Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy

Prezent DIY – Naszyjnik z ceramiki i kryształów Swarovski’ego – kurs biżuterii

Co zrobić na prezent diy, żeby było niebanalnie i elegancko? Marta opisuje, jak w 45 minut wykonała naszyjnik łącząc dwa teoretycznie sprzeczne materiały, czyli ceramikę i elementy Swarovski’ego.

prezent diy

W pracy wykonanej ręcznie, można wyczytać cechy charakterystyczne dla jej twórcy. Po wykonanej biżuterii widać, jaki dana osoba ma styl, jaką estetykę i jaki pierwiastek cierpliwości. W przypadku tej ostatniej nie mam jej za wiele, dlatego moja biżuteria jest prosta, często złożona z kontrastujących elementów i przede wszystkim szybka :).
Naszyjnik, który dzisiaj Wam przedstawiam wykonałam na prezent, dlatego użyłam srebrnego łańcuszka i elementów Swarovski’ego.
Wersja z łańcuszkiem posrebrzanym wyszła równie fajnie!

Potrzebne materiały:

pałeczki ceramiczne lub inne koraliki ceramiczne o podłużnym kształcie, które mają małą dziurkę. Ja wybrałam 3 kolory, ale tutaj warto dopasować kolorystykę do danego stylu. Miętowe albo białe pałeczki będą pasowały do delikatnych stylizacji a czarne, pomarańczowe i turkusowe będą odpowiednie dla stylizacji wyraźnych. Kolor pałeczek może być 1 ale każda może też być w innym kolorze. Kombinacji jest dużo. Wykorzystałam 8 pałeczek, ale tutaj zwróćcie uwagę, jak wysoka jest osoba, która będzie nosiła biżuterię. Naszyjnik z pomarańczowymi pałeczkami zrobiłam dla osoby o wzroście 170, zatem naszyjnik był dosyć długi. Naszyjnik z niebieskimi pałeczkami zrobiłam dla siebie, a że jestem niższa to wystarczyło 7 pałeczek.
oponka/walec z ceramiki lub w wersji exclusive kółko Swarovski’ego
łańcuszek ogniwka lub jakikolwiek inny kształt poza żmijką – w moim projekcie wykorzystałam 8 odcinków po 5 cm. Ważne dla mnie było aby zachować równowagę pomiędzy długością pałeczki a łańcuszka. Wizualnie, ceramika nie obciąża naszyjnika i w całości, kompozycja wygląda lekko. Do biżuterii ze Swarovski’m użyłam łańcuszka srebrnego.
krawatki lub kółeczka montażowe – jeśli użyjecie Swarovskiego, bez krawatki się nie obejdzie, inne elementy podwiesicie na kółeczkach,
– zawieszki – większe charmsy lub w wersji exclusive zawieszki Swarovski – tutaj znów ważna jest proporcja. Zawieszka nie może być malutka, bo “zginie” na tle górnej części naszyjnika,
szpilki jubilerskie haczyki 60mm – szpilki powinny być o 1 cm dłuższe niż koralik ceramiczny, żeby można było zrobić kółeczko,
bociany i szczypce ucinające – bociany z okrągłymi noskami, a szczypce są potrzebne tylko wtedy, gdy macie za długie szpilki.

diy naszyjnik

Krok 1 Włóż do pałeczki szpilkę i zawiń na drugim końcu kółeczko. Jeśli masz za długie szpilki, przytnij je tak, aby zostało ok 1cm szpilki. Tyle mniej więcej potrzeba na zawinięcie kółeczka.
2
Krok 2 Po dwóch stronach szpilek dołącz łańcuszek.
3
Krok 3 Zrób to samo z pozostałymi pałeczkami, a następnie połącz je ze sobą. Dwie pałeczki zostaw niepołączone.
4
Krok 4 Przez łańcuszek przy ostatniej pałeczce przełóż oponkę i następnie zaczep go o ostatnią pałeczkę
5
Krok 5 Do 5 cm odcinka łańcuszka doczep wybraną zawieszkę. Mój naszyjnik był robiony na prezent, zatem wybrałam zawieszkę Swarovski’ego, do której potrzebowałam krawatkę.
handmade
Krok 6 Przełóż łańcuszek przez kółeczko i po drugiej stronie doczep drugą zawieszkę.
7

Naszyjnik jest gotowy!

diy naszyjnik z ceramiki

Na tym samym motywie możesz wykonać naszyjnik z różnych materiałów, na przykład łańcuszka posrebrzanego, zawieszek charms czy innych kryształów.

zestaw zielony

polfabrykaty do wyrobu bizuterii

W mojej tańszej wersji, naszyjnik wygląda tak, jak na zdjęciu poniżej (klucz jest Swarovski’ego, bo strasznie mi się podobał i w sumie był inspiracją dla całego projektu :)):

prezent diyPo wręczeniu prezentu z pomarańczowymi pałeczkami, usłyszałam „jak markowy ze sklepu”, co odbieram jako komplement ;).

Pozdrawiam ciepło!
Marta

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *