Makrama krok po kroku ♥ Wzory ♥ Jak zrobić sploty ♥ Jak zacząć, Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Makrama krok po kroku – naszyjnik z agatem

Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam dziś, jak przy pomocy makramy opleść kamień o nieco bardziej regularnym kształcie. Efektem końcowym naszego kursu będzie wyjątkowy naszyjnik DIY. Makrama krok po kroku – zapraszamy!

Makrama to wspaniała technika, przy pomocy której stworzyć możemy właściwie wszystko: naszyjniki, bransoletki (koniecznie zajrzyjcie do naszych poprzednich makramowych kursów, które znajdziecie tutaj) a nawet takie akcesoria jak torebki :). Choć wymaga wiele cierpliwości i precyzji, nie zrażajcie się pierwszymi niepowodzeniami – tu jak w każdej innej dziedzinie, praktyka czyni mistrza. Ćwicząc szybko złapiecie wprawę, więc sznurki w dłoń i do dzieła!

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:Makrama krok po kroku

  • Kamień naturalny – prezentowaną przez Agnieszkę techniką obszyć możesz właściwie każdy kamień o w miarę regularnym kształcie. U nas jest to agat w formie plastra o wymiarach około 25x35mm.
  • Sznurek nylonowy – grubości 1mm
  • Końcówki do biżuterii – końcówki do wklejania o otworze 3mm, potrzebne jeśli chcemy nasz naszyjnik zapinać na zapięcie toggle lub karabińczyk. Jeśli zdecydujemy się na zapięcie magnetyczne, końcówki nie będą potrzebne.
  • Klej jubilerski – np. niezawodny poxipol
  • Kółeczka montażowe – potrzebne do zamontowania zapięcia toggle lub karabińczyka
  • Zapięcie do biżuterii – u Agnieszki jest to zapięcie typu toggle, ale zamiast niego równie dobrze sprawdzi się zapięcie magnetyczne o otworze 3mm. W takim przypadku do wykonania naszyjnika nie potrzebujemy końcówek do wklejania ani kółeczek montażowych.

Jeśli lubisz sznurki, to z naszym kursem makrama krok po kroku na pewno się uda! 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z nich zabraknie, śmiało poszukaj dla niego alternatywy w pasartowej ofercie. Pamiętaj, że z materiałami użytymi do kursu możesz dowolnie eksperymentować – opleść inny kamień, wybrać sznurek o innym kolorze czy powiesić zawieszkę na łańcuszku lub rzemieniu. Jeśli pojawią się u Ciebie jakieś wątpliwości odnośnie doboru alternatywnego produktu, napisz do nas, chętnie pomożemy :). Powodzenia!

Mamy nadzieję, że z wpisem makrama krok po kroku udało Wam się opleść kaboszon.

Jak Wam się podoba taka technika oplatania kamieni i co myślicie o efekcie końcowym, czyli naszym naszyjniku :)? Czekamy na Wasze komentarze i sugestie! Pochwalcie się też pracami oznaczając nas #kurspasart.


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.Makrama krok po kroku

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *