Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Kurs DIY – jak zrobić naszyjnik z korala?

Dziś ostatnia część koralowego zestawu: pokażemy Wam jak zrobić naszyjnik z korala, pasujący do kolczyków i bransoletki, które pokazaliśmy Wam w poprzednich kursach.

 

jak zrobić naszyjnik z korala

A w przyszłym tygodniu kurs zaprojektowany przez naszą czytelniczkę – Karolinę. Kurs będzie dotyczył kolczyków kwiatków, wykonanych z drobnych koralików – takich, o jakie pytałyście w pierwszym z naszych kursów 🙂

 

jak zrobić naszyjnik z korala
Potrzebne materiały

Do wykonania naszyjnika potrzebujemy:

jak zrobić naszyjnik
Przycinamy linkę

1. Przy pomocy szczypiec tnących przycinamy linkę na potrzebną długość – około 65cm.

jak zrobić naszyjnik diy
Mocujemy kuleczkę i łapaczkę

2. Na jeden koniec linki nakładamy kulkę i przesuwamy ją na jej środek. Obie końcówki przekładamy przez łapaczkę i przesuwamy ją do kulki. Zaciskamy kulkę, a następnie zamykamy łapaczkę.

jak zrobić naszyjnik diy
Nawlekanie korali

3. Na oba wolne końce linki nakładamy kostkę z masy perłowej, którą mocujemy przy samej łapaczce za pomocą zacisku.

jak zrobić naszyjnik
Nawlekanie korali

4. Na jednej lince nawlekamy odcinek korali w jednym kolorze, a drugi kolor na drugiej lince. Co jakiś czas możemy dodać ozdobną kulkę. Po nawleczeniu równych odcinków obu korali, przewlekamy obie linki przez kostkę z masy perłowej. Wszystkie te  czynności powtarzamy, aż do zapełnienia całej linki – pamiętaj by zostawić około 3cm długości na zakończenie.

jak zrobić naszyjnik z korala
Wykańczanie naszyjnika

5. Na ostatni, wolny odcinek oba linek nawlekamy kostkę. Następnie oba końce mocno przeciągamy przez łapaczkę, zaciskamy za nią kulkę zaciskową i zamykamy ją. Przy pomocy otwartych kółeczek łączymy całość z łańcuszkiem i gotowe!

Wiecie już jak zrobić naszyjnik z korala, w poprzednich postach znajdziecie natomiast tutoriale dotyczące kolczyków i bransoletki do kompletu. Przyjemnego tworzenia!

 

Może Ci się także spodobać >>

1 Comment

  1. Super:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *