransoletkę. 

Jak Wam się podoba? Było ciężko? Pochwalcie się koniecznie swoimi dziełami oznaczając nas #pasart i #kurspasart. Będziemy wyszukiwać Was pilnie i może to Twoja fotka pojawi się na naszym Instastory.

Chcesz znaleźć więcej inspiracji to koniecznie poszperaj na naszym blogu. Znajdziesz tam między innymi:


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Może Ci się także spodobać >>

6 Comments

 1. zima says:

  Ładnie się prezentuje na ręce. Będzie trzeba wypróbować 🙂

 2. Amalia says:

  Jaki kolor Tila i Toho został tu zastosowany?

 3. Amalia says:

  Jakie kolory Tila i Toho zostały tutaj zastosowane? 🙂

  1. OPAQUE TURQOUISE jednych i drugich 🙂

 4. zima says:

  No i bransoletka zrobiona 🙂 Zamiast koralików Crystalove uzyłam Firepolish i efekt też jest zacny. Zdjęcie jest na Facebooku opatrzone Waszym hashtagiem.
  Pozdrawiam

  1. Świetnie! Zaraz podpatrzymy co tam Ci wyszło! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *