Robienie biżuterii krok po kroku ♥ Tutoriale ♥ Kursy, Video

Jak zrobić bransoletkę z koralików O-Ring? Kurs tworzenia biżuterii

Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała dla Was kurs tworzenia biżuterii w którym pokaże jak zrobić bransoletkę z koralików O-Ring i sznurka. Aga nie byłaby sobą, gdyby nie wykorzystała koralików O-Ring w niestandardowy sposób. Dzięki temu bransoletki są bardzo oryginalne, a jednocześnie proste w wykonaniu. Do dzieła!

 

 

 

 

Materiały potrzebne do wykonania bransoletek:

oring lista

 

Koraliki O-Ring – 1×3,8mm

Sznurek jubilerski – woskowany 1mm lub cieńszy (grubszy nie przejdzie przez dziurkę koralika O-Ring

Kółka montażowe – otwarte ok 5mm

Zapięcie do biżuterii – sprawdzi się tu zapięcie typu toggle lub karabińczyk

Przekładki jubilerskie – w pierwszej bransoletce Aga użyła zaokrąglonych kostek 4mm. W drugiej bransoletce przekładki zastępują kostki z onyksu 4x4mm

Końcówki do biżuterii – końcówki do wklejania o otworze wewnętrznym między 2,5 a 3mm

Łącznik jubilerski – dowolny łącznik wielkości około 38x 6mm. U nas jest to łącznik z napisem peace

Zawieszki – niewielkie zawieszki nie tylko zdobią bransoletkę, ale i ułatwiają jej samodzielne zapinanie na nadgarstku

Nić – nitka przyda się do podwiązania i zabezpieczenia końcówek sznurków, a co się z tym wiąże łatwiejszego ich wklejania w końcówki 🙂

Klej jubilerski – mocny poxipol do wklejenia końcówek i agic do zabezpieczenia końcówek sznurka przed strzępieniem

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą przede wszystkim inspiracji i nauce techniki :). Twoje bransoletki nie muszą być identyczne, możesz eksperymentować zarówno z kolorem koralików, jak i przekładkami czy łącznikami. Im więcej własnej kreatywności włożysz w ten projekt, tym lepiej :).


jak zrobić bransoletkę z koralików o-ring jak zrobić bransoletkę z koralików o-ring

Jak Wam się podobają O-Ringowe bransoletki? Czekamy na Wasze komentarze!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *