Robienie na drutach krok po kroku ♥ Wzory ♥ Podstawy ♥ Jak zacząć, Video

Jak zrobić makatkę z makramy? Prosta ozdoba z makramy

Jeśli chcielibyście zrobić biżuterię z makramy, to mamy dla Was cały ogrom różnych kursów. Natomiast dzisiaj, dla odmiany, chciałam pokazać Wam, jak wykorzystać te same, znane nam już, proste sploty do zrobienia ciekawej ozdoby do domu. Przygotowałam dla Was kurs, w którym zobaczycie, jak zrobić makatkę z makramy – to będzie bardzo prosta ozdoba, którą zrobicie dosłownie w godzinę. To jak, zaczynamy? 😉

yarn art maccheroni

Materiały potrzebne do zrobienia makatki:Jak zrobić makatkę z makramy? Prosta ozdoba z makramy

  • Yarnart Maccheroni w kolorze 01. Stosując inne sznurki, możecie uzyskać zupełnie inny efekt – t-shirt yarn z natury się bardziej rozciąga, dlatego całość wychodzi taka lekko chaotyczna. Jeżeli chcecie uzyskać bardziej „ugładzony” i równy efekt, możecie spróbować użyć włóczki Yarnart Macrame.
  • Coś, na czym zawiesimy naszą makramę – ja zebrałam po prostu kilka suchych patyków w lesie, ale wy możecie użyć czegokolwiek, co będzie pasowało do Waszej koncepcji ;).
  • Ostre nożyczki.

Chcecie zrobić makatkę z makramy?

Wszystkie potrzebne materiały znajdziecie tutaj. To będzie bardzo mocno „freestylowy” projekt, więc nie przejmujcie się, jeśli zabraknie jakiegoś koloru sznurka – możecie użyć zupełnie innych materiałów ;).

 

Jak zrobić makatkę z makramy? Prosta ozdoba z makramy

Jak zrobić makatkę z makramy? Prosta ozdoba z makramy

Jak zrobić makatkę z makramy? Prosta ozdoba z makramy

Udało się Wam zrobić makatkę z makramy?

Jak Wam się podoba? Lubicie takie ozdoby? Dajcie znać w komentarzach, a jeśli zrobicie własne makatki – koniecznie pochwalcie się, używając #kurspasart 😉


Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Może Ci się także spodobać >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *